126. Velká pardubická s ČP: Den "D" pro Jana Faltejska a Charme Looka

V neděli 9. října 2016 proběhne již 126. ročník Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Na programu bude jako 8. dostih se začátkem v 16:40 hodin. Jaké jsou sázkové kurzy a program celého dne? V článku najdete také informace o dopravě na dostihový den. Sledujte s námi výsledky dostihů před VP / VP: Lukáš Matuský nebude v sedle z důvodu sobotního zranění, zastoupí ho Dušan Andrés / Jak to dnes vidí M. Růžičková nebo Ivo Köhler? / Vítězem je počtvrté Jan Faltejsek a poprvé favorizovaný Charme Look: "Jenom jsem se vezl, děkuji Báře za připraveného koně..." / Výhry v sázkách / Návštěvnost

Startovní listiny | Sázkové kurzy

Aktualizace 12. 10. 15:20 HOD: I přes ne příliš příznivé počasí si v neděli cestu na pardubické závodiště našlo na pětadvacet tisíc diváků. U televizních obrazovek samotnou 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou trávilo 1,7 milionů diváků, další diváci dostihy sledovali na internetových serverech. Vrchol české překážkové sezony přenášel i nejsledovanější dostihový kanál Racing UK. Podrobnosti v tiskové zprávě.

Aktualizace 10. 10. 11:55 HOD: Celkový objem sázek v letošním roce činil 5,25 mil. Kč, z toho 4,82 mil. Kč v kurzových sázkách a 0,43 mil. Kč v totalizátorových sázkách na pořadí 2 a 3 koní. Nejvyšší výhra na jeden sázkový tiket byla letos vyplacena sázejícímu za uhodnuté pořadí prvních 3 koní v cíli Velké pardubické (1. Charme Look , 2. Ange Guardian 3. Zarif) za vsazených 350 Kč výhra 50.050 Kč! (Výherní kvóta na pořadí 3 koní byla 1.430 Kč za 10 Kč vsazených.) K výhře stačilo vsadit kombinaci prvních 3 koní v cíli po 350 Kč, celkem 6 kombinací za 2.100 Kč. Více v tiskové zprávě.

 


 

 

VELKÁ PARDUBICKÁ - ZMĚNY:

V sedle PEINTRE ABSTRAIT(IRE) nenastoupí Lukáš matuský, který se zranil v sobotních dostizích. Na jeho místo nastoupí zkušený Dušan Andrés.

Ohlasy před VP:

Martina Růžičková, trenérka favorita Charme Looka: Jsem strašně nervózní, musím pořád chodit.

Ivo Köhler, majitel Zarifa: Kůň je nachystaný dobře, tak uvidíme, věříme, že bude vpředu. Ale letos to bude hodně vyrovnané.  

MUDr. Tomáš Brož: Lukáš Matuský má ze včerejška pohmožděnou nohu, proto dnes nejezdí a nepůjde ani Velkou. (dr. Brož do pardubické nemocnice právě odváží dva zraněné jezdce, zřejmě Eliáše a Boekhouta).

PRŮBĚH DOSTIHU:

Rabbit Well s Josefem Váňou ml. vůbec neodstartoval. Na Taxisu spadli jen Reaper a Jakub Spáčil, po Taxisu vypadl Marek Stromský z Nikase, během dostihu spadl Korytář z Universe of Gracie.

Do cíle dojel s náskokem jako první počtvrté Jan Faltejsek v sedle favorizovaného Charme Looka (rozhovor s jeho původní jezdkyní Barborou Málkovou najdete v říjnovém Jezdectví!) a komentoval to: "Já jsem se v podstatě jenom vezl, děkuji Báře za připraveného koně...ano, váhal jsem, když mi ho nabídly na ježdění, vedly mě k tomu morální důvody, ale věděl jsem, že jde o dobré zvíře, takže jsem nakonec souhlasil..."  

Druhý doběhl Ange Guardian s Janem Kratochvílem a třetí Josef Bartoš se Zarifem.  


 

Výsledky

 

Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s.

Čekání na chvostu, skvěle načasovaný útok a drtivý finiš. Tak by se ve zkratce dala popsat cesta pětiletého Vajgarose a jeho žokeje Jaroslava Brečky prvním dostihem mítinku 126. Velké Pardubické s Českou Pojišťovnou. Závod s naprosto klidným průběhem bez velkých kolizí ozdobily spolehlivé skokanské výkony všech účastníků. Tempo od začátku diktoval Brigadeur s Jaroslavem Myškou, přes kterého se však v závěru přehnala vlna soupeřů v čele s Buonarrotim. V posledních dvou stech metrech ale "aktivoval turbo" zmiňovaný Vajgaros, který zvítězil o jednu délku.

Cena Pivovarů Staropramen - Cena Laty Brandisové

Lehce mezi 7 koňmi zvítězili Jaroslav Myška v sedle favoritky Bugaboo, druhou Rain Magna dovedl do cíle Jan Kratochvíl, o 6 délek za nimi byla Vivienne of Gracie a Sertash Ferhanov.   

Cena portálu Kudy z nudy - Cena ČASCH
Po boji zvítězil polský Napastnik s žokejem Janem Faltejskem před Jaroslavem Myškou s Jesmoonem. Do cíle dojelo pouze 8 ze 12 koní, své koně zadržel třeba J. Sovka a J. Váňa ml. Kůň Narol (Radek Man) musel být po pádu utracen.

Cena podporovaná firmou ELTON hodinářská, a.s. PRIM MANUFACTURE 1949

Stylem start-cíl s náskokem 16 délek vyhrál tento handicapový dostih (70,5 kg) v neděli již podruhé Jaroslav Myška a Mirax. Druhý skončil J. Sovka a Artistmontot (64 kg) a třetí žák P. Složil s bratrem klisny Sixteen Sixtyseven.

Cena hejtmana Pardubického kraje - Cena Vltavy
Hned v úvodu dostihu na Irské lavici došlo k neposlušnosti Quatiki s Janem Faltejskem, o kousek dál došlo k hromadnému pádu kvůli chybujícímu Usockemovi s Jiřím Kouskem, kde skončil i favorit Talent s Pepou Bartošem, Josef Andrés, Marek Stromský nebo Jakub Spáčil. Pokračovalo jen 5 koní, z nich vyrazil v cílové rovince No Time To Lose s Janem Kratochvílem a s velkým náskokem zvítězil. Druhý dojel Marmiton (Ferhanov) a třetí Krocoleon s J. Myškou. Snad jsou všichni v pořádku.

Cena společnosti VCES a.s. - Cena Labe

Poté, co v dostihu dlouhém 5200 metrů dlouho vedl pole Trezor a Jiří Kousek, a nedaleko cílové roviny došlo ke kontaktu koně Renarda Argenté s plastovou bariérou, která poté spadla na zem pod nohy dalších koní, v cíli bojovala dvojice Delight My Fire se Švédem Niklasem Lovénem a favorizovná Arcione s Jaroslavem Myškou. Více sil měla Delight My Fire. O osm délek za nimi doběhl s J. Váňou ml. Rabitt Hawk Wing.  


Poplerův memoriál skupiny Profireal Group
Poslední dostih před Velkou vyhrál jistě kůň se startovním číslem 1 Tarant se žákem P. Složilem ml. před Theophilem s J. Váňou ml. a Turdem s J. Sovkou.

 

Vstupenky: Místa k sezení na tribunách jsou na neděli již vyprodána. Závodiště ale do prodeje uvolnilo další vstupenky na stání, které lze za určitých podmínek koupit i s padesátiprocentní slevou. Stačí při nákupu vstupenky na pokladně předložit jízdenku Českých drah s cílovou stanicí Pardubice. Sleva se nevztahuje na vstupenky zakoupené v předprodeji. Základní cena vstupného na stání je 190 korun, děti do 140 cm výšky mají vstup zdarma.

Doprava a parkování: Na nedělní 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou míří tisíce fanoušků, kteří mohou využít hned několik způsobů dopravy. Kromě automobilové dopravy lze využít i posilových spojů městské hromadné dopravy nebo vlaků Českých drah. Podrobnosti v tiskové zprávě.

 

Aktualizace 7. 10. 17:40 HOD: Pardubické závodiště v neděli mimo jiné uvítá i vévodu a vévodkyni z Roxburghe, vévoda je členem britského Jockey Clubu. Přijede také dvojnásobná olympijská vítězka ve všestrannosti Ginny Elliot. Ze zahraničí do Pardubic míří také představitelé závodišť z Merana, Cheltenhamu, St. Moritz, Wroclawi a Budapešti. Diplomatické kruhy budou zastupovat velvyslanci Spojených státu amerických, Ruska, Francie nebo třeba Číny. A samozřejmě nebudou chybět někteří členové Vlády ČR či předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Z českého showbyznysu do Pardubic míří namátkou Věra Martinová, Roman Šebrle, Ondřej Havelka, Iva Kubelková nebo třeba světoznámá módní návrhářka Beata Rajská.

 

PROGRAM DOSTIHOVÉHO DNE

11:00 Slavnostní zahájení

11:30 Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice, a.s. – Cena Jana Kašpar 

12:10 Cena Pivovarů Staropramen – Cena Laty Brandisové

12:50 Cena portálu Kudy z nudy – Cena ČASCH

13:30 Cena podporovaná firmou ELTON hodinářská, a.s. PRIM MANUFACTURE 1949

14:10 Cena hejtmana Pardubického kraje - Cena Vltavy

14:55 Cena společnosti VCES a.s. - Cena Labe

15:40 Poplerův memoriál skupiny Profireal Group

16:40 126. Velká pardubická s Českou pojišťovnou

17:00 Slavnostní dekorování vítězů

Autor: Lukáš Krajíček, Dušan Korel
Publikováno: 12.10.2016 15:20:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020