Dostihový svět: Kolesa - Woodyho znovuzození

V sobotu odpoledne se na závodišti v Kolesách u Kladrub, podruhé v historii tohoto závodiště za asistence televizních kamer, usktečnil letošní premiérový dostihový den. Hlavním dostihem byl trojkový crossový handicap Memoriál Michla Köhla, na jehož dotaci vedle přátel a známých před bezmála dvěma lety tragicky zeslulého jezdce Michala Köhla přispěl i Jockey Club ČR.

Překvapivým vítězem tohoto dostihu se stal v letošní sezóně zatím nepříliš výrazný odchonec Lubomíra Rokyty Woody v sedle s aktuálním leaderem překážkového šampionátu žokejem Marcelem Novákem, který v závěru odešel od soupeřů a zvítězil lehce o čtyři délky před progresivním Sweet Red Wine (Odložil), jenž takřka na cílové pásce o půl délky předstihl domácí Lingarry (ž. Liška). V rámcovém programu se dailo především jezdcům Adamu Čmielovi, který se svěřenci Radka Holčáka Osetinem a Stukem ovládl úvodní dva dostihy přes proutěnné překážky a Janu Odložilovi, jenž zvítězil v sedlech Moravanky a Leda.

Na startu Memoriálu Michala Köhla (stch cc III. kat., 5+, 4 000 metrů, 90 000 Kč) se sešlo pět koní, přičemž diktování tempa se krátce po startu ujal žokej Dušan Andrés v sedle Radkem Žaludem připravovaného Marl Bory. Marl Bora na čele udával tempo zhruba dvě třetiny dostihu, avšak po zdolání překážky č. 11 musel být pro zranění zadržen. Ve vedení se tak ocitla domácí Lingarry (ž. Liška), avšak v oblouku do cílové roviny přišel nástup Jiřím Uhlem pro stáj Iron Ladies Ostrava připravovaného Woodyho (ž. Novák), přehnal se kolem nepříliš zrychlující Linngary a zvítězil lehce o čtyři délky. Lingarry v cílové rovince dlouho vzdorovala útočícímu Sweet Red Wine (Odložil), ale na nakonec mu o půl délky podlehla a skončila třetí, čtvrtý s odstupem sedmi délek cílem proběhl Quatiki (Složil ml.).

Autor: petr guth, Dostihový svět
Publikováno: 14.8.2017 14:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020