126. Velká pardubická 2016 s Českou pojišťovnou pro Jana Faltejska a Charme Looka

Mítink 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se bude konat tradičně druhou říjnovou neděli 9. 10. 2016 v Agrofert Parku. Od 1. února byl zahájen předprodej vstupenek. Podrobnosti uvnitř. Vítězem se stal žokej Jan Faltejsek s Charme Lookem trenérky M. Růžičkové a majitelky K. Duškové.

Oficiální webové stránky | Seznam přihlášených / kvalifikovaných

 

VEŠKERÉ DĚNÍ DNE "D" NAJDETE V SAMOSTATNÉM ČLÁNKU ZDE

Na našem FB najdete další on-line zpravodajství

 

Aktualizace 6. 10. 9:30 HOD: Tradiční Kočárová jízda projede ve čtvrtek 6. října městem. Průvod kočárů i jezdeckých koní pozve na nedělní vrchol české překážkové sezony Velkou pardubickou. A nebude to průvod ledajaký. Bude i s císařským doprovodem.

Z dostihového závodiště vyjede Kočárová jízda v 15 hodin a po trase ulicemi Teplého, 17. listopadu a po Třídě Míru dojede až na Pernštýnské náměstí. Tam na diváky čeká krátký program. Do průvodu budou zařazeny čtyři kočáry a devět koní, v jejichž sedle budou osobnosti spojené s historií Velké pardubické. Mezi nimi bude rakouská císařovna Sissi s manželem Františkem Josefem I., korunní princ Rudolf, Egon Thurn-Taxis, kníže Lichtenštejn, Oktavián Kinský a celá řada dalších. V sedlech budou také jediná žena – vítězka Velké pardubické Lata Brandisová a kpt. Rudolf Popler. V kočárech pak pojedou děti z pardubického dětského domova.

S Kočárovou jízdou ovšem souvisí možné dopravní komplikace na trase průvodu. Proto Dostihový spolek prosí řidiče o shovívavost a pochopení.

 

Aktualizace 5. 10. 14:15 HOD: Kolik startérek dostihů je v naší zemi? Startérka Velké pardubické SOŇA FROŇKOVÁ odpovídá, že nezná žádnou jinou. Žena, která je ředitelkou Střední školy dostihového sportu a jezdectví, se učila u legendárního startéra Jiřího Šindlera a koně do nejnáročnějšího překážkového dostihu pustila už sedmkrát, poprvé v roce 2004. A mimo Velkou pardubickou už odstartovala několik desítek, či spíše stovek rovinových i překážkových dostihů. Tisková zpráva.

Aktualizace 3. 10. 15:50 HOD: Péče o dostihovou dráhu je celoročním kolotočem. Ale s Velkou pardubickou je to jako třeba s Vánocemi. Uklízí se, renovuje, vylepšuje. Největšími změnami před letošním ročníkem dostihového svátku prošly vodní příkopy. Jejich úpravy vedou k dalšímu zvýšení bezpečnosti koní. Celá tisková zpráva.

Aktualizace 30. 9. 18:10 HOD: Princ z pohádek, herec Pavel Trávníček dnes vylosoval startovní čísla koní, kteří se už příští neděli postaví na start 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Na startovní listině je patnáct koní, z nichž každý může nejnáročnějším překážkovém dostihu kontinentální Evropy uspět. Více v tiskové zprávě.

STARTOVNÍ LISTINA

1

ZARIF(IRE), 9

ž. Josef Bartoš

Köi Dent

2

HEGNUS, 8

ž. Jiří Kousek

Ševců

3

PARETO, 9

ž. Jaroslav Myška

Wrbna Racing

4

TER MILL, 10

Jan Odložil

DS Malá Morávka

5

TEMPLÁŘ, 9

ž. Marcel Novák

Stáj Luka-trdelnik.com

6

ANGE GUARDIAN(GER), 8 j

ž. Jan Kratochvíl

Stáj Anděl strážný

7

UNIVERSE OF GRACIE(GER), 11

Vlastislav Korytář

BORS Břeclav a.s.

8

AMARAGON, 11

žk. Pavel Složil ml.

Maxa-Nýznerov

9

REAPER(GER*), 7

žk. Jakub Spáčil

Wrbna Racing

10

RABBIT WELL(GB), 10 sj

ž. Josef Váňa ml.

Rabbit Trhový Štěpánov

11

CHARME LOOK, 9

ž. Jan Faltejsek

Orling

12

NIKAS, 11

ž. Marek Stromský

Castor

13

PUNTARENAS, 10

ž. Josef Sovka

Nicole TJ Monty UH

14

PEINTRE ABSTRAIT(IRE), 10

ž. Lukáš Matuský

Elektromontáže Mička

15

RENDEZ VOUS, 7

Martin Liška

EŽ Praha a.s.

 

Aktualizace 30. 9. 9:25 HOD: Mezi koňmi vyrůstala. Otec stahoval dřevo v lese, doma si pak založili i vlastní oddíl. Odtud to byl už jen kousek k dostihovému sportu. Bývalá jezdkyně a dnes trenérka ŠTĚPÁNKA MYŠKOVÁ má v přípravě šestnáct koní, kterým se společně s manželem, žokejem Jaroslavem Myškou, věnuje ve Valech u Přelouče. Do letošní Velké pardubické chtěli vyslat Loraina a Goscatera, oba ale zradilo zdraví. A přitom Goscater se postaral o úžasnou podívanou při zářijové kvalifikaci.

Aktualizace 28. 9. 9:00 HOD: Letošní zahájení 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se znovu ponese v duchu tradic. Koním a jezdcům a vlastně i celému dostihovému dnu znovu požehná populární lanškrounský kněz Zbigniew Czendlik.

Požehnání bude součástí slavnostního zahájení dostihového dne. Ceremoniál začíná v 11 hodin v prostoru cílové roviny před hlavní tribunou, kde také zazní státní hymna v podání české operní pěvkyně Andrei Kalivodové. Lanškrounský kněz se na Velkou pardubickou těší, už vloni ji přirovnal k náboženství. „Velkou pardubickou jsem navštívil mnohokrát, má to velmi sváteční atmosféru. Dokonce bych řekl, že dostihy jsou určitá forma náboženství, má to svou liturgii. Je to velmi příjemná podívaná,“ prohlásil vloni farář Zbigniew Czendlik.

 

Aktualizace 11. 9. 12:20 HOD: IV. kvalifikace

Jedenáctka koní se postavila na start poslední ze čtyř kvalifikací na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. S převahou v ní zvítězil osmiletý Goscater, který ale dosud na přihláškách říjnového vrcholu nefiguruje. Podle realizačního týmu si ale dodatečné přihlášení zaslouží. Manželé Myškovi se shodují v tom, že nejdůležitější ale bude Goscaterovo zdraví. Jak probíhala celá kvalifikace se dozvíte v tiskové zprávě.

 

Aktualizace 9. 9. 13:00 HOD: Už podruhé bude zářijová kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou patřit Evropskému dni koní. Termín byl členskými městy evropské sítě koňských měst EURO EQUUS stanoven právě na druhý víkend v září. V Pardubicích se bude slavit stylově na dostihovém závodišti, kde je připraven program pro děti i dospělé. Podrobnosti v tiskové zprávě.

Aktualizace 7. 9. 12:00 HOD: Druhá říjnová neděle se nezadržitelně blíží a s ní 126. Velká pardubická s Českou pojišťovnou. Tradičním vrcholem zářijového dostihového dne je závěrečná čtvrtá kvalifikace, které se v letošním roce zúčastní jedenáct koní, což je o poznání méně než v těch předchozích kvalifikacích, ale není se čemu divit. Dvacet šest koní v českém a slovenském tréninku už má kvalifikaci splněnu, a tak se mohou v klidu chystat na vrchol sezóny, na start se stejně může postavit jen 25 účastníků. Podrobnosti najdete v tiskové zprávě.

 

Aktualizace 21. 8. 9:00 HOD: III. kvalifikace

Jedno oko pláče, druhé se raduje. Tak komentovala vítězství svého svěřence Charme Looka ve včerejším kvalifikačním dostihu trenérka Martina Růžičková. Devítiletý tmavý hnědák svůj třetí letošní start proměnil v jisté vítězství, v jeho sedle však nebyla stálá jezdkyně Barbora Málková. Za tu kvůli zranění v předchozím dostihu „zaskočil“ Lukáš Sloup. Další podrobnosti nejen k průběhu III. kvalifikačního dostihu na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, ale i k dalším dostihům, najdete v přiložené tiskové zprávě.

 

Aktualizace 17. 8. 16:00 HOD: Prázdniny se chýlí ke svému závěru, to je neklamné znamení toho, že se opět rozbíhá dostihové dění v pardubickém Agrofert parku. A hned pěkně zostra, třetí kvalifikací na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Vrchol odpoledne je maximálně obeslaný, na startu se tak objeví dvacet koní a ještě trojice zůstala před branami, ale více než dvacet účastníků nelze na dráhu pustit. Kdo bude na startu? Více v tiskové zprávě.

Časový harmonogram 20. srpna 2016:
13:00 Cena Dostihového spolku a.s.
13:35 Cena proutěnkářů
14:10 Cena podporovaná společností Agrovenkov, o.p.s.
14:45 Cena CHOVSERVIS a.s. Hradec Králové
15:25 Cena společnosti Explosia a.s.
16:00 Memoriál Ing. Jiřího Šindlera – 33tinásobného startéra Velké pardubické
16:35 Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s. - III. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou
17:10 Cena města Pardubic

Závodiště otevřeno od 10:00 hod., kdy na pískovém kolbišti začíná 9. kolo PONY-GAMES CUP.

 

Aktualizace 26. 7. 11:50 HOD: V neděli 31. července končí druhé a poslední kolo slev na vstupenky na stání na letošní Velkou pardubickou. Do neděle bude možné lístky kupovat
za 149 korun, poté už za plnou cenu 190 korun. Podrobnosti v tiskové zprávě.

Aktualizace 27. 6. 15:00 HOD: Dvacet osm startů a osm vítězství ve Velké pardubické. Legendě nejtěžšího a nejstaršího dostihu kontinentální Evropy to ale nestačí. V říjnu mu bude 64 let, ale do důchodu se stále nechystá. Řeč je o Josefu Váňovi, kterého jeho fanoušci mohli opět vidět v sedle poslední červnovou sobotu v kvalifikačním dostihu na letošní Velkou pardubickou. Podle svých slov testoval sebe i člena stáje Rabbit Trhový Štěpánov, ryzáka jménem Rabbit Hawk Wing, ve volném překladu „Jestřábí křídlo“. Celý rohovor.

Aktualizace 26. 6. 9:00 HOD: Ve druhém díle kvalifikačního seriálu na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou zvítězil Templář s žokejem Josefem Bartošem v sedle. Veřejností sledovaný Josef Váňa v témže dostihu dokončil na sedmém místě. Komentáře obou žokejů najdete v tiskové zprávě, stejně jako další informace k sobotními dostihovému mítinku.

 

Aktualizace 22. 6. 13:00 HOD: Legenda a rekordman Velké pardubické Josef Váňa bude opět v sedle! To je hlavní zpráva pátého letošního dne v pardubickém Agrofert parku. Již na podzim se objevila zpráva, že Josef Váňa uvažuje o návratu do sedla a jeho partnerem ve Velké pardubické by měl být osmiletý ryzák Rabbit Hawk Wing. Startovní listina druhého kvalifikačního dostihu, Ceny města Pardubic – Memoriálu mjr. Miloše Svobody na 5800 metrů, skutečně obsahuje jméno osmiletého reprezentanta stáje Rabbit Trhový Štěpánov a v sedle bude osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa. Celá tisková zpráva.

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se už téměř dvacet let běhá jako Memoriál mjr. Miloše Svobody. Letos si u tohoto jediného Pardubáka, který vyhrál Velkou pardubickou, připomínáme dvě výročí. Zítra, tj. 22. června, uplyne dvacet let od jeho smrti (už o rok později se kvalifikace běžela jako memoriál), na podzim pak 70 let od jeho prvního vítězství ve Velké pardubické. Bylo to v roce 1946 s koněm Titan. Podruhé zvítězil o pár let později s Vítězem II. Více o životě mjr. Miloše Svobody najdete v příloze.

Časový harmonogram:
12:00 Cena mezinárodního festivalu šachu a her CZECH OPEN
12:35 Cena za podpory SEED SERVICE
13:10  Červnová cross country Válečníka
13:50 Cena města Pardubic – II. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou - Memoriál Mjr. Miloše Svobody
14:25 Cena společnosti Synthesia, a.s.
15:00 Cena Komerční banky
15:45 Cena za podpory Olympijského parku Pardubice 2016
16:20 Cena Dostihového spolku a.s.

 

Aktualizace 22. 5. 10:20 HOD: Napínavý finiš a dramatickou dohru měla první kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Možná překvapivým vítězem se stal jedenáctiletý Kasim, který do úplného konce bojoval s Rabbit Wellem. Jenže vzápětí přišel protest a na druhou příčku se přesunul Hegnus. Komise totiž uznala, že desetiletý reprezentant stáje Rabbit Trhový Štěpánov křížil cestu za lepším umístěním právě Hegnusovi. V sedle vítězného Kasima byl jeho stálý jezdec Marcel Novák, který dnes vybojoval hattrick. Tisková zpráva.

 

Aktualizace 19. 5. - V sobotu 21. května začíná čtyřdílný seriál kvalifikací pro 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Na startu první z nich bude hned 14 z 19 účastníků loňské Velké pardubické, včetně dvojice Nikas - Ribelino. Více v tiskové zprávě.

Aktualizace 13. 5. - Přihlášky na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou sice skromnější než v minulých letech, jsou ale plné zajímavých jmen. V prvním kole do říjnového vrcholu české překážkové sezony realizační týmy přihlásily třiačtyřicet koní, pětice je ze zahraničí. A právě ta může být českým reprezentantům velmi kvalitní konkurencí. Více v tiskové zprávě.

Aktualizace 27. 4. - návštěvníci pardubického závodiště můžou až do konce léta soutěžit o lístky na Velkou pardubickou a další zajímavé ceny. Stačí se zapojit do zábavné hry „To bude jízda, panečku“ v rámci aplikace GEOFUN. Podrobnosti o soutěži najdete zde.

Aktualizace 27. 4. - v sobotu 30. dubna končí první kolo slev na vstupenky na Velkou pardubickou. Lístky na stání je možné do soboty koupit za 99 korun. Více zde.

Aktualizace 27. 1. - dnem 1. února 2016 bude v síti Ticketportal spuštěn prodej vstupenek na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Stejně jako v loňském roce budou i letos pro vstupenky na stání platit zajímavé slevy. Více informací zde.

Aktualizace 18. 1. - Spolupráce s Českou pojišťovnou na letošní rok potvrzena


Kvalifikace

I. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

sobota 21. května 2016

 

II. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

sobota 25. června 2016

 

III. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

sobota 20. srpna 2016

 

IV. kvalifikace na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

sobota 10. září 2016

 

Publikováno: 6.10.2016 9:30:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020