II. den metropolitní sezóny: Dostihový den Isover Weber Rigips

Opět před velmi početnou návštěvou se v CONSEQ PARKU Velká Chuchle uskutečnila druhá kapitola letošní dostihové sezóny. Z devíti bodů programu nesla statut hlavního dostihu Velká cena Isover Weber Rigisp (II. k., 1400 m, 120 tis. Kč pro čtyřleté a starší koně.

Aktualizace 22. 4. 8:15 HOD: Mikeshův snadný triumf

Mírnou favoritkou zkoušky s tradičním podtitulem Memoriál Jaroslava Maška byla stříbrná z loňské Jarní ceny klisen Iceni Girl (DS Pegas, žk. Mach), v cíli stačila na čtvrté místo za trojicí dalších aktérů, kteří byli nejčastěji tipováni. Lehký triumf o dvě délky si připsal progresivní čtyřletý hnědák Mikesh (Kelso Stables, ž. Srnec), jenž v teprve sedmém životním startu už potřetí vyhrál. Na druhé místo se z konce pole tradičním táhlým finišem posunula sedmiletá Merbela (Leram, ž. Korečková), délku a půl za ní obsadil třetí příčku spolehlivý pětiletý valach Kendy (Václav Slovák, ž. Koplík). Pětici nejlepších těsně uzavřela čtyřletá bělka Rabbit Dark Angel (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner), vítěz na měkké dráze dosáhl solidního času 1:26,66.

Rabbit Motivman korunoval stájový hattrick

Velice úspěšný den měla stáj Rabbit Trhový Štěpánov, trenér Allan Petrlík a žokej Jan Verner, kteří zaznamenali celkem tři triumfy, všechny s tříletými koňmi. Ten nejcennější se zrodil v tradiční hlavní zkoušce na klasickou Velkou jarní cenu, Ceně Prodoor (Memoriál prof. V. Michala, 1400 m, 90 tis. Kč), v níž jistě o bezmála tři délky dominoval Rabbit Motivman před držitelem titulu Nejlepší dvouletý hřebec roku 2012 a favoritem dostihu Renny Stormem (A 3 J Family, ž. Šafář), za nímž další dvě a půl obsadil třetí příčku Liman (Avaz Ismoilov, Murzabayev).

Bathyrhon naznačil velké možnosti

A právě Limanův stájový kolega Bathyrhon předvedl o hodinu dříve, v Ceně DHL Global Forwarding (II. k., 1800 m), také pro tříleté koně, hodně nadějný projev, když stylem start-cíl bez zbytečného tlaku ze strany žokeje Tomáše Lukáška vyhrál své první místní představení jistě o dvě délky. Ani sázkový favorit dostihu, v cíli druhý Barateus (Stanislav Chudáček, ž. Rája) ale nepodal špatný výkon, i jeho žokej vedl jemněji, a to z důvodu tréninkového manka, s nímž stříbrný z Ceny zimního favorita do sezónní premiéry nastupoval. Na třetím místě se dobře předvedla klisna Ley Percy (Ekols Skalica ČR, ž. Korečková), rozcvičená únorovým startem ve Francii.

Další dění:

V úvodní Ceně EC Harris (hdcp IV. k., 1800 m) docílila pátého plného zásahu kariéry šestiletá tempařka Love Style (Marek Šimák), v jejímž sedle první výhru odpoledne zaznamenal amatérský jezdec Jindřich Fabris.
Cenu AC T-servis (IV. k., 1400 m) pro tříleté nezvítězivší proměnil v jistou výhru ryzák Americký Šerif (Vrba Rokytnice Slavičín) a žákyně Pavlína Filipová v jeho sedle se stala první vítěznou jezdkyní letošní tuzemské sezóny.
Po duelu v závěrečných desítkách metrů Ceny E.On (hdcp III. k., 2400 m) o hlavu vybojoval třetí životní vítězství šestiletý valach Uniray (V. a V. Valentovi) s žákovským šampiónem z loňského roku Michalem Machem.
Dalším start-cíl vítězem odpoledne byl v Ceně Britské obchodní komory (III. k., 2200 m) pro potenciální adepty startu v Derby hnědák Rabbit Thomas (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner), jenž se naplno prosadil ve čtvrtém životním vystoupení poprvé.
Třetí plný zásah stáji Rabbit Trhový Štěpánov, trenérovi Allanu Petrlíkovi a žokeji Janu Vernerovi, který zároveň dosáhl druhého hattricku kariéry, přinesl v Ceně Cosmpolitan Executive Helas Ladies Club (IV. k., 2200 m) pro tříleté nezvítězivší koně favorizovaný Rabbit Araafa, jenž zcela kraloval a zvítězil velmi lehce o sedm délek.
Závěrečnou Cenu Tonak (hdcp IV. k., 1400 m) pak jistě ovládl sedmiletý poctivý valach Nipur (Eliška-Schillová), v sedle životně potřetí vítězného ryzáka zaznamenal premiérové double – dvě výhry během jednoho dne – Jindřich Fabris.

Původní článek z 17. 4.:

Tříletí hřebci a valaši vybojují stejně dlouhou předzkoušku klasické Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ Cenu Prodoor (24. Memoriál prof. Václava Michala, 90 tis. Kč) a zástupcům klasického ročníku je určena také Cena DHL Global Forwarding na 1800 metrů. Celkem je na startovních listinách 78 koní a 25 jezdců.

Merbela proti devíti soupeřům

Zřejmě stejně jako v loňském ročníku zkoušky pro starší sprintery a mílaře, v němž nakonc obsadila třetí místo, ponese roli favoritky Velké ceny Isover Weber Rigips svěřenkyně trojnásobného trenéra-šampióna Merbela (foto). Sedmiletou reprezentantku stáje Leram v dostihu poprvé povede žena, nejúspěšnější tuzemská žokejka posledních dvou sezón Vendula Korečková, a aktuálně jedna z nejvýkonnějších klisen českého chovu bude v jednatřicátém startu kariéry atakovat devátý triumf.
Mezi její hlavní soupeře by měli patřit o dva roky mladší Kendy (ž. Koplík), spolehlivý sprinter, jenž prvního triumfu na scéně nejvyšší kategorie nečekaně dosáhl v loňské mílové Velké ceně BBAG nastoupí poprvé v barvách stáje Václav Slovák, a progresivní čtyřletý hnědák stáje Kelso Stables Mikesh (ž. Srnec), jenž první sezónu své kariéry zakončil druhým místem v říjnové Českomoravské ceně na mosteckém Hipodromu.
Na severu Čech si zatím životní úspěch připsal také pětiletý valach Charhizard (Gabriela-Trachtová, ž. Zatloukal), když v červenci triumfoval ve sprinterské Severočeské ceně, podzimní část sezóny už se mu ale tolik nevydařila. Stabilní formu udržela během minulé sezóny Iceni Girl (žk. Mach), čtyřletá zástupkyně DS Pegas, obhajující zde loňský úspěch Dorotky, si výtečně vedla především na jaře, když vyhrála Deylův memoriál a obsadila druhá místa v české i rakouské Jarní ceně klisen.
Výdělky z loňské klasické scény mají na kontech i pátá z Jarní ceny klisen Rabbit Dark Angel (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner) a sedmý z Velké jarní ceny Green Valleys (A 3 J Family, ž. Šafář), dvojkové výhry v minulém roce zaznamenali Moonglas (Marek Šimák, ž. Lukášek) a Wladan (Görgl’s Farm, ž. Chaloupka).
Nejzkušenějším a také nejbohatším (v případě doběhu na prvním nebo druhém místě by překonal hranici dvou miliónů korun zisku) aktérem je devítiletý hnědák Another True Story (YOKO, ž. Pavlíček), jenž startoval již v šestapadesáti dostizích, z nichž vyhrál devět, mj. mezinárodní Cenu Myse 2009 v Bratislavě, Severočeskou cenu 2010 v Mostě, či svůj vůbec první start po příchodu z Anglie, pražský Memoriál profesora Michala v roce 2007.
 
Sázkové kurzy - sázet lze již od čtvrtka na vybraných pobočkách sázkové kanceláře Fortuna (viz seznam uvnitř odkazu).

Další dostihový program:

14:00 – Cena EC HARRIS (hdcp IV. k., 1800 m): o první triumf kariéry se bude pokoušet čtyřletý Purple Risk, proti stojí především zkušená klisna Love Style.
14:30 – Cena DHL GLOBAL FORWARDING (II. k., 1800 m): mezi nadějnými klasickými kandidáty je favoritem dvojnásobný jedničkový medailista Barateus, zvědavost budí nový import Bathyrhon, hlášený do Derby v Irsku.
15:00 – Cena AC T-SERVIS (IV. k., 1400 m): v poli tříletých nezvítězivších by formu z minulé neděle měli uplatnit Americký Šerif a Our Lass, kteří v Bratislavě a Praze obsadili honorované příčky.
15:30 – Cena PRODOOR (II. k., 1400 m): sestavu předzkoušky klasické Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ by měl vést vítěz Gerschova memoriálu Renny Storm, který v říjnové Ceně zimního favorita obsadil třetí místo před Rabbit Motivmanem a Limanem, ale stejně jako ob dostih dříve, i sem posílá trenér Šavujev nové želízko: Cut Me Loose vloni v Irsku jednou vyhrál a čtyřikrát se umístil.
16:35 – Cena E.ON (hdcp III. k., 2400 m): nejdelší a zřejmě také nejvyrovnanější dostih celého odpoledne může vyhrát doslova každý z jeho osmi účastníků.
17:05 – Cena BRITSKÉ OBCHODNÍ KOMORY (III. k., 2200 m): v dostihu, který tradičně slouží některým adeptům startu v Derby k sezónní rozcvičce, se představí právě jeden z jeho letošních předběžných favoritů Tycho Brahe, či perspektivní dvojice z moravských stájí Popstar a King’s Look.
17:35 – Cena COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB (IV. k., 2200 m): druhý nedělní testík pro tříleté nezvítězivší nabídne šanci devíti aspirantům, mezi nimiž jsou mj. syn výborné dostihové klisny Vapety Va Bien a polobratr (stejná matka, jiný otec) čtyř jedničkových vítězů, z toho dvou klasických, Vivat.
18:05 – Cena TONAK (hdcp IV. k., 1400 m): v závěrečném handicapu bude týden po těsném třetím místě k favoritům patřit pětiletý Primus Pastoralus.

Jarní cena klisen ALAVIS o půl miliónu korun!

Po zvýšení dotace Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ (z původních 440 tisíc korun na rovný jeden milión) dojde k navýšení také u druhého květnového klasického testu: 65. Jarní cena klisen ALAVIS, která se v CONSEQ PARKU uskuteční 5. května, jde z původních 400 tisíc Kč na půl miliónu korun! Z hlediska Dostihového řádu se jedná o navýšení ceny dostihu podle § 277 b), čili propozice dostihu včetně již uzavřených přihlášek zůstává v platnosti. Dostih je podpořen Holdingem Rabbit CZ v rámci programu „Podpora 2013“ částkou 100.000 Kč.

Nikon Ladies Cup 2013

Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň vstupuje do svého třetího ročníku a firma Nikon, generální partner soutěže, věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1. Partnerem Nikon Ladies Cupu je CONSEQ PARK Velká Chuchle.

Doprovodný program:

Divácká anketa a slosování lístků o fotoaparát NIKON COOLPIX S3300. U vchodu do areálu nebo v infostánku uvnitř tribuny si každý návštěvník může vyzvednout anketní lístek a vyplněný jej pak vhodí do losovacího osudí, které bude umístěno u ceremoniálního paddocku. Losování proběhne po dekorování vítězů hlavního dostihu, tedy cca v 16.20 hodin.

Mladá fronta partnerem dostihů

Mladá fronta je jedním z největších vydavatelských domů v České republice. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém růstu. Tomu odpovídá i široké a pestré portfolio titulů, které vydává.
E15.cz je jeden z nejkvalitnějších českých zpravodajských portálů, který vyrostl na základech profesionálního týmu ekonomického deníku Mladá fronta E15. Kromě zpravodajství z oblasti ekonomiky, politiky a byznysu je doplněn lifestylovými rubrikami o cestování, kultuře, bydlení, sportu a dalších tématech.  
ForMen je časopis pro muže, který nejen logicky doplňuje portfolio Mladé fronty, ale hlavně zaplňuje velkou mezeru na trhu časopisů. Jak už název napovídá, jedná se o opravdu exkluzivní časopis pro muže.
Právo & Byznys je prvním časopisem na českém trhu, který přináší informace o dění v právnické obci, o ekonomické situaci v tomto odvětví a o lidech z tohoto oboru. Jeho obsah reaguje na aktuální dění v oboru obchodu a práva.
Týdeník Euro je dnes nejprodávanějším a inzertně nejvýkonnějším titulem soustředěným na byznys a byznysmeny v České republice. Investigativně zkoumá procesy uvnitř firem a záměry jejich vlastníků a manažerů. Je mediálním partnerem řady prestižních projektů z oblasti kultury, sportu, byznysu, samozřejmostí jsou i charitativní aktivity.

Bohatý program pro rodiny s dětmi

Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou! Více informací najdete ZDE.

CONSEQ PARK Vám nabízí i prostor pro firemní akce

Dostihové odpoledne ve Velké Chuchli nabízí ideální prostředí a podmínky k prezentaci Vaši firmy, setkání s obchodními partnery, klienty a zákazníky nebo třeba neformální párty pro zaměstnance. V saloncích Doncaster, Ascot, Epsom nebo ve VIP restauraci PANORAMA s kapacitou od 20 do 400 osob pro Vás připravíme program přímo na míru a ve spolupráci se společností MAXISERVICE i skvělé pohoštění. Všechny salonky mají přímý výstup na zastřešenou terasu s výhledem na cílovou rovinku!
Pro bližší informace využijte tyto kontakty:
Petr Drahoš, ředitel společnosti, 604 298 150, petr.drahos@velka-chuchle.cz
Tereza Trníková, obchodní oddělení, 604 298 155, tereza.trnikova@velka-chuchle.cz
Držitelům Sphere card je poskytována 10% sleva na pořádání firemních akcí.

Prožijte dostihy jinak, navštivte Derby klub
 
Derby klub nabízí: příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu, pohodlný přístup k paddocku, možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu. Denní klubové vstupné 600 Kč zahrnuje: vstup na závodiště a do Derby klubu, Dostihový program, servírované menu

Menu na 21. dubna

Tomatová polévka s bazalkou a kozím sýrem
BIO ossobuco z českého chovu s portským glazé a bylinkovým rizotem
Dornfelder 2011, rodinné vinařství Kozumplík, Blatnice
Pomerančový cheesecake s se zázvorovou omáčkou a čokoládou
 
Vanilkové Galliono s Bohemia demi sec
Cena degustačního menu 120 Kč
Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně CONSEQ PARKU,
nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem) obchodní oddělení: tereza.trnikova@velka-chuchle.cz, tel.: 242 447 031.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2013:

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč

CELOROČNÍ VSTUPENKY:

Celoroční vstupenka 2013: 900 Kč
Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory - 60 let a více a studenty do 26 let): 260 Kč
Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 9000 Kč

Zakoupit lze v neděli na pokladně hlavního vchodu do areálu CONSEQ PARKU, nebo ve všední dny mezi 8. a 15. hodinou v 4. patře tribuny závodiště Velká Chuchle (paní Šárka Pišnová, tel. +420 242 447 034), případně si je můžete objednat na adrese: sarka.pisnova@velka-chuchle.cz.
 
www.velka-chuchle.cz

Publikováno: 22.4.2013 8:15:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019