EJC 2016: Nejdřív předběžně zrušen, avšak na 99 % bude

Evropský pohár žokejů 2016 byl nejdříve předběžně zrušen, ovšem nová tisková zpráva hovoří o tom, že na 99 procent bude. Ve hře jsou 4 varianty. Jaké? 

20. 3. 2016
Pořadatelé Evropského poháru žokejů se perou za jeho pokračování, ve hře jsou čtyři varianty vyřešení zlé situace

Jak jsme nedávno informovali nejen dostihovou veřejnost, druhý ročník Evropského poháru žokejů, tentokrát pod hlavičkou firmy LOKO TRANS, bude muset být nejspíše zrušen, protože nedošlo k dohodě ohledně výše poplatků za přihlášky a OSK. Situace jako v kocourkově, kdy není Jockey Club dohodnut ještě na začátku dostihové sezóny se závodišti na základních věcech, nutí pořadatele zkusit se porvat za zachování parádní dostihové akce celoevropského významu jinými alternativami. Momentálně jsou ve hře čtyři možnosti, které Vám chceme průběžně prezentovat a informovat o jejich vývoji.

Pořadatelům Evropského poháru žokejů se schází četné dotazy, jak se situace bude vyvíjet, a kromě nich také velká podpora dostihové veřejnosti v boji s egojistickou bariérou tolik typickou pro naši malou zemi uprostřed Evropy. Proto usilovně pracujeme na tom, aby se několikamilionový Evropský pohár žokejů v té či oné podobě konal! Zatím to nemůžeme s absolutní jistotou garantovat, ale pokusíme se jej uspořádat stůj co stůj! Pojďme se společně podívat, jak by se daná situace dala vyřešit a všichni bychom se mohli zase s klidnou hlavou těšit na přední evropské žokeje a skvělé koně.

První možností je uspořádat mítink ve spolupráci s Jockey Clubem České republiky a pronajmout si pražské závodiště víceméně soukromě za oběma stranami stanovených podmínek. Druhou variantou, se kterou se momentálně také pracuje, je uspořádat Evropský pohár žokejů 2016 na jiném českém závodišti, které bude mít platnou a konečně uzavřenou smlouvu pro následující sezónu s Jockey Clubem. Prioritou je ale hlavní město Praha, takže o některé možnosti se budeme prát více, některé budou spíše záložní.

Další alternativou konání skvělé dostihové akce je přesun mítinku k východním sousedům do Bratislavy. Konání mítinku na Slovensku by zase o něco zvýšilo povědomí akce v dalších geograficky blízkých regionech. Závěrečnou možností je ta, kterou bychom asi uvítali všichni nejvíce, a to je smluvní domluva mezi Jockey Clubem a pražskou Chuchlí, kde by se potom LOKO TRANS Evropský pohár žokejů 2016 uskutečnil beze změny jako loni.

Chceme Vás tímto článkem ubezpečit, že uděláme všechno pro opakování parádní dostihové akce celoevropského významu a prioritou určitě zůstává Praha. Na rozdíl od ostatních stran tohoto sporu, my máme všechny podklady připraveny, dokonce zajištěny víceméně všechny finance a organizační procesy. My jsme si nyní až do září mohli pouze hrát s doprovodným programem pro diváky. Ale bohužel, Česko je někdy zemí problematickou. Evropský pohár žokejů na 99 % bude! Zkusíme to pro diváky jakkoli urvat! Brzy přineseme nové doufejme pozitivní informace.

 

 

14. 3. 2016

Neuvěřitelná situace. Tak by se dal popsat aktuální průběh jednání Jockey Clubu ČR se zástupci všech závodišť, svolaném prezidentem JCČR Jiřím Charvátem. Stále ještě totiž nedošlo k uzavření Smluv o zajištění dostihového provozu s většinou pořadatelů. Sporným bodem nadále zůstává výše poplatků za přihlášky a startovné.

Podle Tiskové zprávy JCČR byly podepsány smlouvy se zástupci mimoňského a brněnského závodiště a měla by též být podepsána stejná smlouva, obsahující maximální výši přihlášek a OSK ve výši 3,5% z dotace dostihu, i se zástupcem závodiště Kolesa, který dnešnímu jednání nebyl přítomen. Praha již ruší tradiční Gomba handicap a podobný osud možná čeká Evropský pohár žokejů 2016, tentokrát avizovaný pod názvem LOKO TRANS.

Jedinečná celoevropská dostihová akce, jakou se beze sporu úvodní ročník Evropského poháru žokejů stal, bohužel potřebuje dlouhodobý přípravný horizont v délce vyloženě jednoho roku. Není absolutně přijatelné a přípustné, aby nebyly v březnu podepsány patřičné smluvní vztahy a podmínky mezi Jockey Clubem a závodištěm. Smluvní podmínky se mají řešit na několik let dopředu s možností operativního jednání, a ne se ještě na začátku sezóny handrkovat, kdo má vyšší stupeň ega.

Osobní vztahy a neduhy mezi těmito aktéry nyní začaly připravovat českou dostihovou veřejnost o parádní jezdecké výkony a dostihové zážitky. Evropský pohár žokejů 2016 se v září zřejmě nebude moci uskutečnit a organizátorům začínají vznikat několikamilionové ztráty. Proč se obě strany nedohodly kultivovaně u kulatého stolu mnohem dříve, a dělají si jen četné naschvály poškozující neuvěřitelným způsobem českou dostihovou scénu? Proč svým jednáním připravují krásný sport o několikamilionové dotace pro skvělý celoevropský dostih, účast předních evropských žokejů a děti s rodinami o jejich krásné zážitky?

Musíme se proti tomuto jednání jako tým organizátorů LOKO TRANS Evropského poháru žokejů 2016 silně ohradit! Měli jsme připravenu dotaci 4 miliony korun, desítky partnerů, bohatý kulturnězábavní program, 170 minut dlouhý přenos Českou televizí, celkem 9 velkých dostihů s nabitou startovní listinou. Je teprve březen, ale spousta pánů z křesílek vedení českého dostihového sportu zřejmě netuší, kolik práce za námi v březnu již je, aby se mohla další parádní dostihová akce v září v pražské Chuchli konat! Vážení aktéři daného směšného osobního sporu, děkujeme za cílené poškození české dostihové scény pro následující sezónu, odpovědnost za vzniklou situaci nesete jen Vy osobně.

Publikováno: 20.3.2016 19:15:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Zdroj: ejc2015.cz
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019