Výstava haflingů Ebbs 2015: Vítězství české klisny

Ve dnech 4. - 7. června 2015 se v tyrolském hřebčíně Ebbs uskutečnila světová výstava koní plemene hafling. Předvedeno bylo celkem 692 haflingů z 15 zemí. I Česká republika měla na této vrcholné chovatelské akci své zastoupení v podobě devíti klisen a jednoho hřebce českých majitelů a docílila význačného úpěchu!

V této desetičlenné koňské ekipě odcestovalo do Ebbsu i trio klisen v majetku rodiny Sixtovy z Obroku. Jednalo se o roční Seiju, dvouletou Amelinu a sedmiletou loňskou národní šampionku Campbellu.

Před komisemi složenými z hodnotitelů z celého světa zabodovaly obě starší klisny - Campbella (Avalon x Standschütz) se v konečném pořadí mezi 7 a 8letými klisnami bez hříbat probojovala na pěkné deváté místo. Největšího úspěchu dosáhla však Amelina (Stainz x Amadeus), když byla ve své kategorii dvouletých klisen ozdobena šerpou vítězky. Následně byla ještě vyhodnocena komisaři národní šampionkou za Českou republiku.

 

Vítězka mezi dvouletými klisnami, Amelina (Stainz x Amadeus).

 

Titul vítězné Ameliny na světové výstavě haflingů byl historicky prvním podobným úspěchem haflinga v držení českého majitele, navíc okořeněný vědomím, že rodina Sixtova vlastní i matku Ameliny, která jim už v jejich chovu v Obroku dala další dvě dcery po veleúspěšných otcích, takže jsou příslibem pro další světovou výstavu plemene, která se bude konat v roce 2020.

 

Vítězka mezi dvouletými klisnami, Amelina (Stainz x Amadeus).

Autor: redakce Jezdectví, Veronika Sixtová
Publikováno: 15.6.2015 10:32:00
Kategorie: chov
Rubrika: chovatelské přehlídky a dny
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020