Jockey Club: Oslovení dostihové veřejnosti

Jockey Club má nového prezidenta, Jiřího Charváta. Byl zvolen na dva roky. "Tento závazek beru velmi vážně. Stejně jako se starám o své firmy, se budu starat o dostihový sport. Nebudu Vám slibovat, že se budu snažit. Snaha je jen synonymum pro neschopnost," říká Jiří.

Dobrý den, vážení přátelé dostihového sportu,

včera jsem byl zvolen prezidentem Jockey Clubu České republiky.

Této volby si velmi vážím, i když kandidaturu jsem přijal na poslední chvíli a to zejména ze dvou důvodů:

Jednak jsem cítil za povinnost zabránit některým Lžiisidorům, u kterých ambice významně předbíhá jak rozum, tak morálku, aby v případné budoucí volbě, při absenci seriozních kandidátů, byli zvoleni oni.

Druhým důvodem byly potom smutné osobní zkušenosti z posledního zasedání Svazu chovatelů a majitelů, kdy naše upřímné i finančně výrazně podpořené úsilí o zlepšení bylo zlehčováno a dehonestováno a jak to zpravidla bývá zejména těmi, kteří kromě vlastního se předvádění, nikdy nic pozitivního ve prospěch celku nepřinesli.

A protože jedna stará pravda říká, že mnoho dobré práce přijde nazmar jen pro to, že jí není vykonáno o trochu víc, jako jeden z členů prezidia Svazu chovatelů a majitelů jsem kandidaturu přijal a ve zcela průhledné snaze prosadit pořádek chci pokračovat.

Pominu-li krátké působení pana Aleši Jakuba, nastupuji po dlouhém prezidentství Václava Luky. Václavu Lukovi musí být opakovaně vyslovován dík a uznání za faktickou záchranu chuchelského závodiště v roce 2000.

Ale jak už to v dějinách bývá, málokterý dlouhý pontifikát je aktivní a obecně prospěšný po celou dobu svého trvání.

Odpověď, proč tomu tak je, nám dává opět jedna stará pravda: "Snaha stát se nepostradatelným je motorem lidského vývoje, ovšem snaha zůstat nepostradatelným už je jeho největší brzdou."

Byl jsem zvolen na dva roky. Opakuji, že tento závazek beru velmi vážně. Stejně jako se starám o své firmy, se budu starat o dostihový sport. Nebudu Vám slibovat, že se budu snažit. Snaha je jen synonymum pro neschopnost.

Slibuji Vám, že věci, které z titulu svého úřadu mohu zlepšit, zlepším.

Mám k tomu výborné předpoklady.

Nová Rada Jockey Clubu je tvořena aktivními lidmi se samostatnými názory. A to je obrovský kapitál. 

"Mým" viceprezidentem je Josef Váňa. Když jsem s dostihy asi před deseti lety začínal, nikdy bych si nepomyslel, že tento člověk se mnou bude kamarádit.

Rada Jockey Clubu rozhodla, že výběr sekretáře je v mé kompetenci.

To vše rekapituluji jen proto, že se nemám na co vymlouvat.

Člověk je na světě jako člověk proto, že Ten kdo ho na svět poslal, s ním měl lidské plány. A lidským plánem není vládnout, ale sloužit.

A sloužit znamená pomoc nebo prospět tomu, kdo nebo co to potřebuje.

Víme všichni, že dostihový sport potřebuje pomoc. Proto, pomožte nám. 

Nebo lépe, spojme se a pomožme si.

 

Jiří Charvát

Publikováno: 16.4.2014 16:25:27
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020