Brno: "Letní" vrcholy ovládli Honzik a Stefan

V sobotu se na závodišti v Brně - Dvorskách uskutečnil tamní letošní druhý dostihový den. Kvůli termínové kolizi se zamýšleným dostihovým dnem ve Slušovicích byl "letní" brněnský den přesunut z června na konec května. Vrcholem rovinové části připraveného programu byla Letní moravská míle do které jako favorit odstartoval svěřenec Zdeny Havlíčkové Honzik a jistým jeden a čtvrt délkovým triumfem svoji roli bez problémů potvrdil a žokej Jaromír Šafář v jeho sedle mohl slavit hattrick v rámci odpoledne. Nejvýznamnější z tria steeplechase byla Letní brněnská steeplechase, jež se stala kořistí Františkem Holčákem připravovaného Stefana (ž. Matuský), poté co po boji o tři čtvrtiny délky porazil Marl Boru (žk. Řezáčová).

Hlavním rovinovým dostihem v sobotu v Brně byla Letní moravská míle - Cena firmy Mewotech CZ (III. kat., 4+, 1 600 metrů, 45 000 Kč) ve které se předtsavilo sedm koní. Diktování tempa se krátce po startu ujala vítězka "jarní" analogie tohoto dostihu Quaff (žk. Spáčil), záhy si vypracovala několikadélkový nákok, avšak tentokrát to na vítězství nestačilo. Její náskok se postupně rozplýval a do cílové roviny už v plných šancích točili favorizovaný Honzik (ž. Šafář) a spolehlivá Step Star (ž. Havelková). V cílové rovině postupně získával navrch rekonvalscent s jedničkovou minulostí Honzik, který ani ve druhém startu po bezmále dvouleté přestávce nenašel přemožitele a zvítězil jistě o jeden a čtvrt délky před Step Star (ž. Havelková), zatímco na stagnující Quaff zbylo čtyři délky vzdálené třetí místo.

Překážkovým vrcholem a zároveň nejlépe dostovaným dostihem v rámci odpoleledne byla Letní brněnská steeplechase firmy Charvát Group s. r. o. (stch III. kat., 5+, 4 100 metrů, 80 000 Kč) s osmi účastníky. Většinu dostihu tempo udával svěřenec Radka Žaluda Marl Bora (žk. Řezáčová), v cílové rovině se však musel bránit finiši Stefana (ž. Matuský) a Tripolise (Odložil). To se mu úplně nepodařilo, neboť nejsilnější koncovku předvedl Františkem Holčákem připravovaný Stefan zvítězivší o tři čtvrtiny délky před Marl Borou, třetí Tripolis ztrácel jeden a tři čtvrtiny délky.

Nejúspěšnějším jezdcem odpoledne byl žokej Jaromír Šafář, který triumfem v hlavním rovinovém dostihu završil brněnský hattrick, když zvítězil i ve dvou úvodních dostizích odpoledne - nejprve s Mambem trenéra Radima Bodláka suverénně ovládl první letošní tuzemský dostih pro dvouleté koně Cenu Delight my Fire (III. kat., 2 l., 1 000 metrů, 45 000 Kč), na což záhy navázal v supervytrvalecké Ceně společnosti Václav Kubík s. r. o. (IV. kat., 4+, 2 800 metrů, 30 000 Kč), kterou vítězně provedl Josefem Piruchem připravovaného Concord of Gracie. Na paty Šafářovi šlapala žokejka Vendula Korečková, která při svém návratu do sedla poté co jí za nadměrné použití bičíku byla na tři dostihové dny odebraná jezdecká licence, zvítězila ve dvou dostizích - nejprve s Our Lass trenéra Kantka vybojovala půl délkový triumf v Ceně stáje Meridian (IV. kat., 3+, 1 400 metrů, 30 000 Kč) a posléze v závěrečné Ceně pořadatatele TJ Brno Dvorska (IV. kat., 4+, 2 200 metrů, 30 000 Kč) slavila v sedle Zaira Tamary Křídlové.

 

Publikováno: 21.5.2017 15:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019