I. den metropolitní sezóny: 56. Velká dubnová cena Factoringu ČS

Už za konečně jarního počasí byla zahájena letošní dostihová sezóna v CONSEQ PARKU Velká Chuchle. Její program nabídl početnému publiku celkem devět dostihů, během nichž si hned trojice jezdců připsala po dvou vítězstvích.

Aktualizace 14. 4. 22 HOD:

Lysyan se dočkal „jedničky“

Statut hlavního dostihu měla Velká dubnová cena Factoringu ČS na 1800 metrů o 120 tisíc korun. První sázkovou šancí byl bronzový z loňského Derby My Afantou, avšak docválal až šestý a triumf si jistě o délku a čtvrt, v dobrém čase 1:51,95, připsal sázkový druhý favorit Lysyan, kterého vedl úřadující český žokej-šampión Jaromír Šafář. Pro stáj Joly Lysyana připravuje trenérka Helena Blažková, její svěřenec před letošní druhou dubnovou sobotou vyhrál jediný dostih, testík nezvítězivších v Rakousku, ale jinak zaznamenal již deset dotovaných umístění v dostizích nejvyšší kategorie, včetně např. třetí příčky z předloňské Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ, či pátého místa ze Slovenského derby. Velká dubnová pro něj byla junilejním dvacátým startem kariéry.
Druhým místem vstoupil na metropolitní dráhu vítěz Argentinského derby z roku 2009 Storm Chispazo (Ramzan Kadyrov, Murzabayev), tři a půl délky za ním vybojovala třetí honorář nejúspěšnější z kvarteta v poli, Fantazia Mia (Stáj U krále Matyáše UH, ž. Foret). O krk čtvrtý za ní finišoval další místní novic, premiant předloňského Pjatigorského derby Selim (Avaz Ismoilov, ž. Lukášek), pětici uzavřela čtvrtá z loňské Jarní ceny klisen Straightwhiskey (Lokotrans, ž. Zatloukal).
Literalia se uvedla triumfem

Dvě ze tří „medailových“ pozic Ceny časopisu Právo & Byznys (Memoriál R. Deyla, II. k., 1400 m) – hlavní předzkoušky klasické Jarní ceny klisen si připsaly místní novicky. Po boji o hlavu se prosadila svěřenkyně Radima Bodláka Literalia (U krále Matyáše UH) s žokejem Tomášem Lukáškem. Vítězka loňského debutu z provinční  francouzské dráhy La Teste Buch docílila solidního času 1:26,48. Necelé dvě délky za poprvé v kariéře poraženou sázkovou favoritkou Nidarou (DS Pegas, žk. Mach) pak finišovala Nonhalema (Lokotrans, ž. Zatloukal), jež juniorskou sezónu strávila v Německu. Kompaktní pětici nejlepších doplnily Sapsiree (Joly, ž. Srnec) a „zimní královna“ Purple Rose (MPL Racing CZ, ž. Šafář).

Další dění:

Sezónu otevřela Cena Velké Chuchle (IV. k., 1200 m), v níž mezi desítkou nezvítězivších tříletých splnil roli sázkového favorita ryzák Absolyut (Avaz Ismoilov) s jezdcem Murzabayevem.
Následnou Cenu FEMAT (hdcp III. k., 1200 m) po dramatickém duelu proměnil ve druhý životní zásah pětiletý valach Manhattan Sky, jehož prvně v barvách stáje AUTO BUPI – KIA vedl jezdec Mysliveček.
Rozběhanost z lednového francouzského debutu pak v Ceně Autodopravy František Vlk (III. k., 1400 m) pro tříleté koně využil ke zisku první výhry valach Everest Hill (DS MAENTIVA) s žokejem Foretem.
v Ceně zpravodajského serveru Fitmin & TURF Magazín (III. k., 1800 m) pro nezvítězivší tříleté české odchovance jist vyhrál hnědák Taggerton (MPL Racing CZ), jehož žokej Šafář slavil druhé nedělní vítězství.
Premiérový triumf sezóny si pak v Ceně Office Depot (hdcp III. k., 1600 m) zapsal i úřadující žákovský šampión Michal Mach, jenž výrazně dopomohl ke zisku třetího životního vítězství pětiletému valachovi Longmusovi, jehož stáj El Halem Okleštěk zaznamenala vůbec první výhru na pražské dráze.
Cenu Radotín Fitness (hdcp IV. k., 1200 m) po boji o hlavu získal nejstarší z vítězů premiérového odpoledne sezóny, sedmiletý valach Dabl (Michaela-Hruboš), který v kariéře naplno zabodoval popáté a jeho žokej Foret v neděli podruhé.
Třetím jezdcem, který má po neděli na letošním kontě dvě výhry, je mladík Bayurzhan Murzabayev, jím vedená čtyřletá ryzka Airfare (J.T.K.-Germič) lehce triumfovala v Ceně Korana (hdcp IV. k., 2200 m), což byl její první handicapový a teprve třetí životní start.

Výsledky

Původní článek z 11. 4.:

V neděli 14. dubna bude v CONSEQ PARKU Velká Chuchle zahájena letošní dostihová sezóna. Její program nabídne celkem devět dostihů a vyvrcholí velmi atraktivně obsazenou 56. Velkou dubnovou cenou Factoringu České spořitelny, a. s. „Předkrmem“ hlavního chodu pak bude přípravná zkouška klasické Jarní ceny klisen, s tradičním podtitulem Memoriál Rudolfa Deyla. Celkem je na startovních listinách rovná stovka koní a třicet jezdců.

My Afantou lídrem sestavy

Velice kvalitní pole 56. Velké dubnové ceny Factoringu České spořitelny, a. s. (I. k., 1800 m, 120 tis. Kč) podle handicapového hodnocení vede třetí z loňského Českého derby Rádia Impuls My Afantou (Dr. Charvát, ž. Srnec, foto), svěřenec zkušeného pražského trenéra Tomáše Šatry v září vyhrál mosteckou Cenu Jockey Clubu ČR a v říjnu se umístil v dobré milánské konkurenci. Letos by měl hlavně mířit právě do zahraničí, přesto bratr výborného německého mílaře Martilla bude patřit k hlavním favoritům dostihu. Také dvojice držitelů bronzových příček z posledních dvou ročníků Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ Lysyan (Joly, ž. Šafář) a Almond Magic (YOKO, ž. Chaloupka) aspiruje na nejvyšší příčky, oba mají na kontech řadu cenných umístění, výhru však jen jedinou: prvně jmenovaný vloni v dubnu opanoval v Rakousku dostih nezvítězivších. Právě v Ebreichsdorfu dosáhl nejlepšího výsledku dosavadní kariéry i Rabbit Librettist (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner), když předloni obsadil čtvrté místo v Rakouském derby.

Kvartet klisen tvoří dvě zástupkyně stáje Lokotrans Straightwhiskey a Lailah, čtvrtou z loňské Jarní ceny klisen a slovenského Oaks povede Milan Zatloukal, dvojkově umístěnou vnučku legendární Latiny pak nejúspěšnější tuzemská žokejka posledních dvou sezón a jediná žena v poli Vendula Korečková, dále pátá ze slovenského Oaks, mezinárodní vítězka z Bratislavy Fantazia Mia (Stáj U krále Matyáše UH, ž. Foret) a čtvrtá z českého Oaks, vítězka podzimního Memoriálu Harryho Petrlíka Nurbela (Roman, ž. Rája).
Nově se na pražské dráze představí atraktivní trio importů, z nichž první dva jsou svěřenci Arslangireje Šavujeva: Storm Chispazo (Ramzan Kadyrov, Murzabayev) před čtyřmi lety vyhrál Derby v rodné Argentině, pak hodně cestoval po světě, a jeho výkonnost tím utrpěla, vloni se ukázal jen dvakrát v Mostě a zřejmě především odpočíval. Vytrvalý ruský rodák Selim (Avaz Ismoilov, ž. Lukášek) předloni triumfoval v Pjatigorském derby i tamním Poháru šampiónů, vloni běhal ve Francii, kde zkraje roku vyhrál jeden menší dostih. Prostřednictvím vítěze menšího podzimního dostihu z britského Kemptonu a nově svěřence Františka Holčáka Spartan Spirit (Petrlík) se na dostihovou scénu po devíti letech vracejí šedo-červené barvy úspěšné stáje Ray Racing.

Další dostihový program:

14:00 – Cena Velké Chuchle (IV. k., 1200 m): sezónní premiéra s deseti nezvítězivšími tříletými, jedním z hlavních adeptů na první výhru by na domácí dráze mohl být hnědák Tagugu.
14:30 – Cena FEMAT (hdcp III. k., 1200 m): ve sprinterském handicapu by se po dvou a půl letech mohl třetího vítězství kariéry dočkat vítěz Českomoravské ceny z roku 2010 Rabbit King.
15:00 – Cena Autodopravy František Vlk (III. k., 1400 m): po dvou druhých místech z loňského října bude o zisk triumfu usilovat vraník Nyani Tomba, směřující do rakouské Velké jarní ceny, kam je přihlášena i debutující Whiskey Dream.
15:35 – Cena časopisu Právo & Byznys (II. k., 1400 m): zcestovalá sprinterka Woolfilly si vedla dobře i v italském Miláně a má ambice prosadit se před dosud neporaženou Nidarou, jejíž stájové kolegyně vyhrály poslední dva ročníky tohoto dostihu.
16:45 – Cena zpravodajského serveru Fitmin & TURF Magazín (III. k., 1800 m): test pro nezvítězivší české odchovance je nejpočetněji obsazenou položkou programu, startovní listina čítá patnáct jmen.
17:15 – Cena Office Depot (hdcp III. k., 1600 m): vyrovnaný mílový handicap má jen o jednoho aktéra méně, úspěšně začít sezónu by mohl vloni nejčastěji startující účastník, spolehlivý Label Five.
17:45 – Cena Radotín Fitness (hdcp IV. k., 1200 m): poctivý Muffin se vloni umístil ve všech sedmi startech a pravděpodobně bude znovu usilovat o první životní vítězství.
18:15 – Cena Korana (hdcp IV. k., 2200m): závěr programu obstará nejdelší dostih, v němž by o první místa měli bojovat tradiční aktéři Alaaf a Sun for Life.
Nikon Ladies Cup 2013

Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň vstupuje do svého třetího ročníku a firma Nikon, generální partner soutěže, věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1. Partnerem Nikon Ladies Cupu je CONSEQ PARK Velká Chuchle.

Dámské návraty do sedla

Nejen v souvislosti právě s Nikon Ladies Cupem jsou v neděli očekávány návraty tří jezdkyň do dostihového sedla. I když v případě první z nich, žokejky Kristýny Bezděkové jde přesněji o návrat na tuzemskou scénu, neboť majitelka 85 triumfů (z toho devíti v nejvyšší kategorii, vč. např. Svatováclavské ceny 2002 – což byl její nejúspěšnější rok, v němž vyhrála celkem 21 dostihů) působila poslední čtyři sezóny v Itálii, kde vyhrála třináctkrát. Druhou zmiňovanou dámou je někdejší žákovská šampiónka (2002) Martina Havelková, která sice naposledy startovala vloni v červenci na slušovické dráze, ale v Praze nejezdila od srpna předloňského roku. Na kontě má 66 vítězství, z nichž hned dvě desítky zaznamenala na nejvyšší scéně. Byla partnerkou znamenitých koní, jako např. Scyris, Tribal Instinct, De Roberto, nebo klisna Ecologically Right, v jejímž sedle vyhrála bratislavské Oaks 2005, a stala se tak na Slovensku první jezdkyní, vítěznou v klasickém dostihu. Třetí jméno se na startovních listinách neobjevilo dlouhé čtyři roky: amatérská jezdkyně Martina Luková, manželka trojnásobného trenéra-šampióna naposledy absolvovala dostih v červenci 2009 na karlovarské dráze a právě on jí nedělní comeback věnoval coby originální dárek k nedávnému životnímu jubileu.
K. Bezděková: 6. a 7. dostih (Portugal, Freya)
M. Havelková: 6. dostih (Nowitka)
M. Luková: 2. dostih (Selina Queen)

Doprovodný program:

Divácká anketa a slosování lístků o fotoaparát NIKON COOLPIX S3300. U vchodu do areálu nebo v infostánku uvnitř tribuny si každý návštěvník může vyzvednout anketní lístek a vyplněný jej pak vhodí do losovacího osudí, které bude umístěno u ceremoniálního paddocku. Losování proběhne po dekorování vítězů hlavního dostihu, tedy cca v 16.30 hodin.

Mladá fronta partnerem dostihů

Mladá fronta je jedním z největších vydavatelských domů v České republice. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém růstu. Tomu odpovídá i široké a pestré portfolio titulů, které vydává.

E15.cz je jeden z nejkvalitnějších českých zpravodajských portálů, který vyrostl na základech profesionálního týmu ekonomického deníku Mladá fronta E15. Kromě zpravodajství z oblasti ekonomiky, politiky a byznysu je doplněn lifestylovými rubrikami o cestování, kultuře, bydlení, sportu a dalších tématech.  

ForMen je časopis pro muže, který nejen logicky doplňuje portfolio Mladé fronty, ale hlavně zaplňuje velkou mezeru na trhu časopisů. Jak už název napovídá, jedná se o opravdu exkluzivní časopis pro muže.

Právo & Byznys je prvním časopisem na českém trhu, který přináší informace o dění v právnické obci, o ekonomické situaci v tomto odvětví a o lidech z tohoto oboru. Jeho obsah reaguje na aktuální dění v oboru obchodu a práva.

Týdeník Euro je dnes nejprodávanějším a inzertně nejvýkonnějším titulem soustředěným na byznys a byznysmeny v České republice. Investigativně zkoumá procesy uvnitř firem a záměry jejich vlastníků a manažerů. Je mediálním partnerem řady prestižních projektů z oblasti kultury, sportu, byznysu, samozřejmostí jsou i charitativní aktivity.

Bohatý program pro rodiny s dětmi

Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou! Více informací najdete ZDE.

CONSEQ PARK Vám nabízí i prostor pro firemní akce

Dostihové odpoledne ve Velké Chuchli nabízí ideální prostředí a podmínky k prezentaci Vaši firmy, setkání s obchodními partnery, klienty a zákazníky nebo třeba neformální párty pro zaměstnance. V saloncích Doncaster, Ascot, Epsom nebo ve VIP restauraci PANORAMA s kapacitou od 20 do 400 osob pro Vás připravíme program přímo na míru a ve spolupráci se společností MAXISERVICE i skvělé pohoštění. Všechny salonky mají přímý výstup na zastřešenou terasu s výhledem na cílovou rovinku!

Pro bližší informace využijte tyto kontakty:

Petr Drahoš, ředitel společnosti, 604 298 150, petr.drahos@velka-chuchle.cz
Tereza Trníková, obchodní oddělení, 604 298 155, tereza.trnikova@velka-chuchle.cz
Držitelům Sphere card je poskytována 10% sleva na pořádání firemních akcí.
Prožijte dostihy jinak, navštivte Derby klubDerby klub nabízí: příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu, pohodlný přístup k paddocku, možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu. Denní klubové vstupné 600 Kč zahrnuje: vstup do areálu závodiště a Derby klubu, Dostihový program, servírované menu

Menu na 14. dubna:

Mrkvový krém se závorem a čerstvým koriandrem
Vepřová kýta s tymiánem a bramborovými gnocchi
Dušená jablka s vanilkovým pudinkem, domácím piškotem, šlehačkou a karamelem
 
Svijanský Máz 11% 0,5 l
Bílé portské víno 0,04 l

Cena nápojového degustačního menu 80 Kč

Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně CONSEQ PARKU,
nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem) obchodní oddělení: tereza.trnikova@velka-chuchle.cz, tel.: 242 447 031.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2013:

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma

Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč

Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč

CELOROČNÍ VSTUPENKY:

Celoroční vstupenka 2013: 900 Kč

Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory - 60 let a více a studenty do 26 let): 260 Kč
Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 9000 Kč

Zakoupit lze v neděli na pokladně hlavního vchodu do areálu CONSEQ PARKU, nebo ve všední dny mezi 8. a 15. hodinou v 4. patře tribuny závodiště Velká Chuchle (paní Šárka Pišnová, tel. +420 242 447 034), případně si je můžete objednat na adrese: sarka.pisnova@velka-chuchle.cz.

www.velka-chuchle.cz

Publikováno: 14.4.2013 22:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019