Dostihový den LBBW Bank CZ

Program letošní čtvrté kapitoly sezóny v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle – Dostihový den LBBW Bank – The British Racing Day - měl ve svém středu dva výrazné vrcholy a oba svým vyzněním naplnily velká očekávání. Více v dostihovém infoservisu z Chuchle…

Králem Velké ceny LBBW Bank CZ Rabbit King
Vítěz tradiční předzkoušky Velké jarní ceny (poběží se 16. května) rozhodl dostih udáváním ostrého tempa. Ve velké ceně LBBW Bank CZ – 21. Memoriálu prof. Václava Michala (NL kat., 1400 m, 130 tis. Kč) pro tříleté hřebce a valachy velmi lehce o šest délek před silně zlepšeným Jazz Baronem (16:1, Martin Wolf-Clint) a další dvě a čtvrt délky zpět třetím Labelem Five (spolufavorit 3:1, Dostihová stáj Go) triumfoval ryzák Rabbit King (spolufavorit 3:1) s žokejem Martinem Srncem. Stáj Rabbit Trhový Štěpánov tak zopakovala vítězství klisny Mikrop Fong z hlavního dostihu předchozí chuchelské neděle. Rabbit King výborným časem 1:23,54 vytvořil nový rekord dostihu, jen o necelé dvě desetiny sekundy zaostal za absolutním rekordem dráhy a před výše zmíněným klasickým dostihem poslal soupeřům velice zvučnou navštívenku.
 
Falcohill překvapil šampióny
Do Ceny RIGIPS – Memoriálu Jaroslava Maška (I. k., 1400 m, 140 tis. Kč) pro starší koně nastupovali jako favorité vynikající mílaři Blue Coral (2,2:1, Dr. Charvát) se Sharpourem (2,6:1, YOKO), a také nejlepší loňský sprinter Ediggio (6:1, EŽ Praha), ale překvapivě je, rovněž prakticky stylem start-cíl, všechny zdolal čtyřletý ryzák Falcohill s rutinovaným žokejem Garym Hindem v sedle. Reprezentant stáje Agrolipt ČR Falcohill, který startoval s vysokým kurzem 25:1, už vloni zaznamenal několik cenných umístění, ale zvítězit se mu poprvé podařilo až nyní.

Další dění
V otevírací Ceně AC-T Servis (III. k., 1200 m) se letošní první dvojnásobnou vítězkou stala favoritka (2:1) Nina Varadari s žokejem Janáčkem, která zopakovala triumf z úvodní dubnové neděle. Naopak za nepodařený vstup do sezóny se v sedle s žokejem Šafářem úspěšně odškodnil vítěz Ceny EC Harris (hdcp III. k., 1200 m) čtyřletý tmavý hnědák Stáje Monika Agro France Extreme (10:1). Vítězkou Ceny Shell (IV. k., 1400 m) se zcela nečekaně stala vloni na podzim jen jednou desátá a jednou dvanáctá reprezentantka a odchovankyně stáje Stall Amor Kind Girl (25:1) kterou k jistému triumfu dovedl jezdec Foret, načnuvší čtvrtou desítku svých životních vítězství. V Ceně Hästens (hdcp IV. k., 1400 m) letos vůbec poprvé zvítězila na českých drahách jezdkyně – amatérská šampiónka Linda Fedorowiczová výborným vyjetím v posledních metrech dostihu dotlačila na nejvyšší příčku sedmiletého valacha stáje Sokrates Redula (3,5:1). Druhý nedělní triumf majitele Haralda Seehubera, trenéra Drlíka a jezdce Foreta se zrodil v Ceně Divadelního internetového klubu (IV. k., 1825 m), kterou pro Stall Amor získal její další vítězný odchovanec Desperado (3,5:1). Jak šampión den začal, tak ho i skončil – závěrečnou Cenu Direct pojišťovny (hdcp IV. k., 2400 m) zadrženě opanoval favorizovaný (2,2:1) hnědák stáje Martin Wolf-Clint Kasparov v sedle s Václavem Janáčkem.

Příští dostihy ve Velké Chuchli: neděle 2.5. od 14 hodin – Dostihový den KåKå CZ, den s Dopravním podnikem Praha.

Publikováno: 26.4.2010 12:00:43
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019