Karlovarská dostihová sezóna odstartovala

Dámy ve slavnostních šatech a elegantních kloboucích. Páni v decentních fracích a cylindrech. Bujará konverzace se skleničkou v ruce a nevázaná zábava. Zajímavá přehlídka rozmanitých kloboukových ozdob dámských hlav a populární dostih pánů šlechticů (letos i s jednou odvážnou dámou) na dřevěných koních. V takovém duchu a v jedinečné atmosféře slavných tradičních anglických dostihů v Ascotu se nesl úvodní mítink letošní sezóny na karlovarském závodišti. Evropské setkání aristokracie pořádané pod záštitou Otto von Habsburka mělo své osmé pokračování.

Lázeňské premiéře vévodila v nabídce šesti rovinových a jednoho překážkového dostihu Jarní cena (Frühjahrspreis) Fredericks & von der Horst (II.kat., 2.000m) pro tříleté koně. Vzhledem k vypsaným propozicím si zde dali dostaveníčko vážní adepti pro červnový start v Českém derby. Většina z devíti startujících figuruje na přihláškách do jedné nebo vícero letošních klasik. Nejsledovanějším koněm v poli byl letos poprvé startující Aldzarb a nikoho nenechal na pochybách, že je koněm, se kterým je nutno počítat do budoucna. V průběhu byl nejaktivnější a v cílové rovince odrazil nápor útočícího Napastnika. Výtečně se prezentoval debutující Touch Of Genius. Polský rodák Sanok (ž.M.Havelková) se musel spokojit se 4. místem a tabulový doběh uzavřel Fabrisco (ž. J.Rája).

 

 

Kvalitní sestava středotraťařů byla k vidění v Ceně Stollbert – dostihu Architektů. Žádné velké překvapení se nekonalo, neboť Barateus přidal ke skvělým dosavadním výkonům na překážkách po delší době i rovinový úspěch. Klasická vítězka z předešlých sezón a loňská návštěvnice francouzských drah Ley Percy skončila druhá. Na dotované příčky ještě dosáhl Solini a dvojice klisen Money For Danny a Ready For Bond.

 

 

Na trať steeplechase Frey Consulting dlouhé 3.500m vyrazilo po škrtu šancových účastníků Skarabeuse a Maklera i tak početné pole devíti koní. Pouze jediný Avec Charme se po pádu na tribunním skoku nedostal do cíle. Zvítězila papírová favoritka Bazalka a díky ní se dočkal prvního letošního plného zásahu jezdec Radek Man.

 

 

Tečku za jarním dostihovým kláním, které bylo znásobené více než příjemným pohledem na rozkvetlý areál a výborně připravenou pružnou dráhu, udělal šestiletý hnědý valach Zápaďák. Po dramatickém souboji porazil s rozdílem nosu Ibara. Za třetím Limonade doběhl loňský vítěz tohoto dostihu Tío Sergeant.

 

 

Výsledky:

1.dostih: Dzinfizz (O.Velek) – Player (ž.J.Rája) – Djamma (ž.M.Laube)

2.dostih: True Dream (K.Hlubučková) – Abret (ž.M.Havelková) – Allanis (O.Velek)

3.dostih: Barateus (ž.J.Rája) – Ley Percy (ž.B.Murzabayev) – Solini (K.Hlubučková)

4.dostih: Fernando (ž.M.Zatloukal) – Charros (am.J.Fabris) – Roony (ž.P.Foret)

5.dostih: Aldzarb (ž.B.Murzabayev) – Napastnik (ž.P.Foret) – Touch Of Genius (ž.J.Šafář)

6.dostih: Bazalka (R.Man) – Torres Run (ž.L.Matuský) – Elegant Devil (M.Liška)

7.dostih: Zápaďák (ž.J.Verner) – Ibar (ž.B.Murzabayev) – Limonade (ž.J.Šafář)

Autor: Tisková informace, Marcela Klingorová
Publikováno: 26.4.2015 12:20:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
Foto: Marcela Klingorová
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019