Kladruby nad Labem: V pololetí koně letí!

Národní hřebčín Kladruby nad Labem otevírá o pololetním víkendu všechny své areály! Návštěvníci mohou navštívit nejen hlavní stáje v Kladrubech nad Labem, ale také hřebčín ve Slatiňanech a výcvikové středisko v Heřmanově Městci, které bude letos dějištěm Mistrovství ČR v soutěžích spřežení. Krásnou upoutávku najdete i v únorovém Jezdectví!

Poslední lednový víkend, při příležitosti pololetních prázdnin nabízí Národní hřebčín návštěvníkům unikátní pohled do svých stájí. Tentokrát se veřejnost může podívat nejen na starokladrubské bělouše v Kladrubech nad Labem, ale i na stádo vraníků ve Slatiňanech a výcvikovém středisku v Heřmanově Městci.  Při této příležitosti hřebčín odměňuje školáky a studenty volným vstupem. Kdo na pokladnách předloží originál nebo kopii aktuálního pololetního vysvědčení se samými jedničkami, má vstup zdarma!
Ing. Jiří Machek, ředitel Národního hřebčína, k tomu dodává: „Chceme návštěvníkům představit všechny naše areály v maximální míře. Na rozdíl od některých jiných evropských hřebčínů se u nás návštěvníci dostanou přímo do stájí. Za cenu náročné organizace v denním provozu stájí se návštěvníci dostanou do úzkého kontaktu s koňmi a téměř na vlastní kůži mohou poznat, jak chov koní a chod hřebčína fungují.“   
Tento svůj jedinečný přístup hřebčín dále doplňuje výkladem formou expozic, představením postrojů a dalších jezdeckých potřeb či prezentací části široké sbírky kočárů, mezi které patří 22 kulturních památek. Prohlídky probíhají od 11:00 do 15:00 hod. Pro uživatele chytrých telefonů je nově připravena speciální herní aplikace „Poznej starokladrubáky“.

Cena prohlídek Kladruby nad Labem:
Stáje: Dospělí - 120 Kč, Děti, senioři, ZTP – 80 Kč
Postrojovna a kočárovna: Dospělí - 70 Kč, Děti, senioři, ZTP – 40 Kč

Cena prohlídek Slatiňany:
Stáje: Dospělí - 90 Kč, Děti, senioři, ZTP – 60 Kč

Cena prohlídek Heřmanův Městec:
Stáje: Dospělí - 60 Kč, Děti, senioři, ZTP – 40 Kč


Kontakt:
Pavel Douša, tel: + (420) 724 412 266, e-mail: dousa@nhkladruby.cz, www.nhkladruby.cz
www.facebook.com/nhkladruby

Publikováno: 26.1.2016 13:15:00
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020