Čtvrteční 96. MERCEDES-BENZ ČESKÉ DERBY 2016 pro Gontchara

Sportovní a společenská událost České derby se odehraje netradičně ve čtvrtek 23. června v Conseq Parku Velká Chuchle, přičemž samotné derby je na programu od 19:30 hodin. Přinášíme startovní listinu. Jaké jsou sázkové kurzy a další dostihový program? 23. 6. Výsledky dostihů: 1. Zock a Eduardo Pedroza, 2. Nine ou Four a Jan Rája, 3. Arif a Václav Janáček, 4. Diredawa a Jan Verner, 5. Autor a Pierantonio Convertino, 6. DERBY PRO GONTCHARA A MURZABAJEVA, 7. Master of Gold a Jaroslav Línek, 8. J´en reve deja a Jaromír Šafář.

ČASOPIS JEZDECTVÍ JE MEDIÁLNÍM PARTNEREM DOSTIHOVÉHO ZÁVODIŠTĚ VELKÁ CHUCHLE

VÝSLEDKY:

1. Zock a Eduardo Pedroza

2. Nine ou Four a Jan Rája

3. Arif a Václav Janáček

4. Diredawa a Jan Verner

5. Autor a Pierantonio Convertino.

6. Derby: Gontchar, Krasava, Bonys

7. Master of Gold a Jaroslav Línek

8. J´en reve deja a Jaromír Šafář.

 

19:30 - 6. dostih (010901)
96. MERCEDES-BENZ ČESKÉ DERBY
R - cena Gd-3 - 3 - 2400 m - 2 500 000 Kč

Tato sportovní a společenská událost se v Praze-Velké Chuchli koná každoročně v poslední červnové dekádě. Je absolutním vrcholem dostihového kalendáře, má statut zkoušky, významově převyšující nejen ostatní zápolení první kategorie, ale i ostatní čtyři klasické dostihy. Triumf v něm nesmazatelně zapíše jméno vítězného koně do historie a vystaví mu tu nejlepší možnou vizitku k pozdějšímu zařazení do chovu. Pro jeho jezdce, trenéra, majitele, chovatele a ošetřovatele je pak tou naprosto nejvyšší metou, jíž lze v dostihovém světě dosáhnout. Derby spolu se dvěma dalšími klasickými testy tříletých koní - Velkou jarní cenou a St. Leger - tvoří takzvanou klasickou Trojkorunu. V naší historii se jí zatím dokázalo okrášlit sedm plnokrevníků (1947 Panoš, 1954 Symbol, 1956 Blyskač, 1988 jediná klisna Arva, 1996 Glowing, 2001 Tribal Instinct a 2009 Age of Jape).

České derby je již po řadu let nejbohatším středoevropským rovinovým dostihem s celkovou dotací 2,5 miliónu Kč, jehož vítěz získá rovný jeden milión korun. Šanci zúčastnit se Derby má dostihový kůň pouze jednou v životě, a to ve věku tří let. Na startu se sejde až šestnáct špičkových tříletých koní, jejichž realizační týmy je celé týdny a měsíce připravovaly právě na tento vrchol. K favoritům budou opět patřit svěřenci Josefa Váni, jehož koně vloni obsadili první a třetí místo. Letošní ročník může být zajímavý i z toho hlediska, že na jaře se dost dařilo v tuzemsku narozeným koním, a tak nejspíš dojde na jejich souboj s dražšími, ale nutně ne vždy lepšími importovanými plnokrevníky.

Skladba osmi dostihů celého podvečera je koncipována tak, aby se během něj představili ti nejlepší i ve všech dalších kategoriích. První dostih bude startovat v 17 hodin, ale již během odpoledne bude probíhat doplňkový předprogram, sestávající z klusáckých dostihů a ukázek dalších koňských sportů, takže rozhodně lze do Chuchle dorazit již dříve.

Vstupné je 200 Kč (mládež do 18 let 60 Kč, děti do 15 let zdarma) včetně výtisku Dostihového programu se startovními listinami a tipy, na Derby-den platí všechny celoroční vstupenky (permanentky) Conseq Parku.

V Praze-Velké Chuchli je tradičně zvláštní pozornost věnována nejmenším návštěvníkům. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na chuchelských dostizích se děti rozhodně nudit nebudou. Zdarma se mohou svézt na ponících, bavit se na venkovním dětském hřišti a vyzkoušet atraktivní herní prvky, i se zabavit v dětském koutku Hříbátka, situovaném do krytého přízemí tribuny.

Na jižní terase tribuny je návštěvníkům k dispozici Vision restaurant s vynikající gastronomickou nabídkou.

Nabídku rychlého občerstvení pak rozšiřuje ochutnávka vín Rodinného vinařství Pavel Binder.

Diváci, kteří si chtějí dostihové odpoledne ještě více vychutnat, mohou si zakoupit jednodenní vstupenku do Derby Klubu. Ten nabízí  příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu, pohodlný přístup k paddocku i možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu.

Denní klubové vstupné 1400 Kč zahrnuje: vstup do areálu závodiště a Derby klubu, Dostihový program a servírované menu.

Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně Conseq Parku, nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem) obchodní oddělení: tel. 242 447 031.

Všechny startovní listiny zde

 

Otevírací kurzová nabídka 96. Mercedes-Benz Českého Derby:

3,3:1 – Gontchar

3,5:1 – Timekeeper

5,5:1 – Albe Back

8,5:1 – Partyday

10:1 – Krasava

13:1 – Alpheus, Golden Devil

15:1 – Montjeu Third, Urban Joy

17:1 – Bonys, Johnny Whistle, Secretive Lord

20:1 – Grace of Gracie, Rumpl Cimpr Campr, Sedmikraska

25:1 – Eruption

 

 

Další dostihový program

17:00 – Simsonova cena (II. k., 1200 m): letošní ročník prvního významného testu nejmladších koní přilákal početné pole dvanácti účastníků, včetně všech tří dosavadních dvouletých vítězů Zocka, Mikrop Nice a Argami.

17.25 – 12. Cena TRM (I. k., 1200 m): spolufavority nejkratší „jedničky“ programu jsou vítěz loňského EJC Sprint Prince Orpen a dvojnásobný držitel titulu Sprinter roku Mikesh.

17.55 – 13. Tattersalls Mile (I. k., 1600 m): v mílovém testu bude na čistý hattrick útočit hvězdný Chardonney Tcheque, znovu se utká se svým vyzývatelem z Velké květnové ceny Father Frostem.

18:25 – 37. Cena reklamního atelieru PROART (I. k., 2200 m): v sestavě patnácti tříletých kandidátek jsou spolufavoritkami bronzová z Jarní ceny klisen v ČR Venillia a třetí se čtvrtou z bratislavského ekvivalentu Rabbit Percy a Nazma.

18.55 – 57. Zlatý pohár Rádia Impuls (I. k., 2400 m): trojnásobný jarní vítěz, suverén mosteckého Memoriálu Vlastimila Smolíka Shaywan se poprvé utká s držitelem loňského italského St Legerem Autorem, mezi jejich šesti soupeři jsou i vítězové obou posledních ročníků tohoto dostihu Aztek a Always on Sunday.

20.05 – Cena CK Martin Tour (II. k., 1800 m): „ani po Derby nekončíme“, aneb středotraťařský dvojkový test s premiantem předloňského Slovenského derby Love Me či čerstvým vítězem Červnového poháru Masterem of Gold.

20.35 – Cena Betino (hdcp III. k., 1500 m): a na samý závěr programu sázkařské „rito“ v podobě plně obsazeného handicapu i s téměř všemi žokejskými hvězdami dne!

 

 

 

 

ffadsf

Publikováno: 23.6.2016 21:10:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019