128. Velká pardubická s Českou pojišťovnou: Vstupenky a parkování

V neděli 14. října 2018 proběhne již 128. ročník Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Zde najdete Propozice. / Vítězem poslední kvalifikace je Ange Guardian. / Favorita No Time To Lose bude jezdit Josef Váňa ml, Jan Kratochvíl je zraněn / Francouzští koně na startu nakonec nebudou 

Vstupenky | Propozice | Přehled přihlášených/kvalifikovaných koní

SPECIÁLNÍ PŘÍLOHA JEZDECTVÍ KE 128. ROČNÍKU VP

"FENOMÉN VELKÁ PARDUBICKÁ" 

 

 

Podrobnosti a výsledky o dni "D" najdete v samostatném článku.

 

 


 

 

DOPRAVA A PARKOVÁNÍ

V letošním roce došlo ke změnám v parkování. „Zdvojnásobili jsme parkovací kapacitu na přilehlém letišti, odkud bude diváky svážet kyvadlová doprava. Po dobrých zkušenostech z minulého roku je druhé velké parkoviště u plochodrážních stadionu Zlatá přilba v nedalekém Svítkově,“ popsal parkovací možnosti Martin Korba s tím, že na závodiště a zpět bude opět jezdit kyvadlová doprava.

„Snažili jsme se také usnadnit odjezd po skončení mítinku, kdy areál závodiště opouštějí desetitisíce lidí najednou. Proto zůstane otevřená silnice I/37 směrem na Chrudim, která kopíruje závodiště a kde bude zákaz zastavení. Chceme pro odjezd z letiště otevřít také druhou bránu směrem na Starý Máteřov, resp. Heřmanův Městec a Chrudim. To bude ale záležet na aktuálních klimatických podmínkách a na průběhu stavebních prací na vzletové dráze,“ dodal Korba.

Pro dopravu na závodiště lze využít také posilových spojů městské hromadné dopravy a vlakových spojů. České dráhy kromě standardních spojů vypraví také zvláštní osobní vlak z pardubického hlavního nádraží na zastávku Závodiště a zvláštní rychlík na trati Praha – Pardubice – Chrudim, který také zastaví u závodiště. Kromě toho budou mezi Rosicemi nad Labem a zastávkou Pardubice, Závodiště pendlovat motoráčky Pardubického spolku železniční historie.

 

VSTUPENKY

Vstupenky na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou je stále možné zakoupit online u partnerů Dostihového spolku a.s., ale také v pokladnách na pardubickém závodišti v den konání dostihu. Místa k sezení jsou ale prakticky vyprodána. Děti do 140 cm výšky a senioři nad 65 let mají vstup zdarma. Dostihoví fanoušci si mohou koupit také zvýhodněné dvoudenní vstupenky na Víkendový festival se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou zahrnující jak nedělní, tak sobotní dostihový mítink.

 


 

Aktualizace 11.10. Vrchol překážkové sezony je tady. V pořadí 128. Velká pardubická s Českou pojišťovnou odstartuje v neděli 14. října v 16:40 hod. Na jejím startu by mělo dvaadvacet koní z České republiky a Slovenska, v jejich sedlech osm zahraničních jezdců. Obhájce loňského vítězství žokej Jan Kratochvíl sice bude chybět, o napětí ale nouze nebude. Tisková zpráva.

Aktualizace 10. 10. Stalo se už tradicí, že jen pár dní před startem Velké pardubické projede městem Kočárová jízda. Koně v ulicích města zvou k návštěvě závodiště. Nejinak je tomu i letos u příležitosti 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Průvod se ze závodiště až na Pernštýnské náměstí, kde se zapojí do programu Městských slavností, vydá ve čtvrtek 11. října 2018. Více v tiskové zprávě.

Aktualizace 9. 10. Na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se vyplatí přijet vlakem. Nejen že je zastávka Závodiště vzdálena jen 3 minuty chůze ke vstupu do areálu závodiště, ale ještě získáte slevu 50% na základní vstupné. Stačí u pokladny závodiště předložit platnou jízdenku Českých drah do stanice Pardubice. Tisková zpráva.

Aktualizace 6. 10. Pátek 5. října byl dnem, kdy dostihoví fanoušci dostali odpověď na otázku, kdo poběží Velkou pardubickou. Zveřejněna byla startovní listina, na níž je 22 jmen koní z České republiky a ze Slovenska, a k nim kromě českých jezdců hned osmička zahraničních žokejů. Startovní čísla jim vylosoval dvojnásobný vítěz Velké pardubické z let 1963 a 1965 František Vítek, který v letošním roce oslavil 80. narozeniny. Tisková zpráva.

Jan Kratochvíl nebude v sedle favorita a loňského vítěze No Time To Lose. "Chci se zachovat jako profesionál. Bohužel úraz ruky mi stále neumožňuje plnohodnotně jezdit, a proto jsme se s týmem domluvili, že se dostihu nezúčastním," se smutkem sdělil na TK v Praze. O rozhodnutí nejdříve informoval svého trenéra Josefa Váňu, který také leží v plzeňské nemocnici po operaci kyčle. Právě v plzeňské nemocnici absolvoval operaci i Jan Kratochvíl a ještě ráno 5. 10. před tiskovou konferencí ho tu vyšetřil MUDr. Toman, který ježdění nedoporučil. 

 

 

STARTOVNÍ LISTINA 128. VELKÉ PARDUBICKÉ S ČESKOU POJIŠŤOVNOU

1

MILERYT(POL), 11 j

Ján Mach, MVDr.

Machvet-Man-Mach

2

NIKAS, 13 j

ž. Andrew Glassonbury

Castor

3

ZARIF(IRE), 11

ž. Raffaele Romano

Köi Dent

4

HEGNUS, 10

ž. Marek Stromský

Ševců

5

THEOPHILOS(FR), 8 b

Patrick Boekhout

Dostihový klub iSport-Váňa

6

BRIDGEUR(FR), 7 A 1/2s

ž. Jaroslav Myška

VaZi

7

VAJGAROS, 7

ž. Leighton Aspell

DS RE&LA Frančák SK

8

TER MILL, 12 A 1/2

Jan Odložil

DS Malá Morávka

9

TZIGANE DU BERLAIS(FR), 7

ž. Jan Faltejsek

Dr. Charvát

10

TEMPLÁŘ, 11 A 1/2

ž. Thomas Boyer

www.trdelnik.com-Luka

11

STRETTON, 8

ž. Thomas Garner

Nýznerov

12

VICODY(FR), 9 A 1/2b

ž. Josef Bartoš

Lokotrans

13

KASIM, 13

ž. Martin Liška

Stáj Kejzlar

14

VANDUAL(SVK), 10

ž. Lukáš Matuský

Vadual CZ

15

RIBELINO(FR), 10

ž. James Best

Lokotrans

16

SZTORM(POL), 9

ž. Marcel Novák

Nýznerov

17

ANGE GUARDIAN(GER), 10 j

ž. Jiří Kousek

Stáj Anděl strážný

18

DELIGHT MY FIRE(FR), 8

ž. Niklas Lovén

DS Pod Buchlovem

19

NO TIME TO LOSE(GB), 9 j

ž. Josef Váňa ml.

DS Paragan

20

ARTISTMONTOT(FR), 8 A 1/2

Ondřej Velek

Quartis-Zámecký Vrch

21

PARETO, 11

Sertash Ferhanov

EŽ Praha a.s.

22

UNIVERSE OF GRACIE(GER), 13 j

Lukáš Sloup

BORS Břeclav a.s.

 

 

Aktualizace 5. 10. Už se stalo tradicí, že státní hymna při slavnostním zahájení dostihového svátku zní „na živo“. Letošní 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou svým zpěvem zahájí zpěvačka a herečka Yvetta Blanarovičová. Více v tiskové zprávě.

Aktualizace 28. 9. Seznam přihlášených do letošní 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se rozšířil o další jméno. Druhý termín pro přihlášky do tuzemského překážkového vrcholu využil realizační tým kolem desetiletého hnědáka Hegnuse.

Svěřenec trenéra Radka Holčáka a reprezentant stáje Ševců podmínky pro start ve 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou splnil letos v červnu. S žokejem Markem Stromským byli ve druhé kvalifikaci druzí, v září pak formu potvrdili vítězstvím ve dvojkové Ceně deníku Právo na 4500 metrů. Pro Hegnuse by to měl být druhý start ve Velké pardubické. V legendárním dostihu vítěz Ceny Labe z roku 2015 debutoval v roce 2016, kdy s Jiřím Kouskem dokončili na pátém místě. Počet přihlášených koní se tak rozrostl na 39, kvalifikační podmínky má ale splněno „jen“ třicet koní včetně Eldorada, který nakonec do Velké pardubické ale dohlášen nebyl.

Startovní listina 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou bude známá v pátek 5. října, kdy se také uskuteční slavnostní losování startovních čísel.

 

Aktualizace 21.9. Vstupenky k sezení na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou tři týdny před jejím startem téměř vyprodány. Přesto je stále ještě možné své sedadlo najít. Volné kapacity jsou především na tribuně A. Online prodej nabízejí hned tři prodejní systémy. Podrobnosti zde.

 

IV. kvalifikace - 8. 9. 2018

Aktualizace 9. 9.: Vítězem závěrečné kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou je Ange Guardian. Vyhrál už druhou ze čtyř kvalifikací. Trenér Josef Váňa si připsal třetí kvalifikační vítězství v řadě (2x Ange Guardian, 1x No Time To Lose). V sedle Ange Guardiana byl žokej Jiří Kousek, který kromě zářijové kvalifikace vyhrál i tu květnovou s Talentem. Podmínky pro start ve Velké pardubické má v tuto chvíli splněno 30 koní. Více v tiskové zprávě.

Aktualizace 6. 9.: Poprvé v historii se na pardubickém závodišti poběží benefiční dostih Kapky naděje. Stane se tak v rámci sobotního kvalifikačního mítinku. Podrobnosti v tiskové zprávě.

Aktualizace 5. 9.: Začal školní rok, což je neklamné znamení přicházejícího podzimu a také vrcholu tuzemské překážkové sezóny - 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Šestý letošní pardubický dostihový den nabízí poslední možnost splnit kvalifikaci pro start ve Velké pardubické na českém území. Tuto možnost využívají pouze čtyři koně. Šest koní si jde otestovat formu před říjnovým vrcholem.

Z kvarteta nekvalifikovaných už jsme tři na startu 5800 metrů dlouhého kvalifikačního dostihu viděli, ale ani jeden neuspěl. Buonarroti se představil před třemi týdny a měl pád na Havlově skoku, Tzigane du Berlais byl zadržen v květnu a od té doby čeká na start, zejména na měkčí podklad pod nohama. Val de Guye se představil v červnu a srpnu, v prvním případě byl zadržen a před třemi týdny dostih nedokončil pro pád. Za pět let v českém tréninku absolvoval Val de Guye patnáct startů, ale žádného velkého výsledku nedosáhl.

Sedmiletý Nick nejenže není kvalifikován, ale není ani do Velké pardubické přihlášen. Zatím absolvoval nejdelší dostih na distanci 4700 metrů a třikrát vyhrál rámcový bod programu.

Favority Ceny města Pardubice musíme hledat mezi již kvalifikovanými. Na prvním místě musíme zmínit Ange Guardiana. V květnu doběhl těsně druhý a v červnu kvalifikaci vyhrál. Při třetím letošním startu ho povede třetí jezdec. Po Jaroslavu Myškovi a Janu Kratochvílovi se do sedla vyšvihne Jiří Kousek, který by měl být v sedle i v říjnu. Ange Guardian byl ve Velké pardubické 2016 druhý a loni pátý.

O dvě příčky za ním skončil Bridgeur, který v květnu doběhl pátý a začátkem srpna se představil ve francouzském Vichy, kde po aktivním průběhu skončil šestý. Z jeho strany se dá počítat opět s aktivním průběhem.

Loni skončila Delight My Fire ve Velké pardubické na třetím místě, ale letos její výkonnost není tak dobrá jako před rokem. Ze čtyř startů je maximem čtvrté místo z Milána, proto realizační tým rozhodl o změně cesty do vrcholu sezóny a představí se i na startu zdejší kvalifikace.

Nejstarším koněm v poli bude 13letý Nikas, kterého v letošním roce připravuje trenér Luboš Urbánek. V dosavadních dvou startech nepřesvědčil. V rámcovém dostihu v květnu byl zadržen a v červnu se kvalifikoval dalekým devátým místem. Je pravda, že s podzimem mu vždy stoupala forma. Uvidíme, jak tomu bude letos.

Vandual se v květnu vrátil na dostihovou dráhu po dvouleté přestávce a kvalifikoval se šestým místem, v červnu doběhl druhý, tentokrát by měl být mezi nejlepšími. Loňský vítěz Ceny Labe, Vicody, letos startoval dvakrát v květnu, a tak uvidíme, jak na tom bude po přestávce.

Adepti na start ve Velké pardubické se představí také v rámcových dostizích. Na startu Ceny deníku Právo na 4500 metrů budou hned tři. Největší pozornost přitahuje Hegnus, který v červnu prohrál pouze s Ange Guardianem. Vítěz z roku 2015 Ribelino byl v červnové kvalifikaci sedmý, ale příliš přesvědčivé vystoupení to nebylo, v sedle bude opět Angličan Thomas Garner. Loni tento dostih vyhrál Universe of Gracie a ve Velké potom doběhl šestý. Letos bude v sedle Josef Bartoš, a tak může mířit vysoko.

V trojkovém dostihu na 4700 metrů se představí Modena, ale ta před třemi týdny zklamala, tak by si měla napravit dojem. Zajímavým testem na Memoriál kapitána Poplera bude Benefiční dostih Kapky naděje na 3300 metrů. V něm se poprvé na české půdě představí šestiletý francouzský odchovanec Cote Mer, který ve svém rodišti vyhrál 6 ze 27 překážkových startů a dosáhl velmi kvalitního handicapu 60.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

 


III. kvalifikace - 18. 8. 2018

Aktualizace 19. 8.: Třetí díl kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou patří loňskému vítězi legendárního dostihu. No Time To Lose až v cílové rovině udolal do té doby vedoucího Theophilose. Oba jsou svěřenci trenéra Josefa Váni. V sedle prvního jmenovaného byl jeho stálý žokej Jan Kratochvíl, do sedla druhého trenér angažoval žokeje Josefa Bartoše. Podrobnosti v tiskové zprávě.

Aktualizace 17. 8.: Sobotní dostihový mítink vyvrcholí třetí kvalifikací na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Kromě toho nejdůležitějšího – dostihů, ale nabídne taky příležitost bavit se. Odpoledne je tentokrát laděno do modrého dress codu. Tisková zpráva.

Aktualizace 16. 8.: Vrcholem pátého dostihového dne pardubické sezony bude III. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, která bude odběhnuta jako Cena firmy Chládek a Tintěra Pardubice. Distance je připravena na tradičních 5800 metrů a startovní listina obsahuje dvanáct jmen. Více v tiskové zprávě.

 


 

 

Aktualizace 24. 7.: Legendární dostih odstartuje druhou říjnovou neděli, vstupenky k sezení na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou už ale téměř vyprodané. Přesto je stále ještě z čeho vybírat. Vstupenky je možné koupit prostřednictvím hned tří prodejních kanálů.

Vstupenky na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou je možné zakoupit v síti generálního partnera Ticketportal, ale také na webových stránkách pardubického závodiště www.zavodistepardubice.cz v sekci Vstupenky a prostřednictvím systému Sazka Ticket. Na jeho 7 500 online terminálů Sazka lze koupit také vstupenky na stání na další dostihové dny.

Pro 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou lze vybírat nejen ze vstupenek na tribuny, ale je možné zakoupit také vstupenky na stání na samotnou Velkou pardubickou nebo permanentku na celý dostihový víkend 13. a 14. října.

Cena vstupného na tribunu při 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se pohybuje od 300 korun podle typu tribuny. Základní vstupné na stání činí 220 korun, víkendová vstupenka stojí 250 korun. Děti do 140 cm výšky a senioři nad 65 let mají vstupné zdarma, ovšem bez nároku na sedadlo. Základní vstupné pro studenty a mládež činí 100 korun. Vstupenky lze koupit také přímo na závodišti v den konání dostihů, kdy je možné za předloženou jízdenku Českých drah s cílovou stanicí Pardubice získat slevu na vstupenku na stání ve výši 50 %. Na pokladnách závodiště je letos nově možné platit také kartou.

 

 


 

II. kvalifikace - 23. 6. 2018

Aktualizace 25. 6.: Poslední červnová sobota patřila druhé kvalifikaci na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Do Ceny města Pardubice – Memoriálu mjr. Miloše Svobody odstartovalo patnáct koní, nejšťastnějším z nich byl desetiletý Ange Guardian. Jeho jezdec, žokej a vítěz loňské Velké pardubické Jan Kratochvíl se po dostihu jen usmíval. Více se dočtete zde.

Aktualizace 20. 6.: V sobotu 23. června se uskuteční další dostihový mítink, tentokrát se II. kvalifikací na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Při první kvalifikaci splnilo podmínky pro start ve Velké pardubické deset koní a už je tu kvalifikace druhá, která je lépe obeslána než ta květnová. Na start se postaví sedmnáct koní, o čtyři více než poslední květnovou sobotu. Opět budou na startu dva vítězové Velké - po diskvalifikaci Nikase vítěz z roku 2015 Ribelino a Charme Look se prosadil o rok později. Pět koní si dá po čtyřech týdnech kvalifikační repete. Tisková zpráva

PROGRAM DOSTIHOVÉHO DNE

 

Mítink s druhou kvalifikací na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou nabízí nabitý dostihový program a velmi zajímavé obsazení hlavního dostihu, ale také bohatý doprovodný program. Tentokrát je zaměřen na možná trochu netradiční sporty, do kterých se mohou zapojit i sami návštěvníci.

DOPROVODNÝ PROGRAM


I. kvalifikace - 26. 5. 2018

Aktualizace 27. 5.: Trenér Josef Váňa poslal do I. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou kvarteto koní, včetně loňského vítěze Velké pardubické No Time To Lose. Už to vypadalo, že tři z nich poberou nejvyšší příčky. Plány jim ale překazil Talent připravovaný trenérkou Hanou Kabelkovou. Kvalifikaci má v tuto chvíli splněno deset koní. Tisková zpráva.

Aktualizace 23. 5.: Na startu první kvalifikace se objeví i dvojice vítězů Velké pardubické

Pouhých osmnáct dnů uteklo od letošní pardubické premiéry a už tu máme první kvalifikaci na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Startovní listina obsahuje třináct jmen a dvě z nich již jsou vytesána na desce vítězů Velké pardubické. U ročníku 2015 najdeme jméno Ribelino a u toho loňského No Time To Lose. Více v tiskové zprávě.

PROGRAM DOSTIHOVÉHO DNE

 


 

Aktualizace 17. 5. 10:25 HOD: Stalo se už tradicí, že se v rámci dostihového mítinku potkávají vítězové uplynulých ročníků Velké pardubické. Dostihový spolek a.s. je pravidelně zve na neformální setkání v Dostihové kavárně s nejkrásnějším výhledem na dráhu, na které jezdci sbírali své úspěchy. Letošní setkání se uskuteční při I. kvalifikaci na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou.

Kromě vítězů Velké pardubické se neformálního setkání zúčastní také majitelé a trenéři vítězných koní. Pravidelnými hosty jsou například nejmladší vítěz Velké pardubické, dnes už jednaosmdesátiletý Josef Vavroušek. Zvítězil v roce 1956 v sedle Letce v době, kdy mu bylo pouhých 19 let. Potkat by se mohli také Libor Štencl, Petr Vozáb, František Vítek, Václav Chaloupka a legenda Velké pardubické, osminásobný vítěz a trenér Josef Váňa.

„Pro mě jsou Pardubice druhý domov. Strávil jsem tu velkou část svého života. Kdysi před Velkou, když to ještě bylo setkání socialistických států, jsme tu jako státní reprezentace byli třeba i šest týdnů předem. Na Pardubice mám krásné vzpomínky,“ řekl při loňském setkání čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Václav Chaloupka. Pozvánku dostávají samozřejmě i vítězové posledních ročníků Velké pardubické Jan Kratochvíl, Jan Faltejsek, Pavel Kašný, Josef Bartoš, Dušan Andrés a další.

„Ze setkání vítězů se stala příjemná tradice. Je mi ctí se s legendami Velké pardubické potkávat a naslouchat jejich vyprávění, ale i připomínkám. Věnovat jim permanentky na dostihovou sezonu je jen pouhých maličkostí, kterou jim můžeme poděkovat za výbornou prezentaci Velké pardubické,“ komentuje setkání místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

 

Aktualizace 11. 5. 15:00 HOD: Čtvrtek 10. května byl prvním z důležitých termínů 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Uzavřeno bylo první kolo přihlášek pro letošní vrchol tuzemské překážkové sezony. Do Velké pardubické je v tuto chvíli přihlášeno osmatřicet koní z České republiky, Slovenska, Francie a Irska – o pět více, než v roce 2017. Seznam přihlášených najdete zde.

 

II. kvalifikace - 23. 6. 2018

III. kvalifikace - 18. 8. 2018

IV. kvalifikace - 8. 9. 2018

 

Publikováno: 11.10.2018 16:45:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020