Most: Dramatický vrchol pro Bukhariho

V sobotu odpoledne se Dostihovým dnem společnosti JSB Match Diabolo uzavřela letošní dostihová sezóna na mosteckém Hipodromu. Hlavím dostihem v rámci připraveného programu byl po hlavním sponzorovi pojmenovaný jedničkový handicap Cena JSB Match Diabolo a. s. na osmnáctset metrů, ve které dobrou práci dvojice handicaperů dokumetoval dramatický souboj o vítězství.

Ten svedli bílý valach Bukhari v sedle s žokejkou Martinou Havelkovou a ryzák Approcaillis vedený Bajuržanem Murzabajevem - cílovou pásku nakonec o krátkou hlavu dříve protknul o šest kilogramů méně nesoucí Bukhari, třetí délku za Approcaillisem finišoval Ideal Approach (ž. Foret). Rámcoým programem se červená nit vinul souboj o titul jezdce šampiona aneb Lázně Poděbrady Cup mezi Janem Rájou a Bajuržanem Murzabajevem, do kterého jako lídr vstupoval Jan Rája, avšak jen díky většímu počtu druhých míst a vzhledem k tomu, že oba v průběhu odpoledne zvítězili dvakrát, tento stav přetrvává i nadále a o šampionovi budou muset rozhodout tři rovinové dostihy příští sobotu v Kolesách.

Na startu hlavního dostihu Ceny JSB Match Diabolo a. s. (I. kat., 3+, 1 800 metrů, 135 000 Kč), posledního jedničkového dostihu letošní sezóny, se sešlo sedm koní. Diktování tempa se krátce po startu ujal svěřenec Zdeno Koplíka Everest Hill (ž. Janáčková) sledovaný tréninkovým kolegou Ideal Approachem (ž. Foret). V dramatickém finiši se však dokázali prosadit koně útočící z druhé vlny, souboj o vítězství svedli nejméně zatížený bělouš Bukhari (ž. Havelková), který o krátkou hlavu porazil tříletého Approcaillise (ž. Murzabajev), délku zpět finišoval nejvíce zatížený Ideal Approach, půl délky za ním cílem prolétla z konce pole finišující Ines (ž. Korečková) a poslední dotaci se čtyřdélkovým odstupem získal třetí z letošního ročníku Českého derby Bonys (ž. Laube).

 

Stejně jako v pátek ve Slušovicích i v sobotu byl leitmotivem rámcového programu souboj o jezdecký šampionát Lázně Poděbrady Cup mezi Janem Rájou a Bajuržanem Murzabajevem. Ve Slušovicích Murzabajev zlikvidoval Rájův náskok v počtu vítězství a Rája si průběžné vedení udržel jen díky většímu počtu druhých míst. Hned po prvním dostihu, kterým byla Cena All the Evila (V. kat., 3+, 1 400 metrů, 20 000 Kč) však bylo všechno jinak, neboť Bajuržan Murzabajev dovedl k premiérovému životnímu triumfu svěřenku trenéra Tomáše Váni Rakii, když jistě o dvě délky porazili Victory Vally (ž. Chaloupka), zatímco další tři čtvrtiny délky zpět finišoval třetí Ladar (ž. Laube). Jan Rája však nesložil zbraně a ve čtvrtém dostihu Ceně Criostal (IV. kat., 3+, 1 800 metrů, 40 000 Kč) dokázal k vítězství dovést teprve podruhé startujícího svěřence trenérky Heleny Vocáskové Alamona, čímž ukončil svůj nevítězný půst trvající od 17. září. Alamon zvítězil po boji o délku před tempo diktujícím Private Ryanem (ž. Janáček), třetí s odtupem jedné a tří čtvrtin délky doběhla Maureen (Hlubučková).

Celý článek si můžete přečíst zde.

Publikováno: 31.10.2016 9:50:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
Foto: Jana Syručková
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019