Cenu Masise ovládla potřetí za sebou klisna

Tradiční CENA MASISE - POHÁR GRANDHOTELU PUPP za podpory CHARVÁT Group s.r.o., první důležitá zkouška výkonnosti dvouletých koní, v neděli psala své další pokračování. Většina koní v ní úspěšných ve svých výborných výkonech pokračuje i v následných klasických testech. Můžeme se tedy těšit, jak si ti nejlépe umístění příští rok povedou jako tříletí. 

Především ryzka Love Connection, která hlavní bod předposledního dostihového dne na druhém nejstarším českém závodišti Hipodrom Holoubek s.r.o. při svém třetím životním startu s jistotou jedné a čtvrt délky ovládla. Krátce po startu se usadila na čele 1.200m dlouhého dostihu, sledována dvojicí preferovaných soupeřů Priscillou a Quinterem. A v takovém pořadí proběhli dostihoví junioři v čase 1:15,26min také cílem. Jiří Chaloupka v Ceně Masise naposledy triumfoval v sedle klisny Toinette při ojedinělém současném doběhu se soupeřem Mysterrem. Zároveň ziskem třetího plného zásahu vyrovnal dřívější rekord v počtu prvenství, který držel Martin Srnec. Loňský žokejský šampión Jan Rája sedlal koně s vysokými šancemi a na dotaci dosáhl. S Dylankou obsadil 4. místo. Poslední dotovaná příčka patřila debutujícímu hnědákovi Let Fire. Poslední dvě místa zbyla podle očekávání na prvně startovavšího Saula a Oriental Gloryho. Ten navíc musel likvidovat manko tří délek, o které v okamžiku startu zaostal za polem.

Druhý vrcholem odpoledne byla Cena společnosti CHARVÁT Group s.r.o. (II.kat., 2.400m). Roli favorita splnil sedmiletý veterán Fernando. Druhé místo ze zdejší Letní ceny klisen zopakovala neustále lepšící se Santa Padrona. Očekávání splnil třetím místem Kerabush a účastník letošního Českého derby Fighting Lips bral dotace za čtvrté místo. Tabulový doběhl uzavřel Mystic Golfer, na této distanci a v této kategorii ve Varech vítězný v dubnu.

Další začínající plnokrevní dorostenci, převážně debutanti, se sešli také v mílové Ceně EBF. A měli navrch i v cíli. V cílové rovince vše nasvědčovalo tomu, že zkušenosti startu v nohách přijdou vhod jak Kominikovi, tak tempo udávajícímu San Cristobalovi, podél bariéry ovšem zaútočil bělouš Res Judicata a o půl délky odrazil útok Kihnua. Za třetím Kominikem doběhl další debutant Laverno.

Převážná většina nedělních dostihů se odehrála ve znamení pohledných a těsných doběhů. Jan Rája je jediným jezdcem, který si z lázní odváží dvě vítězství.

 

Výsledky:

Cena spol. KARLOVARSKÁ KORUNNÍ (IV.kat.,1.600m): Fur Coat (žk.L.Fialová) – Finále (ž.J.Rája) – Herbebois (ž.M.Havelková)

Cena EBF (III.kat.,1.600m): Res Judicata (ž.M.Havelková) – Kihnu (ž.V.Korečková) – Kominik (ž.J.Rája)

Cena NADACE MĚSTA KARLOVY VARY (III.kat.,2.000m): Polish Pearl (ž.J.Šafář) – Dang Gia (B.Ferhanov) – Hasan (ž.J.Rája)

Cena MASISE - Pohár Grandhotelu PUPP za podpory Charvát Group s.r.o. (I.kat.,1.200m): Love Connection (ž.J.Chaloupka) – Priscilla (ž.P.Foret) – Quintero (ž.J.Verner)

Cena spol. CHARVÁT GROUP s.r.o. (II.kat.,2.400m):Fernando (ž.J.Rája) – Santa Padrona (ž.P.Foret) – Kerabush (M.Hrouda)

Cena spol. MAENTIVA GALOPP s.r.o. (III.kat.,1.400m): Tanitschka (am.T.Grbavčicová) – Stormico (J.Andrésová) – Monte Christo (M.Hrouda)

Cena spol. Karel HOLOUBEK TRADE GROUP (V.kat.,1.400m): Turengo (ž.J.Rája) – Sorahho (ž.K.Hlubučková) – Calistmen (am.T.Grbavčicová)

 

 

 


 

Původní tiskov zpráva

Polovina srpna naznačuje pozvolné loučení s karlovarskou dostihovou sezónou. Předposlední mítink na Hipodromu Holoubek s.r.o. má v neděli na programu sedm rovinových testů.

Vyvrcholí první zkouškou nejvyšší kategorie pro dvouleté koně,  Cenou MASISE - Pohárem Grandhotelu PUPP za podpory CHARVÁT Group s.r.o. (I.kat., 1.200m).

Jako významná srovnávací zkouška výkonnosti plnokrevných dorostenců se dostih, v němž nejednou své kvality ukázali budoucí šampióni klasického ročníku, běhával již na sklonku osmdesátých let minulého století. Od poloviny devadesátých let se Cena Masise stala pravidelnou součástí prázdninového kalendáře v lázeňském městě. Dostih pojmenovaný po jednom z nejlepších koní celé české historie přilákal na start sedm aktérů.

Po stopách loňské vítězky Saši se s ohledem na výsledky na dráze pravděpodobně vydá její tréninkový kolega Quintero (ž.J.Verner). Napajedelský odchovanec se může pochlubit skvělou bilancí. Oba dosavadní starty ve třetí a posléze druhé kategorii vyhrál. V souvislosti s výtečnou formou koní připravovaných trenérkou Helenou Vocáskovou by mohla navázat na svůj květnový vítězný debut Dylanka (ž.J.Rája). K nejvážnějším adeptům na přední umístění patří také Love Connection (ž.J.Chaloupka), která v obou dosavadních startech obsadila druhé místo. Priscilla (ž.P.Foret) si životní premiéru odbyla v červenci ve Francii, doběhla mimo dotované pozice. Dostihový křest čeká na Let Fireho (ž.J.Šafář), Oriental Glory (ž.V.Korečková) a Saula (J.Andrésová). Odhadovat jejich aktuální formu je tak trochu věštění z křišťálové koule. Jsou v přípravě u zkušených trenérů, což teoreticky naznačuje, že šance na nejlepší umístění je reálná.

Ani v druhém nejvýše hodnoceném dostihu nemají sázející výběr svého favorita ulehčený. Cena společnosti CHARVÁT Group s.r.o. (II.kat., 2.400m, 100.000 Kč) nabízí zajímavé devítihlavé pole. Trojlístek koní, kteří své síly poměřili v červnu v jedničkové Karlovarské dvojnásobné míli, čili Noble Fox (J.Andrésová), Willian (ž.J.Chaloupka) a Santin (ž.V.Korečková), narazí na účastníka letošního Českého derby a nejméně zatíženého Fighting Lipse (ž.M.Havelková), druhou ze zdejší Letní ceny klisen Santa Padronu (ž.P.Foret) nebo v mosteckém Mem. Dr. Frankenbergera těsně druhého Kerabusche (M.Hrouda). Oblibu zdejší dráhy by mohl při příznivém průběhu potvrdit Mystic Golfer (ž.J.Verner) a nejzkušenější matadoři na trati Roony (ž.J.Šafář) s Fernandem (ž.J.Rája).

 

Program:

14.30   Cena spol. KARLOVARSKÁ KORUNNÍ (IV.kat.,1.600m)

15.00   Cena EBF (III.kat.,1.600m, dvouletí)

15.30   Cena NADACE MĚSTA KARLOVY VARY (III.kat.,2.000m)

16.00   Cena MASISE - Pohár Grandhotelu PUPP za podpory Charvát Group s.r.o. (I.kat.,1.200m, dvouletí)

16.30   Cena spol. CHARVÁT GROUP s.r.o. (II.kat.,2.400m)

17.00   Cena spol. MAENTIVA GALOPP s.r.o. (III.kat.,1.400m)

17.30   Cena spol. Karel HOLOUBEK TRADE GROUP (V.kat.,1.400m)

Autor: Tisková informace, Marcela Kozová
Publikováno: 14.8.2017 9:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
Foto: Marcela Kozová
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019