Dostihový den Lucky Money: Vítězem Ceny BBAG slovenský Raimond

Dostihovým dnem Lucky Money skončila v neděli v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle sezóna 2010. Náplň letošní derniéry tvořilo sedm rovinových a jeden překážkový dostih.

Celý program pak zakončil tradiční přípitek šampiónů: na rovinách již pátý titul v CK Martin Tour Cupu (k němuž tentokrát přidal v jedné sezóně bezprecedentní double ziskem také slovenského šampiónátu) získal Václav Janáček, na překážkách svůj čtvrtý titul mezi profesionály oslavil Jaroslav Myška, překážkovým jezdcem s nejvyšším počtem vítězství a vítězem honorované soutěže Elektrizace železnic Praha, a. s. je Josef Váňa mladší. V rovinovém šampionátu amatérských jezdců nebylo rozhodnuto do posledního dne a nakonec loňský úspěch zopakovala Linda Fedorowiczová, mezi žákovskými jezdci na rovinách získal nejvíce vítězství Tomáš Vraj.
 
Vítězem Ceny BBAG slovenský Raimond
Vrcholem dne byla Cena BBAG na 1600 metrů o 200 tisíc korun, kde roli favorita plnil čtyřletý Falcohill (Agrolipt ČR, ž. Janáček). Svěřenec letošního šampióna rovinových trenérů Václava Luky dlouho cválal v poli deseti koní, v rovince se dostal na dobrou pozici, předvedl dobrý finiš a sahal po triumfu. Nicméně nakonec na něj nedosáhl a obsadil druhé místo. Z vítězství se radovali zahraniční hosté, když jistě o tři čtvrtiny délky vyhrál tříletý ryzák stáje OMS, svěřenec slovenské trenérky-šampiónky Zuzany Kubovičové Raimond s žokejem Zdenkem Šmidou. V napínavé koncovce jen o půl délky za Falcohillem doplnil stupně vítězů pětiletý Moon Bay River (Sokrates, Foret). Výraznou početní převahu měla na startu stáj YOKO, zastoupená čtveřicí koní, úspěšný z nich byl nakonec pouze dlouho vedoucí a v cíli čtvrtý Mr Dario (ž. René Koplík).
 
Další dění
Svůj druhý start kariéry přetavila v Ceně Relay (III. k., 1200 m) pro dvouleté v premiérový triumf svůj i trenéra Mourka ryzka stáje LukaHills Akada s jezdcem Vernerem. V Ceně GAHA, spol. s r. o. (hdcp V. k., 1200 m) se navzdory nejvyšší zátěži po tuhém boji prosadil sedmiletý valach stáje Sokrates Redul a jeho jezdkyně Fedorowiczová, jak se později ukázalo, si tímto vítězstvím zajistila úspěšnou obhajobu titulu amatérské šampiónky. Cenu FVE EMI Energy, spol. s r. o. (IV. k., 1400 m) proměnila po sérii dotovaných umístění v premiérové prvenství posedmé startující tříletá bělka stáje Riviera Carrie s žokejem Lukáškem. Cena Farmy Levín (III. k., 3300 m) skončila výhrou sázkové druhé favoritky Ramany s žokejem Bartošem, pětiletá hnědka Stáje Dolly se při třetím skokanském startu prosadila poprvé vítězně. Návrat formy po letní zdravotní pauze zužitkoval v Ceně Lucky Money, a. s. (III. k., 1600 m) tříletý tmavý hnědák stáje Martin Wolf-Clint Jazz Baron a s podporou podruhé během dne vítězného žokeje Lukáška si zapsal druhou výhru v kariéře. Cena UZE, spol. s r. o. (III. k., 2200 m) potvrdila, že tříletá hnědka Irenka našla uplatnění na dlouhých distancích a favorizovaná svěřenkyně svého chovatele i majitele Pavla Vrby s pomocí žokeje Janáčka dosáhla letošního druhého a v kariéře třetího triumfu. Také závěrečnou Cenu Goram, spol. s r. o. (IV. k., 2400 m) ovládly modré barvy stáje Vrba Rokytnice Slavičín, zde však poměrně nečekaně první v cíli byla premiérově vítězná tříletá hnědka Tankréga s žokejem Šafářem.

Publikováno: 7.11.2010 20:15:36
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 12/2019