III. den metropolitní sezóny: Dostihový den s Dopravním podnikem hl. m. Prahy

První měsíc letošního kalendáře v CONSEQ PARKU Velká Chuchle zakončí již tradiční Dostihový den s Dopravním podnikem hl. m. Prahy, avšak jeho netradičním vrcholem bude VI. ročník Ceny běloušů CK Martin Tour. Dostih pro koně bílé barvy se již několik let koná během závěrečného dne sezóny, ale vloni se vinou špatného počasí neuskutečnil, a tak dostane prostor tuto neděli. Celkem na osmi startovních listinách figuruje 74 koní a 20 jezdců, začátek je ve 14 hodin.

Bílý kvintet v hlavním dostihu

Do hlavního bodu programu nastoupí na 1800metrovou trať bojovat o 100 tisíc korun pět účastníků, tři jsou tuzemskými rodáky, dvě z nich klisny. Šestiletá Carrie (Riviera, ž. Rája) začínala jako tříletá ve čtvrté lize, ale za poslední dva roky se usadila coby spolehlivá aktérka dvojkové středotraťařské scény, přičemž v první části loňské sezóny získala na mílové trati dvě vítězství. O dva roky mladší Samanthine (Dobrovolný, žk. Laube) od třetího životního startu běhala dostihy nad dva kilometry a z loňska má na kontě čtyřkovou výhru v Lysé nad Labem, metropolitní druhé místo o kategorii výše a také účast v klasickém St. Leger, kde dvě třetiny dostihu vedla, než podlehla vlastnímu tempu.
Třetí český odchovanec a první z tria valachů by zároveň měl být favoritem dostihu. Až do poloviny loňského jara startoval Dublér (K-K Metal, a. s., ž. Zatloukal) ponejvíce v mílařských dostizích třetí kategorie, avšak před necelým rokem byl ambiciózně nasazen do Velké květnové ceny a její výsledek ukázal, proč: čtvrté místo v těsném doběhu s klasicky umístěnými Lysyanem a Rabbit Motivator. Další dva starty v kvalitně obsazených mílích mu sice výsledkově nevyšly, ale posun na střední trať přinesl nejprve v září jistý trojkový triumf ve Slušovicích a pak v říjnu druhé místo z jedničkového Jesenného handicapu v Bratislavě.
Matadorem sestavy je sedmiletý Bailando (Stáj Luka-Mandak, Murzabayev), který celkově absolvoval již dvaatřicet vystoupení a šest z nich proměnil ve vítězství. Nejúspěšnějším obdobím jeho kariéry byl předloňský podzim, kdy nastřádal čtyři plné zásahy včetně toho v Ceně běloušů CK Martin Tour, tudíž nastoupí vlastně v roli obhájce prvenství ze zatím posledního ročníku. Je již však za zenitem svých nejlepších forem, a tak do boje o ty úplně nejvyšší příčky pravděpodobně nezasáhne, na rozdíl od pátého startujícího. Čtyřletý Rabbit Verglas (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner) nejenže má za sebou realizační tým, který minulou neděli získal hattrick, ale především jeho výkonnost během předchozího roku rostla a říjnový lehoučký triumf ve trojkovém handicapu dává tušit další progres a ambice.

Sázkové kurzy - sázet lze již od čtvrtka na vybraných pobočkách sázkové kanceláře Fortuna (viz seznam uvnitř odkazu).

Další dostihový program:

14:00 – Cena SMS jízdenky (IV. k., 1200 m): mezi sedmi nezvítězivšími tříletými hned čtveřice aspiruje na první životní výhru.
14:30 – Cena pražského metra (IV. k., 1200 m): souboj o triumf by měli svést někdejší jedničkoví vítězové Rabbit King a Mr Dario.
15:00 – Cena chuchelských autobusů (hdcp III. k., 1400 m): ve vyrovnaném handicapu jedenáct kandidátů, vítěz z první neděli Manhattan Sky musí překonat značný nárůst nesené hmotnosti.
15:30 – Cena 80 let Vozovny Vokovice (III. k., 1600 m): premiant úvodního dostihu letošní sezóny Absolyut proti nadějným podzimním vítězům s klasickými ambicemi White Motiv a Whitney Risk.
16:00 – Cena Dopravního podniku hl. m. Prahy (III. k., 1800 m): v plně obsazeném testu osmý z Velké dubnové ceny Factoringu ČS Rabbit Librettist, vítězka předloňského Petrlíkova memoriálu Matter for Love, či po roční pauze se vracející vítěz Simsonovy ceny 2010 Aquilis.
17:00 – Cena sázky Malé pořadí (IV. k., 1800 m): ve druhém nedělním dostihu pro tříleté nezvítězivší jsou dvěma hlavními adepty na prvenství Moulin Rouge a Little Rakti.
17:30 – Cena sázky Velké pořadí (hdcp IV. k., 1600 m): sprintery Dabla a Eragona, kteří před dvěma týdny získali první a páté místo, na míli vyzve zářijový mostecký vítěz Crazy Carrot.

Nikon Ladies Cup 2013

Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň vstoupil do svého třetího ročníku a firma Nikon, generální partner soutěže, věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). První letos vítěznou jezdkyní se minulou neděli stala žákyně Pavlína Filipová, které v loňském Nikon Ladies Cupu jen těsně uniklo konečné umístění mezi třemi nejlepšími. Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1. Partnerem Nikon Ladies Cupu je CONSEQ PARK Velká Chuchle.

Doprovodný program:

Divácká anketa a slosování lístků o fotoaparát NIKON COOLPIX S3300. U vchodu do areálu nebo v infostánku uvnitř tribuny si každý návštěvník může vyzvednout anketní lístek a vyplněný jej pak vhodí do losovacího osudí, které bude umístěno u ceremoniálního paddocku. Losování proběhne po dekorování vítězů hlavního dostihu, tedy cca v 16.45 hodin.

Mladá fronta partnerem dostihů

Mladá fronta je jedním z největších vydavatelských domů v České republice. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém růstu. Tomu odpovídá i široké a pestré portfolio titulů, které vydává.
E15.cz je jeden z nejkvalitnějších českých zpravodajských portálů, který vyrostl na základech profesionálního týmu ekonomického deníku Mladá fronta E15. Kromě zpravodajství z oblasti ekonomiky, politiky a byznysu je doplněn lifestylovými rubrikami o cestování, kultuře, bydlení, sportu a dalších tématech.  
ForMen je časopis pro muže, který nejen logicky doplňuje portfolio Mladé fronty, ale hlavně zaplňuje velkou mezeru na trhu časopisů. Jak už název napovídá, jedná se o opravdu exkluzivní časopis pro muže.
Právo & Byznys je prvním časopisem na českém trhu, který přináší informace o dění v právnické obci, o ekonomické situaci v tomto odvětví a o lidech z tohoto oboru. Jeho obsah reaguje na aktuální dění v oboru obchodu a práva.
Týdeník Euro je dnes nejprodávanějším a inzertně nejvýkonnějším titulem soustředěným na byznys a byznysmeny v České republice. Investigativně zkoumá procesy uvnitř firem a záměry jejich vlastníků a manažerů. Je mediálním partnerem řady prestižních projektů z oblasti kultury, sportu, byznysu, samozřejmostí jsou i charitativní aktivity.

Bohatý program pro rodiny s dětmi

Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou!

CONSEQ PARK Vám nabízí i prostor pro firemní akce

Dostihové odpoledne ve Velké Chuchli nabízí ideální prostředí a podmínky k prezentaci Vaši firmy, setkání s obchodními partnery, klienty a zákazníky nebo třeba neformální párty pro zaměstnance. V saloncích Doncaster, Ascot, Epsom nebo ve VIP restauraci PANORAMA s kapacitou od 20 do 400 osob pro Vás připravíme program přímo na míru a ve spolupráci se společností MAXISERVICE i skvělé pohoštění. Všechny salonky mají přímý výstup na zastřešenou terasu s výhledem na cílovou rovinku!

Pro bližší informace využijte tyto kontakty:
Petr Drahoš, ředitel společnosti, 604 298 150, petr.drahos@velka-chuchle.cz
Tereza Trníková, obchodní oddělení, 604 298 155, tereza.trnikova@velka-chuchle.cz
Držitelům Sphere card je poskytována 10% sleva na pořádání firemních akcí.

Prožijte dostihy jinak, navštivte Derby klub

Derby klub nabízí: příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu,
pohodlný přístup k paddocku, možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu.
Denní klubové vstupné 600 Kč zahrnuje:
vstup do areálu závodiště a Derby klubu, Dostihový program, servírované menu
 
Menu na 28. dubna:
Plněné žampiony se šnečím masem na rukolových lístcích s česnekovým dipem
Kuřecí stehýnko na grilované cibulce s bramborovým purée s čerstvým sezamem
Ovocný salát s mátou a čerstvým kokosem
 
Degustační vinné menu
Rulanské bílé 2011, Znovín Znojmo, Pozdní sběr , ještěrka zelená
Zweigletrebe rosé 2011, rodinné vinařství Kozumplík Blatnice, pozdní sběr
Prosseco
Cena degustačního nápojového menu 0,3 dcl: 180 Kč
Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně CONSEQ PARKU,
nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem) obchodní oddělení: tereza.trnikova@velka-chuchle.cz, tel.: 242 447 031.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2013:

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč

CELOROČNÍ VSTUPENKY:

Celoroční vstupenka 2013: 900 Kč
Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory - 60 let a více a studenty do 26 let): 260 Kč
Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 9000 Kč

Zakoupit lze v neděli na pokladně hlavního vchodu do areálu CONSEQ PARKU, nebo ve všední dny mezi 8. a 15. hodinou v 4. patře tribuny závodiště Velká Chuchle (paní Šárka Pišnová, tel. +420 242 447 034), případně si je můžete objednat na adrese: sarka.pisnova@velka-chuchle.cz.

www.velka-chuchle.cz

Publikováno: 24.4.2013 18:15:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019