I. den metropolitní sezony: Velká cena AUTO HASE - 86. Gomba handicap

Za nádherného počasí a návštěvy přes pět tisíc diváků byla v AUTO HASE Parku Velká Chuchle zahájena letošní dostihová sezona. Mezi početné publikum nečekaně zavítal také Karel Gott, který se poté zúčastnil i slavnostního dekorování vítěze hlavního dostihu. Bohatý doprovodný program obsahoval módní přehlídku značky Tonak, autogramiádu herců ze seriálu Znamení koně, i ukázky bezpečnostního automobilového systému City Safety.

Line Honey v rekordu Gomby
Tradičním vrcholem premiérové neděle byla Velká cena AUTO HASE - 86. Gomba handicap (hdcp I. kat., 1200 m, 170 tis. Kč, 4l. a st.) s devíti aktéry. Letošní ročník patřil k nejlépe obsazeným v historii, proti držiteli titulu Sprinter roku 2010 Line Honeymu stáli mj. všichni tři "medailisté" z loňské edice!
Ostré tempo udal podle očekávání vítěz z říjnového varšavského KMET Cup Sprint, spolufavorit (2,6:1) Golden Eagle (Ardak Amirkulov, ž. Chaloupka), ale jeho čtyřdélkový náskok, který si přinesl do cílové roviny dokázal druhý spolufavorit Line Honey ještě do poloviny finiše smazat a následně mířil za jistým triumfem. Z další linie však nečekaně ostře zaútočili nízko zatížený Agnus (GM Electronic, Koplíková, 16:1) a Trinity (Václav Slovák, Radek Koplík, 11:1), kteří se těsně přiblížili, avšak překonat soupeře již nedokázali. Čtyřletý hnědák stáje Mikon manželů Michalcových, svěřenec slušovického trenéra Radima Bodláka Line Honey si tak připsal již šestý triumf v kariéře, k němuž jej dovedl loňský vicešampión žokejů Tomáš Lukášek. Line Honey navíc na trati 1200 metrů vyhrál v čase 1:10,11, jímž o rovnou sekundu zlepšil dosavadní rekord dostihu. Nejlepší pětici uzavřeli Godlen Eagle a slovenský host Final Flash (OMS, ž. Šmida, 8,5:1).
 
Další dění:
Prvním vítězem nové sezóny se v Ceně Dostihových sázek ve Fortuně (III. k., 1830 m) pro tříleté nezvítězivší stal sázkový favorit Ofset (Licemahr-Bartoš) s žokejem Radkem Koplíkem. Následná Cena MČ Praha-Velká Chuchle (III. k., 1600 m) přivedla na dráhu šestnáct tříletých debutantů a z nich nejlepší výkon předvedla ryzka Bocognana (Paradise Park - Neuberg) s žákem Laubem, která vyhrála velmi lehce stylem start-cíl. Druhým dostihem pro nezvítězivší tříleté byla Cena Tonak, a. s. (IV. k., 1400 m), v níž se nečekaně prosadil ryzák populárního jména Crazy Carrot (Jamax) s žokejem Šafářem. Nezvítězivším tříletým klisnám pak byla věnována Cena seriálu Znamení koně (III. k., 1300 m), a tu ve svůj premiérový triumf dovedla také nečekaná vítězka La Stessa (AG), v jejímž sedle druhý plný zásah odpoledne zaznamenal Radek Koplík. Cena Secar Bohemia (II. k., 1300 m) pak byla prvním sezónním představením vážnějších kandidátů klasických zkoušek a jistou výhrou v ní upoutal hnědák Talgar (Ardak Amirkulov) s žokejem Lukáškem. V Ceně Office Depot (hdcp IV. k., 1200 m) téměř dvouleté čekání na čtvrté životní vítězství ukončil sedmiletý valach Nazgůl (Stáj Hradec), třetím dvojnásobným žokejským vítězem dne se stal Jaromír Šafář. V závěrečné Ceně Derby Klubu (hdcp IV. k., 1600 m) se podruhé vítězně prosadila trenérka Maršíčková a stáj Jamax, když se při jedenáctém startu v kariéře poprvé naplno prosadil pětiletý valach Battle Hero s jezdcem Velkem.
 
Výsledky
Příští dostihový den: 10. 4. - 54. Velká dubnová cena Factoringu ČS

Publikováno: 3.4.2011 22:26:08
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 12/2019