Zkoušky 3 letých klisen Trojanovice 2017

Celkem 11 klisen se představilo v testu 3letých klisen 21. září v Trojanovicích. Do PK CS se zapisovalo celkem 6 klisen PK CS, 4 x ČT a 1 x TRAK. Mimořádně vyrovnaný a kvalitní ročník předčil všechna očekávání a tak nakonec 8 ( ! ) klisen získalo ohodnocení Elita.

Klisny byly vyrovnané exterierem, mechanikou pohybu i skokovými vlohami. V závěrečném hodnocení byly nejlepší ex equo 2 klisny. CHAMANTE ( Cannavaro – Chanel po Chambertin ) chovatele a majitele L. Karáska – KVATRO – EKOSTATEK Velká nad Veličkou reprezentovala PKČT a získala celkem 8. 6 bodu, stejně jako zástupkyně PK CS IRLANDA ( Grand – Ikárie po Laterán ) chovatelky a majitelky MVDr H. Holé – Hřebčín Amona. Irlanda je pravnučkou legendární vynikající Iluze, která měla kvalifikaci i na OH v Moskvě. O š a 4 místo se opět podělily 2 klisny, tentokrát se ziskem 8.5 bodu., obě zástupkyně PK ČT. GOLD APPLE ( Guidam Sohn – Evita po Erudit xx ) patří J. Konečnému z Loučan ( chovatelka K. Kmoníčková z Olomouce ) a LENY ( Ligoretto - - Rosabela po Rosario ) se narodila u L. Konvalinky v Kralovicích a patří M. Strnadelovi z Trojanovic. Obě získaly 8. 5 bodu. 5. místo a 8. 4 bodu obdržela SANTINI ( Scater xx – Kamikatze po Campbel ) rodiny Lacinových z Mořkova u Frenštáítu. Tato klisna zaujala výraznou kostnatostí i vzrůstem a charakterem a potvrzuje tak kvalitu plnokrevného Scatera, který byl bohužel dosud málo využit. Mimožádnou lehkostí a schopností ve skoku vynikla 6. v pořadí trakénská KIREA ( Abendtanz – Kachetia po Chalif 5 ) - chovatelka MVDr H. Holá Hř Amona, majitelka Šárka Orctová, Rusek , Hradec Králové – celkem 8.2 bodu , stejně jako IDÁJA ( Harun – Indara po Laterán ) - chov. A maj. MUDr Alena Kocianová z Kunčic pod Ondřejníkem.....

Zkoušky byly tradičně precizně připraveny , M. Strnadel se svým trojanovickým týmem vytvořil výborné podmínky v místní hale i celé zabezpečení pro účastníky i diváky. Technické zázemí a zpracování zajistila jako vždy Ing. Lucie Zavadilová.

Je jen škoda, že ze strany chovatelů a přátel koní není zkouškám klisen věnována větší pozornost. Vždyť právě sledování úrovně 3 letých ročníků ukazuje možnou kvalitu sportovních koní v příštích letech.

Odborná komise pracovala ve složení MVDr Vít Holý, MVDr. Josef Živníček a Miroslav Strnadel. Všechny klisny byly na zkoušky velmi dobře připraveny a stejně kvalitní bylo i jejich předvedení. Všem chovatelům a majitelům patří gratulace a poděkování a již teď se těšíme na zkoušky v roce 2018.

 

Výsledkový protokol ZV klisen Trojanovice 2017.

 

FOTOGALERIE

Autor: Tisková informace, MVDr. Vít Holý
Publikováno: 10.10.2017 10:30:00
Kategorie: chov
Rubrika: výkonnostní zkoušky klisen
Foto: Zenon Kisza
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020