Dostihový svět: Velká národní - Tiger Roll navázal na velkého Red Ruma

Poprvé od dob nezapomenutelného Red Ruma má Velká národní v Liverpoolu vítěze, který dokázal vyhrát dva ročníky v řadě. Jmenuje se Tiger Roll, patří do stáje trenéra Gordona Elliotta a před dnešní gigantickou návštěvou na závodišti v Aintree jej k vítězství dovedl Davy Russell.  Místo pro oslavy mají také týmy kolem druhého v cíli, outsidera Magic of Light, a třetího Rathvindena.  Naopak smutně skončila Velká národní pro Up For Review, který skončil svou pouť dostihem a bohužel i životem hned na prvním skoku.

Vítězný Tiger Roll se triumfem před gigantickou liverpolskou návštěvou nepochybně stal živou legendou dostihu a skvěle navázal nejenom na loňský triumf, ale také třeba na dvaadvacetidélkovou demolici startovního pole pře cheltenhamské cross country v rámci NH Festivalu. „Nevěřil jsem až do posledních metrů,“ komentoval vítězství trenér Gordon Elliot. „Loni to bylo drama do posledních metrů, letos ale nic takového nepřipustil a v konci nezaváhal.“ Elliot před svým svěřencem, který ve dvou skokansky možná nejsložitějších dostizích v Británii letos dominoval, obrazně smekl i konstatováním . „Je vážně docela přesně pojmenovaný, umí skutečně skákat a bojovat jako tygr.“

Jestli se v příštím roce pokusí s Tiger Roll o něco, co nedokázal ani Red Rum před 41 lety, to prozatím neřekl: „Příští rok? To je ještě daleko. Určitě budeme uvažovat, jak o Aintree, tak o Cheltenhamu.“ Mimochodem, v rámci NH Festivalu už jeho svěřenec získal čtyři vítězství, a jeho vítězné konto po dnešku poskočilo na 727 tisíc liber.

Up for Review se stal první koňskou obětí dostihu od roku 2012, kdy skončily ve Velké život Synchronized a According To Pete, letošní liverpoolský mítink však bohužel po černém pátku vykazuje tři koňská úmrtí.

 

Autor: petr guth, Dostihový svět
Publikováno: 7.4.2019 7:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020