Bodovali v Kolesách

Po „italských“ zraněních v Kolesách na prvním letním hlavním mítinku roku dne 21. 7., vítězili vyléčení žokejové Bartoš 2 a Myška. Právě Myška zaujal jako první vítězný post v prvním dílu Koleském překážkovém šampionátu.

Pepa Bartoš 2 má post druhý, ale v Kolesách vyhrál hlavní dostih dne – Cenu společnosti Elektrovasury STCH.CC na 4700 m, kdy Kyshanty trenéra Zobala s žokejem dobře spolupracoval a právem byl vítězem tohoto zmiňovaného dostihu druhé kategorie. V šampionátu v kategorii jezdec na překážkách bodoval Michal Kubík, druhý je Ondřej Velek.

V Amazonkách měla v sedle koní být i Barbora Málková ale koně, které měla sedlat, se dostihů na překážkách nezúčastnili.

V ceně o nejlepšího překážkového trenéra v prvním díle třídílného seriálu má jako první své umístění Štěpánka Sedláčková, domácí Pavlíně Sůrové patří druhé umístění a třetí je zkušený trenér František Zobal, který je dvojnásobným držitelem Nejlepšího překážkového trenéra koleského závodiště (celkem v Kolesách toho dne bylo pět překážkových dostihů).

Desátého srpna si všechna zmiňovaná jména jezdců, žokejů, trenérů polepší na pozicích šampionátu nebo ustálí své případné body. Snad se klání jezdců, žokejů na překážkách zapojí i ženy amazonky, kdy v loňském roce 2012 se zde umisťovala Barbora Málková a snad své body posílí i na „zimním“ překážkovém mítinku spojeným s rovinami a to 9. listopadu, cirka 14 dní po posledních Pardubických dostizích.

Autor: redakce Jezdectví, Josef Vaníček jun.
Publikováno: 26.7.2013 18:30:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020