II. den metropolitní sezony: 54. Velká dubnová cena Factoringu České spořitelny

V neděli 10. dubna pokračuje dostihová sezona 2011 v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle. Náplň programu tvoří osm rovinových dostihů, jeho vrcholem pak je 54. ročník Velké dubnové ceny Factoringu České spořitelny (I. kat., 1830 m, 150 tis. Kč, 4l. a st.). Celkem je na startovních listinách 84 koní a 27 jezdců, první dostih startuje tradičně ve 14 hodin. Doprovodný program osmi dostihům tvoří módní přehlídka kolekcí značky Magic Helena.

Shamalgan v Praze!

Nejzářivější hvězdou celkově velmi kvalitně obsazeného hlavního dostihu je nepochybně čtyřletý ryzák Shamalgan. držitel titulu Kůň roku 2010 a plnokrevník, jenž v minulém roce dostal českou vlajku mezi absolutní evropskou elitu. Svěřenec Arslangireje Šavujeva, jehož stáj při premiérové neděli ukázala velmi dobrou formu, nastoupí k tuzemskému startu rok a půl od posledního zdejšího vystoupení, jímž bylo vítězství v Ceně zimního favorita 2009.

Vloni startoval reprezentant Ardaka Amirkulova pouze ve Francii, kde získal fantastické třetí místo ve Velké jarní ceně a ve francouzském derby jej pouze nešťastný průběh dostihu se třemi kolizemi připravil o výrazně lepší než třinácté místo v poli dvaadvaceti koní. V červenci pak skončil jen o krk druhý na scéně zkoušky kategorie Gr.2. Po náročné loňské kampani první část zimy odpočíval, nyní je v přípravné tréninkové fázi a v 54. Velké dubnové ceny Factoringu České spořitelny, kde má zažádáno o nejvyšší startovní číslo, absolvuje pod loňským žokejem-vicešampiónem Tomášem Lukáškem zahřívací start - je možné, že jediný letošní na českém území.

Ačkoliv je logicky největší pozornost upřena na jasného favorita, i řada dalších startujících již potvrdila své nesporné kvality. Hlavním čekatelem na případné zaváhání top-star je sedmiletý Sharpour (YOKO, ž. Radek Koplík), trojnásobný vítěz Lázeňské míle, z roku 2009 držitel double Velká květnová cena - Velká cena Prahy a dlouhodobě člen nejužší mílařské špičky regionu. Mezi elitu na středních tratích se vloni v září vyšvihl překvapivým druhým místem ve Velké ceně Prahy CK Martin Tour Malq (Estrella, ž. Hind), kvalitními podzimními výsledky se prezentoval také další příslušník loňského klasického ročníku, v říjnu bronzový na varšavském KMET Cup Classic Skarabeus (DS Pegas, ž. Andrés).

Čtyřletí jsou i nový favoritův tréninkový kolega, ze Srbska přesunutý Mr Mozzart (štala Tešič, Koplíková), jenž se v české metropoli uvede poprvé, a oba svěřenci úřadujícího trenéra-šampióna Václava Luky Fabregas (Bunty Team, Vraj) a sedmý a šestý v loňských derby v Praze i Bratislavě Peerless Squeak (GM Electronic, ž. Chaloupka).
Sestavu pak doplňuje duo pětiletých, vítěz předloňské Velké červnové ceny Pumpkin (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Juráček) a vloni na podzim progresivní Devil's Star (Stall Amor, Foret).
 
Další dostihový program:
14:00 - Cena Dětského koutku Hříbátka (hdcp IV. k., 1200 m): sprinterka Quantanamera může ke dvěma loňským triumfům přidat hned v sezónní premiéře další.
14:30 - Cena www.dostihy.cz (III. k., 1400 m): osm tříletých debutantů proti čtveřici již zkušených soupeřů, první z pěti nedělních pokusů žokeje Šafáře o stý triumf kariéry.
15:00 - Cena Magic Helena (hdcp II. k., 1200 m): týden po překvapivém druhém místě v Gomba handicapu nastupuje, již jako jeden z hlavních favoritů, Agnus.
15:30 - Cena filmu Czech Made Man (III. k., 1600 m): různorodá sestava patnácti koní, prvním letošním vyslancem DS Pegas je pětiletý valach Eso.
16:00 - Cena Maxiservice (III. k., 1830 m): po dvou velmi těsných medailových umístěních z loňska může na premiérový triumf aspirovat Johannes Kepler.
17:00 - Cena www.betino.cz (IV. k., 2235 m): první sezónní test tříletých koní na trati nad dva kilometry.
17:30 - Cena Korana (hdcp IV. k., 2235 m): sázkařsky atraktivní vyrovnaný handicap starších uzavírá program.

Doprovodný program:
14:35 - módní přehlídka kolekcí značky MAGIC HELENA
Pro děti: jízdy na ponících a "Hříbátka" se zábavným programem!
Pro nejmenší dostihové diváky jsme opět připravili prima zábavu. Děti se mohou zabavit tradičními a oblíbenými svezeními na ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi a dále se bavit v dětském koutku "Hříbátka" situovaném do přízemí sázkové haly. Kromě míčkového bazénu, skládacího hradu, či skluzavky nabízí díky Českému animačnímu týmu speciální komponované pořady a soutěže o ceny. Rodiče mohou využít občerstvení v přilehlé kavárničce.

"Hříbátka": soutěže o hračky od Dino Toys!
Oblíbený dětský koutek Hříbátka v přízemí sázkové haly rozšiřuje bohatou nabídku pro nejmenší návštěvníky AUTO HASE PARKU. Opět probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a samozřejmě nechybí loňská novinka: patronát nad "Hříbátky" od nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS, které do soutěží v dětském klubu věnuje ceny ze svého bohatého sortimentu. Oficiální stránky společnosti: www.dinotoys.cz.
AUTO HASE PARK nabízí řadu suvenýrů a nové razítko!

V infocentru (přízemí tribuny - sázková hala) lze pořídit nejen celou řadu suvenýrů, ale také si obohatit domácí "dostihovou knihovničku". V nabídce jsou trička s obrázky trojice našich poníků, pohlednice s portréty českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, knihy, hračky, další dárkové předměty, ale i ročenky, Přehledy plemeníků a ostatní tiskoviny Jockey Clubu či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT. Letošní novinkou pak je možnost nechat si pořídit otisk upomínkového razítka.

ZAČÁTKY DOSTIHOVÝCH ODPOLEDNÍ V SEZÓNĚ 2011:
duben - září: 14 hodin
říjen: 13 hodin
listopad: 12 hodin

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZONĚ 2011:
Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz: 60 Kč
Celoroční vstupenka (permanentka): 900 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory - 60 let a více a studenty do 26 let): 250 Kč

Publikováno: 7.4.2011 9:55:42
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 12/2019