Dostihový svět: Suverénní Bush Brave s Lukáškem vyhráli polské derby, v Meranu se nedařilo

Tomáš Lukášek vyhrál nedělní Polské derby. 73. Ročník dostihu na služiewieckém hipodromu se stal v závěru velkým sólem favorizovaného Bush Brave, kterého Tomáš Lukášek dovedl k suverénnímu desetidélkovému triumfu. Polské derby se sice odehrávalo netradičně, Lukášek si ale hlídal pozici a v cílové rovině nedal nikomu šanci. 

Bush Brave tak kráčí za polskou Trojkorunou a Lukášek si ve Varšavě užil velký double, neboť vyhrál v tamní verzi „zlatého poháru“ v sedle Cacciniho.

V italském Meranu se v neděli nehledal domov můj, ale důrazně zněla Marseillasa. Koně, které na závěrečný mítink italského dostihového jara přivezl francouzský trenér Guillame Macaire, byli v hlavních testech nad síly české elity. Úvodní francouzskou lekci udělil v Premio Ezio Vanoni na 3800 metrů francouzský Defit d´Estruval, na jehož štítě skončili čeští účastníci vedení King Arturem, třetí místo patřilo Secret Sinner. V 4600 m dlouhé Sch d´Europa dominoval Styline před Sztormem s Markem Stromským a Mazhilisem s Janem Kratochvílem, a 4000 m dlouhá Corsa Siepi se stěhuje na Slovensko zásluhou Meny Bay a Leightona Aspella, čeští koně v pořadí Playstarabad-Kifaaya-Terapena se seřadili od třetího do pátého místa. Francouzi se dočkali porážky až v závěru, když mezi tříletými bez české účasti dominoval nad francouzským hostem domácí talent Live your Life

Autor: petr guth, Dostihový svět
Publikováno: 4.7.2017 10:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019