Srpnový FEI World Breeding Championship úspěšný i pro Čechy
Ve dnech 1. až 5. srpna se v německém Verdenu uskutečnilo světové mistrovství 5ti-letých a 6ti-letých drezurních koní. V uvedených dnech zároveň proběhl též šampionát hannoverských koní v parkurovém skákání.
Světovou šampionkou 5ti-letých drezurních koní se stala klisna (!) Caynne W (Carabas/Biscmark) se Susan Pape s výsledkem 8,82. Susan Pape je manželkou Ingo Pape a z jejich chovu pochází řada známých sportovních koní (Pik Bube I., Davignon I., Del Piero, Barocelli aj.).

Světovým šampionem 6ti-letých drezurních koní se stal hřebec Deveraux OLD v sedle s Mirandou Rongen a výsledkem 9,10. Hřebec je synem známého plemeníka De Niro, po matce z drez. linie Rohdiamant. Výsledky šampionátu jsou pro mnohé překvapením.

Šampionát hannoverských koní v parkurovém skákání (něco jako české finále KMK) byl letos obohacen o českou účast. V kvalifikaci 5ti-letých doslova zazářil David Fialka s hřebcem Al Campo (8,1), do finále se též kvalifikoval Zdeněk Žíla se Satisfaction II (7,7). Aleš Opatrný se Semtexem 2 a známkou 5,0 skončil v kvalifikaci bohužel předposlední. Do kvalifikačního klání 6ti-letých nastoupil Aleš Opatrný se Staffordem 4, ale ani zde se mu nepodařilo kvalifikovat, když se známkou 5,7 skončil na 34. místě.

Ve finále 5ti-letých koní se Davidovi Fialkovi bohužel nepodařilo zopakovat výborný výsledek z kvalifikace, přesto se se známkou 7,3 umístil na pěkném 13. místě. Zdeněk Žíla se Satisfaction II výsledkem 6,9 obsadili 17. příčku.
Autor: Markéta P.
Publikováno: 8.8.2007 0:00:00
Kategorie: chov
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020