III. den metropolitní sezóny: VELKÁ CENA FRBC - 36. Memoriál Rudolfa Deyla

Vrcholem třetího pokračování (18. dubna 2010) letošní dostihové sezóny v AUTO HASE PARKU Velká Chuchle bude první ostře sledovaný přípravný dostih (tzv. trial) před blížícími se klasickými zkouškami, Velká cena FRBC - 36. Memoriál Rudolfa Deyla pro tříleté klisny na trati 1400 metrů o 130 tisíc Kč. Celkem se v osmi nedělních dostizích představí 86 koní a 26 jezdců, start první položky programu je tradičně ve 14 hodin. Pro nejmenší návštěvníky jsou opět připraveny jízdy na ponících zdarma a bohatý zábavný program v dětském koutku „Hříbátka“.

Kenya Dance v české premiéře
Na start šestatřicátého ročníku důležitého přípravného testu tříletých klisen, pojmenovaného podle herce Národního divadla a dlouholetého dostihového příznivce Rudolfa Deyla st., se postaví třináctka kandidátek. Oprávněnou pozornost budí při svém premiérovém tuzemském vystoupení tmavá hnědka Kenya Dance, importovaná v zimě DS Pegas poté, kdy byla vloni hodnocena jako nejlepší dvouletý kůň v Polsku. Na varšavské dráze totiž třikrát zvítězila (mj. Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi) a dvakrát skončila těsně druhá (Nagroda Dakoty a Nagroda Efforty). Dceru vítězky polského St. Leger Królowy Gwiazd připravoval nestor služewieckých trenérů Andrzej Walicki, nyní ji má v péči jeho krajan, od letošní sezóny nový kouč ve zhořském centru Grzegorz Witold Wroblewski a v sedle bude vítěz dvou ze svých dosavadních pěti letošních startů Pavel Hlavatý.

Silný tandem vysílá na start stáj Rabbit Trhový Štěpánov, jež zde obhajuje loňské vítězství Rabbit Zamindar (na fotografii): první žokej Martin Srnec pojede hnědku Mikrop Fong, o krk druhé ze zářijové Ceny zimní královny (přičemž její vítězka Linda zde nestartuje), a partnerem stejně zbarvené druhé svěřenkyně Aleše Vaňourka Rabbit Avonbridge, která na čtvrtou příčku z loňské Pardubické zimní královny navázala při letošní premiérové neděli velmi lehkým triumfem v kvalitním čase, bude dvojnásobný a úřadující žákovský šampión Jan Verner.

Čtvrtou z nejvíce respektovaných účastnic pak je tmavá hnědka stáje Luka racing syndicate Fione, jež ani v jednom ze dvou loňských startů nepoznala porážku. Jejím trenérem je vedoucí muž průběžného šampionátu Václav Luka ml. a jezdeckým partnerem bude i do třetice čtyřnásobný žokej-šampión Václav Janáček.

Ze špičky loňských juniorek budou přítomny ještě třetí a čtvrtá z Ceny zimní královny Vinnah (stáj Orling, jezdec Foret) se Serenou (DS MAENTIVA, žokej Chaloupka) a vítězka srpnové Ceny Hřebčína Křenek Siran (Stáj Monika Agro, žokej Šafář).

Program
14.00 - Cena Nissan Pathfinder 2,5D (IV. k., 1400 m)
Na úvod programu nastoupí deset tříletých debutantů.
14.30 - Cena Nissan Note 1,4 (hdcp IV. k., 1800 m)
Ve vyrovnaném handicapu může rozhodovat rozběhanost na straně dua Realta a Lieve Star.
15.00 - Cena Arqana (II. k., 1800 m)
Vítěz z minulé neděle Kremlin Star proti silné trojici Lev, Fabregas, Talgado.
16.00 - Cena Renault Mégane Fluence (hdcp II. k., 1600 m)
Nenápadný Fortex může s nejnižší zátěží zaskočit třídové soupeře.
16.30 - Cena Renault Grand Scénic (IV. k., 1600 m)
Tucet tříletých se utká o první životní vítězství, letos už se umístili Zirhan a Merrbaca.
17.00 - Cena Nissan 370Z (III. k., 2200 m)
Deset adeptů včetně dvojice atraktivních debutantů s klasickými ambicemi Sokol a Sword Dancer.
17.30 - Cena Znovín Classic (hdcp III. k., 2400 m)
Pearl Jeane, dcera legendární Nory Jeane, poprvé s šampiónem v sedle o premiérový triumf kariéry.

Publikováno: 15.4.2010 8:56:38
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019