IV. den metropolitní sezóny: 65. Jarní cena klisen ALAVIS – Ruský den

Tradičně dostihově velmi bohatý měsíc květen v CONSEQ PARKU Velká Chuchle odstartuje tuto neděli čtvrtá kapitola letošní sezóny, jejímž vrcholem bude 65. ročník klasické Jarní ceny klisen ALAVIS (kategorie listed, 1600 m, 500 tis. Kč). Celkem na startovních listinách figuruje 60 koní a 26 jezdců, start prvního dostihu je ve 14 hodin. Odpoledne se uskuteční pod názvem „Ruský den“, a na diváky tak vedle osmi dostihů čeká i poutavý doprovodný program, který započne již ve 13.30 hodin.

Beryaska favoritkou na klasický triumf

Hlavní kandidátkou na vítězství v poli devíti účastnic 65. Jarní ceny klisen ALAVIS je držitelka titulu Nejlepší dvouletá klisna roku 2012, odchovankyně i reprezentantka Hřebčína Křenek Beryaska (foto). Svěřenkyně trojnásobného a úřadujícího trenéra-šampióna Václava Luky, jenž vloni na podzim vyhrál St. Leger Italiano s Donnem Hallingem, ale na první zdejší klasický triumf stále čeká, sice po zimě nastoupí poprvé, ale její loňská výkonnost hovoří za vše. Sezónu, v níž získala tři triumfy, zakončila jistým opanováním nejdůležitějšího juniorského testu, Ceny zimního favorita. V jejím sedle tehdy byla a i nyní bude nejúspěšnější tuzemská žokejka posledních dvou sezón Vendula Korečková, která by nedělním vítězstvím dosáhla nejvýraznějšího úspěchu dosavadní kariéry.
Největší soupeřkou preferované šampiónky by měla být další reprezentantka stáje svého chovatele Nidara (DS Pegas). Vloni v červnu svěřenkyně Grzegorze Wroblewskiho bez potíží vyhrála oba starty, na zbytek sezóny se však odmlčela a třetí vystoupení kariéry absolvovala až letos v Deylově memoriálu. Poprvé nezvítězila, skončila po boji o hlavu druhá za Literalií (mířící do slovenské klasiky a zde nestartující) a do jejího sedla byl angažován právě žokej její dubnové přemožitelky Tomáš Lukášek, který Jarní cenu klisen už vyhrál před třemi lety.
Podle výsledku přípravného trialu, v němž se představilo celkem šest účastnic nedělního vrcholu, by kandidátkami dalších honorovaných míst měly být dosud nezvítězivší Sapsiree (Joly, ž. Srnec) a premiantka loňské Ceny zimní královny ze slušovické dráhy Purple Rose (MPL Racing CZ, ž. Šafář), které před třemi týdny obsadily čtvrtou a pátou příčku. Nicméně zbylé trio za nimi dokončilo s nevelkými odstupy, šestá Darat Al Ayam (Václav Slovák, ž. Koplík), při zdejším debutu nesoucí o kilogram více, zaostala jen o krátkou hlavu, osmá, tréninková kolegyně favoritky, Kobi (DS MAENTIVA, ž. Foret) a devátá, svěřenkyně po dubnu vedoucího muže trenérského šampionátu Allana Petrlíka, Rabbit Shirocco (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner) ztrácely v cíli jen dvě délky.
Stejně jako nejžhavější aspirantka na první místo, jdou na start klasické zkoušky bez předchozí sezónní rozcvičky i poslední dvě účastnice, obě jednonásobné vítězky z loňského roku Zoraya Luna (DC Zámrsk MUDr. Bruna V., ž. Pavlíček) a Briana (Vesiba, žk. Laube).
 
Další dostihový program:

14:00 – Cena ALAVIS Triple Blend (hdcp III. k., 1000 m): v nejkratším sprintu by o triumf měli bojovat Paleta a Demon King, kteří již mají na kontech tři druhá místa právě z chuchelských kilometrových testů.
14:30 – Cena Střední školy dostihového sportu a jezdectví (hdcp IV. k., 1400 m): v úvodním dostihu letošního žákovského seriálu Hippospol Cup se o vítězství uchází sedm koní, včetně čtyřnásobného medailisty z loňského podzimu Valmonta.
15:00 – Cena ALAVIS Celadrin (III. k., 1400 m): první z kvarteta nedělních dostihů pro tříleté koně by v druhý plný zásah kariéry mohla proměnit čtvrtá z Ceny zimní královny Majolica Maya.
15:30 – Cena Sdružení Czech Top 100 (IV. k., 1600 m): mezi nezvítězivšími tříletky čeká na výhru klisna Platba, vloni ze čtyř startů třikrát druhá.
16:35 – Cena Atamana Všekozáckého svazu Českých zemí a Slovenska (hdcp II. k., 2200 m): houževnatá handicapová bojovnice Pedrica má opět vítězné ambice, z posledních pěti startů tři vyhrála a dvakrát skončila těsně druhá.
17:05 – Memoriál Jana Košťála (IV. k., 2400 m): do srpnového St. Leger hlášený Romeo před čtrnácti dny debutoval čtvrtým místem a při druhém kariérním vystoupení mezi nezvítězivšími patří k favoritům.
17:35 – Cena Bosny (IV. k., 2400 m): v zajímavé sestavě vstupují do sezóny bronzový z Derby 2008 Duplo či majitelka deseti, většinou mílařských, vítězství Apinoa, po zdravotní pauze se vrací účastnice loňského Oaks La Flor a s příznivou zátěží již druhý letošní pokus o návrat k dřívější výkonnosti učiní Honey Bunny.
Doprovodný program:

9.00 hodin: 6. ročník Jarní ceny a 1. ročník Pražského poháru dětí (psí agility, jumping, ad.) - více ZDE.
 
RUSKÝ DEN – v rámci Dnů kozácké kultury v Praze

12.00 hodin: VIP sekce - uvítání hostů, prohlídka výstavy, doprovodný program
12.45 hodin: VIP sekce - vystoupení folklórního souboru “Kozáci Vltavy”
13.00 hodin: VIP sekce - slavnostní zahájení Ruského dne, projevy představitelů
13.30 hodin: před tribunou - vystoupení kozáckého jezdeckého klubu Divoká orlice:
“Tajemná řeč koní a indiánů” a “Bojové hry indiánů”
V průběhu odpoledne: přízemí tribuny - folklórní soubor Kozáci Vltavy, vystoupení sólistů N. M. Marčenka, V. A. Byčka, ad.
 
Dále: tradiční divácká anketa a slosování lístků o fotoaparát NIKON COOLPIX S3300. U vchodu do areálu nebo v infostánku uvnitř tribuny si každý návštěvník může vyzvednout anketní lístek a vyplněný jej pak vhodí do losovacího osudí, které bude umístěno u ceremoniálního paddocku. Losování proběhne po dekorování vítězů hlavního dostihu, tedy cca v 16.20 hodin.

Nikon Ladies Cup 2013

Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň vstoupil do svého třetího ročníku a firma NIKON, generální partner soutěže, věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1. Partnerem Nikon Ladies Cupu je CONSEQ PARK Velká Chuchle.

Mladá fronta partnerem dostihů

Mladá fronta je jedním z největších vydavatelských domů v České republice. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém růstu. Tomu odpovídá i široké a pestré portfolio titulů, které vydává.
E15.cz je jeden z nejkvalitnějších českých zpravodajských portálů, který vyrostl na základech profesionálního týmu ekonomického deníku Mladá fronta E15. Kromě zpravodajství z oblasti ekonomiky, politiky a byznysu je doplněn lifestylovými rubrikami o cestování, kultuře, bydlení, sportu a dalších tématech.  
ForMen je časopis pro muže, který nejen logicky doplňuje portfolio Mladé fronty, ale hlavně zaplňuje velkou mezeru na trhu časopisů. Jak už název napovídá, jedná se o opravdu exkluzivní časopis pro muže.
Právo & Byznys je prvním časopisem na českém trhu, který přináší informace o dění v právnické obci, o ekonomické situaci v tomto odvětví a o lidech z tohoto oboru. Jeho obsah reaguje na aktuální dění v oboru obchodu a práva.
Týdeník Euro je dnes nejprodávanějším a inzertně nejvýkonnějším titulem soustředěným na byznys a byznysmeny v České republice. Investigativně zkoumá procesy uvnitř firem a záměry jejich vlastníků a manažerů. Je mediálním partnerem řady prestižních projektů z oblasti kultury, sportu, byznysu, samozřejmostí jsou i charitativní aktivity.

Bohatý program pro rodiny s dětmi

Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou! Více informací ZDE.
CONSEQ PARK Vám nabízí i prostor pro firemní akce

Dostihové odpoledne ve Velké Chuchli nabízí ideální prostředí a podmínky k prezentaci Vaši firmy, setkání s obchodními partnery, klienty a zákazníky nebo třeba neformální párty pro zaměstnance. V saloncích Doncaster, Ascot, Epsom nebo ve VIP restauraci PANORAMA s kapacitou od 20 do 400 osob pro Vás připravíme program přímo na míru a ve spolupráci se společností MAXISERVICE i skvělé pohoštění. Všechny salonky mají přímý výstup na zastřešenou terasu s výhledem na cílovou rovinku!
Pro bližší informace využijte tyto kontakty:
Petr Drahoš, ředitel společnosti, 604 298 150, petr.drahos@velka-chuchle.cz
Tereza Trníková, obchodní oddělení, 604 298 155, tereza.trnikova@velka-chuchle.cz
Držitelům Sphere card je poskytována 10% sleva na pořádání firemních akcí.

Prožijte dostihy jinak, navštivte Derby klub
 
Derby klub nabízí: příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu,
pohodlný přístup k paddocku, možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu.
Denní klubové vstupné 600 Kč zahrnuje:
vstup do areálu závodiště a Derby klubu, Dostihový program, servírované menu
Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně CONSEQ PARKU,
nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem) obchodní oddělení: tereza.trnikova@velka-chuchle.cz, tel.: 242 447 031.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2013:

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz,
držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč

CELOROČNÍ VSTUPENKY:

Celoroční vstupenka 2013: 900 Kč
Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory - 60 let a více a studenty do 26 let): 260 Kč
Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 9000 Kč
Zakoupit lze v neděli na pokladně hlavního vchodu do areálu CONSEQ PARKU, nebo ve všední dny mezi 8. a 15. hodinou v 4. patře tribuny závodiště Velká Chuchle (paní Šárka Pišnová, tel. +420 242 447 034), případně si je můžete objednat na adrese: sarka.pisnova@velka-chuchle.cz.
 

www.velka-chuchle.cz

Publikováno: 1.5.2013 21:45:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019