Klusácká sezóna 2013 se vrátí na pražské závodiště

Na základě ujištění ředitele TMM s.r.o. pana Petra Drahoše o brzkém zprovoznění klusácké dostihové dráhy v Praze a ve shodě s podporou Magistrátu hl. m. Prahy bylo přehodnoceno rozhodnutí výboru sdružení Čeklusu konat dostihové dny na závodišti Levín.

Levín měl být náhradním řešením v situaci po povodních (tedy podobně jako v sezóně 2002) a pokud je možnost startovat na naší nejlepší a nejvhodnější  klusácké dráze, je třeba se vrátit k naplnění toho, proč vznikl Český klusácký spolek – tedy k pořádání klusáckých dostihů na dráze v Praze.

Výbor sdružení Čeklusu je otevřen k jednání s Českou klusáckou asociací a dále bude jednat s Ministerstvem zemědělství, Magistrátem hl. m. Prahy a příp. sponzory o tom, aby se zde mohlo odběhnout letos více než jen tuto chvíli plánovaných šest dostihových dnů.

V předstihu, tedy již od konce léta, chce výbor sdružení Čeklusu pracovat spolu s Magistrátem hl. m. Prahy, Ministerstvem zemědělství a ČKA na modelu sezóny 2014.

Změnou místa pořádání dostihů z Levína na Prahu samozřejmě znamená další práci na zajištění  dostihových dnů, ale výbor sdružení Čeklusu věří, že návrat klusáckého sportu na pražskou dráhu je v zájmu budoucnosti klusáckého sportu a chovu.

Publikováno: 13.7.2013 18:30:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: klusácké dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020