Dostihová Kolesa 2016

Druhé závodiště v Pardubickém kraji otevře své brány na dostihové dráze v Kolesách u Kladrub nad Labem hlavním mítinkem 23. července. Na závodišti Kolesa se letos budou konat tři mítinky. Zmiňovaný červencový, dále srpnový (13.8.) a pravděpodobně závěrečný mítink roku ČR na překážkách bude v Kolesách začátkem listopadu. I se zde uzavře překážkový šampionát 2016.

V loňském roce poprvé na překážkách bodovali Jan Kratochvíl, Josef Sovka a Veronika Řezáčová. Při hlavním mítinku jim tak budou předány ceny. Ten den budou tři rovinové a pět překážkových dostihů, kdy překážkoví koně a jezdci budou absolvovat atraktivní překážky jedinečné v ČR. V rovinových dostizích poběží koně po třetí klopené zatáčce v Čechách - dvě jsou ve Slušovicích. Začátek dostihů v Kolesách je od 13 hodin.

Součástí Koleských dostihů je druhé kolo prezentované dostihové Ankety, která byla zahájena při druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou v měsíci červnu a její finálové vyhodnocení bude při čtvrté kvalifikaci na VP 2016. Tam se také skuteční předání ručně broušených skleněných pohárů nejsympatičtějšímu překážkovému jezdci, žokeji, jezdkyni-amazonce českých překážkových dostihů.

Autor: Tisková informace, Josef Vaníček Jun.
Publikováno: 15.7.2016 17:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020