V Kladrubech nad Labem proběhla přehlídka koní určených k prodeji

Ve čtvrtek 6. 6. 2019 se v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem uskutečnila přehlídka koní určených k prodeji. Tato zajímavá akce byla nyní znovu uspořádána po několikaleté odmlce. Zájemci si mohli prohlédnou nabízené koně jak v Kladrubech nad Labem, tak také v hřebčíně Slatiňany a k prodeji byli nabídnuti jak hřebci, tak také klisny a valaši.

Všichni starokladrubští bělouši i vraníci byli zájemcům nejprve převedeni na ruce a poté také na požádání pod sedlem nebo v zápřeži. K prodeji byli nabídnuti koně, o nichž bylo rozhodnuto, že je Národní hřebčín Kladruby nad Labem, nevyužije k chovu nebo pro jiné činnosti spojené s reprezentací hřebčína. „Tito koně nejsou nijak vadní, pouze nesplňují vysoké nároky kladené na chovné koně,“ řekl ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiří Machek.

Ročně je ze stájí kladrubského hřebčína odprodáno zhruba 40 až 70 koní. Tito pak cestují nejen do různých koutů České republiky, ale také do zahraničí. Zástupce starokladrubských koní lze spatřit taktéž v dánských a švédských královských stájích nebo jsou k vidění v řadách holandské jízdní policie.

Pro ty, kdo dnešní akci nestihli a mají o některého z našich koní zájem, mohou se podívat na naše webové stránky, kde průběžně aktualizujeme nabídku koní k prodeji. „Zájemci si takového koně pak po domluvě mohou nechat předvést našimi pracovníky stejně jako tomu bylo na dnes konané přehlídce“, dodal Jiří Machek, ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

Publikováno: 7.6.2019 15:00:00
Kategorie: chov
Rubrika: aukce a trhy koní
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020