125. Velká pardubická 2015 s ČP: Před mítinkem

Mítink 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se bude konat již tradičně druhou říjnovou neděli 11. 10. v Agrofert Parku. Podrobnosti o dostihové události roku najdete uvnitř článku. Jak je to aktuálně se vstupenkami a víte, kde zaparkovat? 10. 10. 17:30 HOD: Kdo vyhrával v pardubickém předkrmu? Třeba Josef Váňa mladší, Dušan Andrés, Vendula Korečková, Martina Luková nebo Ondřej Velek...

V ŘÍJNOVÉM JEZDECTVÍ NAJDETE EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S MARTINOU RŮŽIČKOVOU A DALŠÍ AKTUÁLNÍ INFORMACE O VP!

REPORTÁŽ Z DOSTIHU VYJDE V LISTOPADOVÉM ČÍSLE

JAK TO VYPADALO V NEDĚLI? O TOM V SAMOSTATNÉM ČLÁNKU ZDE!

10. 10. 17:30 HOD: Kdo dnes vyhrával? Třeba Josef Váňa mladší, Dušan Andrés, Vendula Korečková, Martina Luková nebo Ondřej Velek....Výsledky zde, více v článku na dostihovy-svet.cz.

9. 10. 16:00 HOD: Třikrát v posledních letech si Jiří Trávníček v Pardubicích po Velké došel pro cenu, určenou vítěznému majiteli.  I po odchodu Orphee des Blins do „dostihové penze“ bude mít  ale jeho stáj DS Pegas na startu Velké své zastoupení v osobě Sokola.  A navíc předvede Trávníček publiku i samotnou Orphee.  Tentokrát ale v roli živé legendy bude trojnásobná vítězka z posledních let na pardubické dráze jen zavádět své nástupce… Více v článku zde.

8. 10. 8:40 HOD: V loňském roce v Pardubicích potřetí v řadě zvedal nad hlavu vítěznou trofej nejúspěšnějšího trenéra. Letos ale bude Greg Wroblewski Velkou pardubickou sledovat doma u televize. Koně, který by v ní mohl startovat, totiž ve stáji nemá. Možná za rok. Nebo za tři… Více v rozhovoru zde.

7. 10. 12:50 HOD: Které celebrity budou dostih sledovat? Třeba čerstvý vítěz pařížské Ceny vítězného oblouku dostihová legenda Frankie Dettori! Do Pardubic však dorazí třeba i operní pěvkyně Eva Urbanová. Více zde.

7. 10. 10:20 HOD: Předprodej vstupenek na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou byl zahájen už na začátku letošního roku. Nakupovat lístky jak sezení, tak na stání bylo možné i online přes Ticketportál. V září však systém hlásil VYPRODÁNO. Tato zpráva se týkala jen vstupenek k sezení, lístků na stání je stále dostatek. Vstupenky na stání je možné zakoupit online v předprodeji, nebo na místě v pokladnách u vstupu do závodiště. Parkovací plochy jsou vyhrazeny na obvyklých místech, především na sousedním letišti, na části uzavřené silnice I/37 v úseku od závodiště směrem k Dražkovicím. Více v tiskové zprávě.

6. 10. 11:25 HOD: Do ulic města Pardubic se ve čtvrtek 8. října vydá „Kočárová jízda“. Tradiční předzvěst vrcholu dostihové sezony, Velké pardubické s Českou pojišťovnou, bude součástí Městských slavností. Cestou budou účastníci jízdy nejen zvát na nedělní dostih, ale chybět nebudou ani taneční vystoupení. Více zde.

5. 10. 13:01 HOD: Jeden z žokejů, Lukáš Matuský, je zraněn a nenastoupí do dostihu. Trenér Radek Holčák hledá nového jezdce. Více zde.

3. 10. 10:10 HOD: Žokej Josef Sovka vloni tak trošku zamotal hlavu sázkařům. Při Velké pardubické totiž dovedl na druhém místě Al Jaze v kurzu 77:1. A ještě při finiši potrápili trojnásobnou vítězku Orphee des Blins. Ta je sice už na odpočinku, přesto si Josef Sovka myslí, že letošní ročník Velké pardubické bude jedním z nejkvalitnějších dostihů v historii a dokonce si tipuje, že padne i nějaký ten rekord… Celý rozhovor najdete zde.

2. 10. 17:25 HOD: Na startu 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou bude dvaadvacet koní. Jednadvacet z nich připravují tuzemští trenéři, jeden do Pardubic míří z Francie. Startovní listinu a komentář Josefa Váni najdete v článku.

2. 10. 11:30 HOD: V neděli 11. října se pak v rámci dostihového odpoledne uskuteční už 2. ročník Malé Velké pardubické minikoní. Koníci s kohoutkovou výškou od 74 do 82 centimetrů se svými vodiči musí překonat kurz dostihu dlouhý 380 metrů, na němž je umístěno 11 zmenšených překážek z kurzu "velké" Velké pardubické - včetně Taxisova příkopu nebo třeba Irské lavice. Podrobnosti v článku.

1. 10. 9:00 HOD:  Letošní zahájení 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se vrací k tradicím. Dostihový spolek a.s. požádal populárního lanškrounského kněze Zbigniewa Czendlika, aby požehnal účastníkům dostihového dne. A on souhlasil. Celý článek.

30. 9. 12:40 HOD: V sobotu 12. září byla na závodišti odhalena naučná stezka mapující historii i současnost závodiště. Oficiálně byla také spuštěna moderní, interaktivní hra pro mobilní telefony GEOFUN. Více se dočtete v tiskové zprávě.

29. 9. 19:30 HOD: Žokej Josef Váňa dodrží loňské rozhodnutí a letos Velkou pardubickou nepojede. Osminásobný vítěz slavného překážkového dostihu sice kvůli zranění žokeje ze své stáje start zvažoval, ale do sedla se nevrátí. Celý článek najdete na serveru aktualne.cz

28. 9. 14:05 HOD: Dnes přinášíme povídání s kovářem Václavem Rálišem, jehož rodina se stará o kopyta koní na pardubickém závodišti už po šest generací. Celý rozhovor najdete zde.

26. 9. 18:00 HOD: V dalším rozhovoru se podíváme za správcem pardubické dráhy, panem Jiřím Jandou. Jak by měla taková dráha ideálně vypadat? Celý rozhovor najdete zde.

25. 9. 19:40 HOD: Zajímavý rozhovor poskytl Josef Váňa o svém případném startu na 125. Velké pardubické pro server idnes.cz, říká v něm: "Z tribuny určitě na Velkou koukat nebudu. To bych jenom trpěl." Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

 

25. 9. 10:00 HOD: Na webu pardubického závodiště se můžete dočíst zajímavý rozhovor s Janem Blehou, trenérem jednoho z favoritů Velké pardubické, který říká: Al Jaz je potvora zrzavá

24. 9. 10:30 HOD: Jak se mají vítězové posledních osmi ročníků Velké Pardubické? Nabízíme informace o tom, jak si žijí Sixteen, Tiumen a Orphee des Blins.

Mají se dobře, shodují se jejich majitelé. Bílá královna Sixteen se sice potýká se zdravotními problémy, ale ve výběhu je prý veselá. „Je na důchodě na Brandejsově statku, což je areál zemědělské univerzity v Suchdole. Trpí narkolepsií, ale má se relativně dobře,“ řekl její majitel, filmový producent Jaroslav Bouček. Volnost výběhu si užívá i Tiumen. Žije spolu s dalšími koňmi, včetně svého někdejšího stájového kolegy Retrievera, v Domově pro koně v Leštině. „Má tam volnost, svobodu. Jezdím za ním na návštěvu několikrát do roka a doufám, že je mu fajn,“ uvedl Tiumenův majitel Ivo Köhler. Prozradil také, že na tu svobodu si musel Tiumen chvilku zvykat. „Ze začátku mu tréninkový režim chyběl, přeci jen ten stájový režim je jiný. Chvilku „dělal ramena“, že on je sportovec,“ smál se Köhler. Teď už prý Tiumen zjistil, že si může užívat klidu a pohody. „Je mu dobře hlavně díky Domovu pro koně a paní Patricii Pitříkové, která domov provozuje,“ dodal Köhler. Dobře se má podle Jiřího Trávníčka i vítězka posledních tří ročníků Velké pardubické Orphee des Blins. Majitel se pokusil ji připustit, ale to se nepovedlo. „Už je definitivně v důchodu, žije na farmě. Je ve více koních a je spokojená. Tak spokojená, že nám trošku přibrala,“ doplnil Jiří Trávníček.

23. 9. 11:20 HOD: Stejně jak v minulosti je možné i při letošním ročníku Velké pardubické získat slevu 50% na vstupném - stačí předložit jízdenku Českých drah. Vloni této nabídky využilo na tisíc lidí, i proto České dráhy posilují spoje mezi hlavním nádražím a zastávkou Závodiště. Více v tiskové zprávě.

19. 9. 7:00 HOD: Vstupenky k sezení jsou téměř vyprodány, lístků na stání je ale stále dost. Předseda představenstva Dostihového spolku a.s. Richard Benýšek připomíná, že v porovnání s předchozími ročníky je vyprodáno mnohem dřív. Tisková zpráva

17. 9. 15:55 HOD: Při slavnostním zahajovacím ceremoniálu českou státní hymnu zazpívá sopranistka Eva Urbanová. Tisková zpráva

13. 9. 9:00 HOD: Podle tipařů měl vyhrát Trezor, Universe of Gracie nebo Nikas. Spletli se. Kolem cílové podkovy jako první proběhl sedmiletý Hegnus, pro kterého to bylo páté vítězství kariéry. Ovšem od toho posledního uběhlo už jeden a půl roku. V sedle měl dnes, ale i tehdy žokeje Josefa Bartoše. Hegnus do říjnového dostihu přihlášen není, v jedenáctičlenném startovním poli o splnění podmínek usilovali jen dva startující. Status Quo i Sokol splnili. Více v tiskové zprávě. Seznam kvalifikovaných ke dni 12. 9. 2015

11. 9. 10:35 HOD: V sobotu 12. září proběhne poslední kvalifikace na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Více se dozvíte v článku Dva vrcholy zářijového dostihového dne

11. 9. 10:35 HOD:  Zrušení Středoevropské dražby anglického plnokrevníka

Osmý ročník Středoevropské dražby anglického plnokrevníka, plánovaný na tradiční říjnový termín v pátek před Velkou pardubickou, se letos bohužel neuskuteční. Navzdory naplno běžícím přípravám byli pořadatelé nuceni dražbu zrušit kvůli nízkému počtu přihlášených koní. „Smutná realita současného českého trhu je bohužel taková, že o přihlášení ročků projevil zájem jediný chovatel. Mohl bych sice do katalogu získat ještě nějakých 5 – 6 koní v tréninku, ale v součtu by to přesto byl příliš nízký počet. Za takových okolností nemá cenu dražbu dělat,“ řekl pořadatel Tomáš Janda.

„Vnímám Středoevropskou dražbu hlavně jako službu pro české chovatele a majitele, musí však o ni být zájem. Celý dražební pátek totiž stojí obrovské množství času mnoha lidí i nemalé peníze,“ dodal Janda.

Zpráva o zrušení letošního ročníku přesto nemusí znamenat konec dražby jako takové, jejichž předchozích sedm ročníků přineslo koně jako Waka Laura, Simply Ozzy, Ley Percy, Aprilius, Cherwick, Starbuk, All About Sam, Falcohill, Lužnice, Sázava, Kobi či Jam Taki.

„Mrzí mě, že se tak slibná tradice přerušuje, ale momentálně to beru jen jako zrušení letošního ročníku s tím, že bych příští rok dražbu opět zkusil uspořádat. Samozřejmě jen v případě většího zájmu,“ vysvětluje Janda. „Když jsme před osmi lety začínali, popravdě řečeno bych ani nečekal, že v dalších letech projde katalogem dražby takové množství vynikajících koní. O to víc mě zaráží nezájem prodávajících i kupujících.“

 

31. 8. Do letošní Velké pardubické byli dodatečně přihlášeni dva koně v barvách Francie. Jedná se o sedmiletého svěřence Patrice Quintona jménem Pasquini Rouge a osmiletou hnědku Torpille d´Ainay připravovanou Emmanuelem Clayeuxem. Počet přihlášek tak stoupl na 58.

28. 8. Od tohoto dne jsou spuštěny akreditace novinářů a fotografů na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, která se na dostihovém závodišti v Pardubicích koná v neděli 11. října 2015. Vyplněné formuláře žádosti zasílejte VÝHRADNĚ na e-mail akreditace.vp@gmail.com. Uzávěrka akreditací je 25. září 2015. Později zaslané žádosti nemusejí být akceptovány. Vyrozumění o přidělení / nepřidělení akreditace bude oznámeno nejpozději do 2. října 2015.

Žádost, Podmínky akreditace

29. 7. Vstupenky můžete zakoupit on-line. Více informací na webu Dostihového spolku

 

Kvalifikace

Aktuální seznam kvalifikovaných pro 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

IV. kvalifikace 12. září 2015

startovní listiny, výsledky

 

III. kvalifikace 22. srpna 2015

startovní listiny, výsledky

 

II. kvalifikace 27. června 2015

startovní listiny, výsledky

 

I. kvalifikace 23. května 2015

startovní listiny, výsledky

Publikováno: 10.10.2015 13:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020