Personální změny v hřebčincích - dr. Dražan odvolán

Na základě rozhodnutí vlády o transformaci hřebčinců Písek a Tlumačov v roce 2015 zřídilo MZe ČR dvě nové příspěvkové organizace. S účinností od roku 2016 do nich byly převedeny všechny majetky, práva, povinnosti, závazky, včetně pracovně-právních vztahů, státních hřebčinců Písek a Tlumačov. 6. 4. 2016: S účinností k 31. 3. 2016 byl rozhodnutím ministra zemědělství odvolán Jaroslav Dražan z funkce ředitele státního podniku Zemský hřebčinec Tlumačov. Proč?

8. 4. Ředitele státního podniku Zemský hřebčinec Tlumačov Jaroslava Dražana ministr zemědělství odvolal především na základě výsledků kontroly činnosti podniku. Ta se týkala zejména oblasti čerpání dotací a veřejných zakázek. V těchto oblastech byla shledána pochybení, kterých se podnik, potažmo jeho statutární orgán, dopustil.

Mgr. Vít Doležánek

 

6. 4. 2016: Na náš dotaz nám sdělilo tiskové oddělení MZe ČR, že s účinností k 31. 3. 2016 byl rozhodnutím ministra zemědělství odvolán Jaroslav Dražan z funkce ředitele státního podniku Zemský hřebčinec Tlumačov.

 

9. 3. 2016: Na základě rozhodnutí vlády o transformaci hřebčinců Písek a Tlumačov v roce 2015 zřídilo MZe ČR dvě nové příspěvkové organizace. S účinností od roku 2016 do nich byly převedeny všechny majetky, práva, povinnosti, závazky, včetně pracovně-právních vztahů, státních hřebčinců Písek a Tlumačov. Nyní fungují paralelně ředitelé státních podniků Písek a Tlumačov a pověření ředitelé nových příspěvkových organizací Písek a Tlumačov. Kvůli možnému střetu zájmů totiž nemohli být současní ředitelé státních podniků zároveň jmenováni do funkcí ředitelů příspěvkových organizací.

Tak to bude do doby, než státní podniky vstoupí do řízené likvidace, což předpokládáme v řádu několika měsíců.

Kdo tedy nyní figuruje v těchto funkcích?

Zemský hřebčinec Písek s.p. - Ing. Karel Kratochvíle
Zemský hřebčinec Písek s.p.o. – Ing. Hana Štěrbová (pověřená výkonem funkce ředitelky)
Zemský hřebčinec Tlumačov s.p. - MVDr. Jaroslav Dražan
Zemský hřebčinec Tlumačov s.p.o - Ing. David Olejníček (pověřen výkonem funkce ředitele)

Mgr. Hynek Jordán
tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství

Publikováno: 6.4.2016 9:25:25
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020