Dostihový svět: Česká senzace v Ascotu - Subway Dancer třetí v Champion Stakes

V senzaci první třídy proměnil český tým sobotní start v britských Champion Stakes. Subway Dancer,  který do dostihu nastupoval jako totální outsider, totiž vybojoval neuvěřitelné třetí místo, když Radek Koplík v jeho sedle v cílové rovině z posledního místa udolal pět soupeřů a daleko neměl ani k druhému místu. 

Suverénní byl v Champion Stakes favorizovaný Cracksman pod Frankiem Dettorim, který suverénně odešel od druhého Crystal Ocean a dominoval o šest délek. Crystal Ocean nakonec Subway Dancera porazil o tři čtvrtě délky. Subway Dancer, který se jako první český kůň od dob Darsalama zúčastnil britského dostihu grupy 1, vybojoval historické umístění

Cracksman je dosud nejlepším potomkem fenomenálního Frankela a v Champion Stakes absolvoval svůj poslední životní start, nyní zamíří do hřebčína. Druhý z Champion Stakes, Crystal Ocean, by se měl nyní vypravit do Breeders´Cupu. Český reprezentant Subway Dancer by se podle informací v Racing Postu nyní mohl pokusit o start při prosincovém mítinku Hong Kong International Races.

 

Autor: petr guth, Dostihový svět
Publikováno: 22.10.2018 9:45:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
Foto: Haras de Saint Pair
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020