Dostihová sezona bude bohatší

Dostihové závodiště Synthesia Park chystá v letošní sezoně novinku, která rozšíří nabídku závodů. Na své si přijdou nejen návštěvníci, ale také majitelé a trenéři koní. Překážkáři totiž dostávají možnost startovat v novém typu dostihů.

Projekt nových dostihů je určen především pro mladé a začínající překážkové koně. Pro tříleté a starší nezvítězivší nebo nestartovavší koně budou v sezoně 2013 vypsány rovinové dostihy typu „BUMPER“ s distancí 2400 metrů a delší. Koně se mohou tohoto dostihu účastnit pouze čtyřikrát v dostihové sezóně, poté musí přejít na proutěné překážky nebo steeplechase. Návrat do běžných rovinových dostihů je možný až po uplynutí další dostihové sezóny, tedy po 2 letech.  „Tyto dostihy se běhají v  Anglii nebo ve Francii. Laicky řečeno jde o to, že  majitelé a trenéři mohou pozdní vytrvalce zatěžovat pozvolna a připravit je postupně na delší tratě překážkových dostihů. Bumpery budou startovány gumou, bez startovacích boxů, takže budoucí steepleři nebudou vystavováni stresu právě z těchto boxů. Za tímto účelem nám byla udělena výjimka Jockey Clubem ČR,“ přiblížil projekt ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Novinka v českém turfu je prozatím plánována na dva páteční termíny. A to vždy před sobotní kvalifikací na 123. ročník Velké pardubické s Českou pojišťovnou, tedy 24. května a 21. června. Tento model je zatím zkušební, v druhé polovině dostihové sezóny může dojít k jeho úpravám.

Publikováno: 13.3.2013 13:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020