Evropský pohár žokejů 2016 pro Bayurzhana Murzabajeva

V sobotu 24. září se uskuteční na dostihové dráze v pražské Chuchli druhý ročník jedinečného dostihového mítinku pod názvem LOKO TRANS Evropský pohár žokejů 2016. Aktualizace 22. 9. 12:10 HOD: Na startu dostihů se objeví zástupci České republiky, Slovenska, Anglie, Francie, Švédska, Rakouska, Itálie, Kazachstánu, Španělska, Irska, Polska a Německa. 24. 9. Dnes od 14:10 do 17 hodin sledujte přímý přenos na ČT4 sport! Celkové bodování vyhrál Bayurzhan Murzabajev, nejdotovanější dostih Jaroslav Línek v sedle Pretoriana!

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÉ LISTINY ZDE

WEB AKCE ZDE

Aktualizace 22. 9. 12:10 HOD: Na startu dostihů se objeví zástupci České republiky, Slovenska, Anglie, Francie, Švédska, Rakouska, Itálie, Kazachstánu, Španělska, Irska, Polska a Německa. Nevídané. Největšími hvězdami nominace jsou zkušená francouzská legenda Gerald Mossé a jedinečný anglický šampion Darryll Paul Holland. Objevilo se i několik omluvenek vzhledem k neskutečně nabitému programu hvězdných žokejů. I o tom vám povíme.

Na Evropském poháru žokejů se představí mimořádný výběr evropské dostihové špičky. Začněme například u našich ctěných východních sousedů. Přijede nejúspěšnější slovenský žokej historie Jozef Bojko. Ani na prahu čtyřicítky nic neslevuje ze své vizitky kvalitního jezdce s velkým přehledem v dostihu další slovenský žokej, a to Jaroslav LínekČeskou republiku bude reprezentovat rovněž dvojice žokejů. Václav Janáček je druhým nejúspěšnějším žokejem českých historických tabulek. Objeví se také jeden z nejzkušenějších českých rovinových žokejů Jan Rája, který aktuálně bojuje o titul českého šampiona. Filip Minařík se nakonec na poslední chvíli neobjeví, přestože všem s přípravou Evropského poháru žokejů 2016 pomáhal a za to mu děkujeme. Bohužel z důvodu blížícího se trialu na Zimní královnu a listed dostihu německé vedení stáje start na našem mítinku nepovolilo.

Za Francii budou startovat Theo Bachelot a legenda Gerald Mossé. Ze severského Švédska do Prahy zavítáPer-Anders Graberg. Hovoří se o něm jako o nejlepším žokeji Skandinávie. Anglii zastoupí další skutečná hvězda turfu, a to  Darryll Paul HollandPolsko se bude prezentovat talentovaným Szczepanem Mazurem. Původem až z dalekého Španělska přijede Roberto-Carlos Montenegro. V současnosti ale působí ve Francii. Netřeba nějak zvlášť představovat původem kazachstánského jezdce, který působí u nás. Dvěma slovyBauyržan Murzabajev. Zkušený a světaznalý zástupce Irska se jmenuje James „Jimmy“ Quinn. PokračujemeItálií, ze které se objeví dva jezdci. Umberto Rispoli a Alberto Sanna. Z Německa přijede mladý talentDennis Schiergen. V Rakousku to dostihy moc nežije, avšak paradoxně evropský turf několik velmi dobrých rakouských žokejů zná. Přesvědčit i nás přijede Andreas Suborics.

Ztráty v nominaci, která nás mrzí, ale patří ke všednímu životu dostihových hvězd. O Filipu Minaříkovi byla řeč, ten nás mrzí opravdu hluboce. Cristian Demuro do Prahy opravdu chtěl, ale i v tomto případě se vedení rozhodlo připravovat svého hvězdného žokeje pro velké francouzské dostihy, konkrétně Cenu Vítězného oblouku. Fabrice Veron přijal jedinečnou možnost jezdit delší dobu v Japonsku. Olivier Peslier byl také svým vedením zastaven v předtuše velkých francouzských listed dostihů. Avšak za rok se s ním počítá co nejvíce a pro jeho start učiníme maximum.

I přes tyto omluvenky budeme mít na startu nejzajímavější dostihovou sestavu, jaká se kdy v Česku představila, takže vážení přátelé, už se nám to blíží. V sobotu 24. září se uskuteční druhý ročník Evropského poháru žokejů a bude to naprostá dostihová senzace. Evropský pohár žokejů začíná v 11:45, proto přijďte do Chuchle určitě již v tento čas.

 

 

 

 

Původní tisková zpráva

Své síly změří přední evropští žokejové v celkem devíti dostizích. Startovní pole žokejů bude velmi nabité jako v loňském úvodním ročníku, přijedou žokejové například z Francie nebo Anglie. Program dne začíná ve 12 hodin a nabídne celkem devět dostihů, čtyři opravdu velké a pět menších doprovodných, které ale budou mít rovněž obrovský význam pro pořadí v poháru žokejů a budou zcela jistě velkým zážitkem pro zúčastněné majitele a trenéry koní. O loňském úvodním ročníku poháru se přední čeští dostihoví odborníci vyjadřovali jen v superlativech.

Celková dotace dostihového odpoledne bude 3,97 milionu korun. Čtyři hlavní dostihy se poběží o 3,4 milionu korun a slibují tu nejlepší podívanou v rovinových dostizích na našem území. Největším dostihem dne bude sprint na 1400 metrů pro tříleté a starší koně s celkovou dotací 1,6 milionu korun, který slibuje špičkové obsazení nejlepšími koňmi z regionu. Následovat bude trojice hlavních dostihů o jednotné dotaci 600 000 korun s následujícími parametry: dostih na 1800 metrů pro tříleté a starší koně, dostih vytrvalců na 2600 metrů pro tříleté a starší koně a dostih na 1600 metrů pro dvouleté koně, který bude prvním velkým testem těchto juniorů. To vše za snížená 3 % startovného. Upozorňujeme zájemce o účast na mítinku, že první kolo přihlášek pro velké dostihy končí již 21. července!!!

Pětice menších dostihů představuje ideální možnost majitelům a trenérům posadit na své koně špičkové jezdce bez dalších nákladů. Podobná šance a dokonalá prověrka se nemusí nikdy opakovat. Navíc je možné získat majitelské prémie, a celková dotace těchto dostihů tak bude vysoko nad běžnou dotací v dané kategorii! Startovné i zde činí v Česku opravdu nízká maximálně 3 % z celkové ceny dostihu (při součtu dotace a majitelské prémie).

Mítink přitahuje mimořádnou mediální pozornost. Vrcholem bude rekordní 170 minut dlouhý přímý přenos České televize ze závodiště. Některé dostihy budou odvysílány v přímém přenosu, jiné ze záznamu v rámci studia. V brzké době budou zejména na webových stránkách a sociálních sítích zveřejněny soupiska jezdců a výčet bohatého doprovodného programu akce. Již nyní je jisté, že soupiska žokejů bude minimálně tak kvalitní, jak tomu bylo v loňském roce. První odtajnění soupisky žokejů přijde 1. srpna.

Proto vážení nejen sportovní přátelé, všichni jste srdečně zváni v sobotu 24. září do pražské Chuchle, kde se od 12:00 uskuteční druhý ročník LOKO TRANS Evropského poháru žokejů 2016. Velice se těšíme na Vaši účast na mimořádné sportovní, kulturní a společenské akci! Pište s námi nové dějiny unikátního dostihového projektu i letos!

 

Propozice

Publikováno: 24.9.2016 17:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020