Dostihový svět: Venilia? To je raketa!

Cena Města Karlovy Vary v neděli 6. srpna na západočeské dráze byla dostihem jednoho koně. Nebyl jím ale ani jeden z klasických vítězů - Sir Sun ani Aldar - ale jediná klisna na startu, Venilia.

Svěřenkyně Martiny Růžičkové pod vedením Milana Zatloukala předvedla v cílové rovině suverénní výkon, kterým za sebou zanechala vzdorující tandem Aldar - Aldzarb, přičemž ostatní účastníci neměli na vítězku nejmenší nárok. Skvělý výkon Venilia navíc korunovala rekordme dvoukilometrového karlovarského testu, což jen potvrzuje její letošní mimořádnou pozici. Odchovankyně stáje Orling si zachovala letošní karlovarskou neporazitelnost a způsob jejího vítězství signalizuje, že úvahy na téma Koně roku zdaleka nemusí být liché...

"Neuvěřitelné," komentoval jedno ze svých nejlehčích vítězství v kariéře žokej Milan Zatloukal. "To, jakým stylem vyhrála, se jen tak nevidí. Je to raketa! V rovině jsem jí nemusel dát ani jednu ránu bičem, prostě si šla do čela a vyhrála jak chtěla. Těžko říct, čeho by byla schopná, kdyby zařadila nějakou vyšší rychlost," uvažoval vítězný jezdec, který tentokrát jistě nelitoval odskočení ze Švýcarska za takovýmto vítězstvím. Před Venilií ostatně obrazně směkl i trenér Arslangirej Šavujev, jehož tandem se seřadil na druhém a třetím místě. "Říkali jsme si, pozor na kobylku. Je vážně moc dobrá, naši koně nešli špatný dostih," dodal Šavujev.

Rámcovému programu dominovala Velká cena BBAG a v ní jistě vítězný Duke of Darhorse, který po nevýrazném jaru zřejmě míří výše. V závěrečných překážkách sice vyhrál favorizovaný Aztek, zkušený Jiří Kousek v sedle se ale horko těžko udržel před výborně si vedoucím Lad Inem. Mezinárodní utkání amatérských jezdkyň v rámci mistrovství světa Fegentri se stalo kořistí Švýcarky Celine Weberové s Exchange.

Autor: petr guth, Dostihový svět
Publikováno: 7.8.2017 9:15:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
Foto: Petr Guth
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019