Nedělní Karlovy Vary: Oaks pro Sedmikrasku

Hipodrom Holoubek s.r.o. letos ohledně nabízených dostihových lahůdek nasadil laťku hodně vysoko. Zatím každý z uplynulých mítinků patřil mezi vrcholné události karlovarské sezóny. Tradiční Lázeňskou míli doplnilo dalších sedm dostihů v čele s 71. OAKS HOLDINGU RABBIT CZ (Listed, 2.400m). 24. 7. Klasický dostih Oaks pro Semdikrasku s žokejem Petrem Foretem.

Výsledky

Karlovarské závodiště je v souvislosti s právě probíhající sezónou neustále středem zájmu odborné i laické veřejnosti. V neděli se Hipodrom Holoubek s.r.o. stal hostitelem čtvrtého klasického dostihu aktuální sezóny 71. Oaks Holdingu Rabbit CZ. Na startu nejdůležitějšího výkonnostního testu tříletých klisen, letos mezinárodně obsazeného, své síly poměřovaly dvě úspěšné účastnice Českého derby.
Největší pozornost byla věnována Krasavě, která vrcholnou formu využila právě v derby. Tentokrát si vybrala oddechový čas a doběhla jako šestá. Suverénkou dostihu, který se na zdejší ovál vrátil po devatenácti letech, se stala nositelka bílých barev Dostihové stáje Pegas a svěřenkyně trenéra M. Liska Sedmikraska. Od startu se usadila na vedoucí pozici a tu uhájila až na cílovou pásku.  Výborně si počínala jediná žena ve dvanáctihlavém poli Kateřina Hlubučková s bělkou Venillií. Talentovanou českou rodačku dovedla na druhém místě. Třetí honorář putoval na Slovensko zásluhou Saintnixy. Úspěch tuzemského chovu podtrhla čtvrtá Williann, která za sebou nechala německou Elbflorenz.

Lázeňská míle Mikropu Čebín, jejíž začátky se tradují od 30. let minulého století, byla druhým vrcholem odpoledne. Pětiletá hnědka Dally Hit, nedávná premiantka karlovarské Letní ceny klisen, potvrdila příslušnost v nejvyšší společnosti. Zvítězila, a to počtvrté v řadě. Dalším významným dostihem byla dvoukilometrová Cena Renomia Agro. Třetí letošní triumf získala Dang Gia. Po boji o krk porazila spolehlivého Khalidora, jemuž potřetí těsně uniklo vítězství.

V prvním ze dvou rámcových překážkových dostihů exceloval Josef Váňa junior v sedle favorizované Silk. Ve druhém se ve svém prvním životním startu na skocích suverénním způsobem prosadil někdejší úspěšný rovinář Lorpen.

Výsledky:

Cena DZS Struhařov a.s. (III.kat.,1.200m, dvouletí):
Duke Of Darhorse (ž.J.Verner) – Gold Evasive (ž.P.Foret) – Golden Sarah (ž.M.Laube)

Cena DUX Josef Chejn s.r.o. (IV.kat.,2.000m): Gloryland (M.Hrouda) – Fiomi (ž.J.Šafář) – Vegas Las (ž.J.Palík)

Cena RENOMIA AGRO (II.kat.,2.000m):
Dang Gia (ž.B.Murzabayev) – Khalidor (ž.J.Rája) – Santa Padrona (ž.M.Havelková)

Lázeňská míle MIKROPu ČEBÍN (II.kat.,1.600m):
Dally Hit (ž.J.Palík) – Hello Hobby (ž.M.Zatloukal) – Thailand (ž.J.Chaloupka)

71. OAKS HOLDINGU RABBIT CZ (Listed,2.400m, klisny):
Sedmikraska (ž.P.Foret) – Venillia (K.Hlubučková) – Saintnixa (ž.M.Zatloukal)

Cena JATKY ČESKÝ BROD a.s. (steeplechase, III.kat.,3.700m):
Silk (ž.J.Váňa ml.) – Terapena (S.Ferhanov) – Reki (žk.J.Spáčil)

Cena MYDLÁŘKY BENEŠOV a.s. (steeplechase, IV.kat.,3.700m):
Lorpen (ž.J.Myška) – Amadeon (ž.M.Novák) – Rabbit Mountnelson (M.Kubík)

Cena PRIMO Josef Chejn s.r.o. (IV.kat.,1.400m):
Pale Martin (am.J.Fabris) – Alfa Wolf (ž.J.Rája) – Herbebois (ž.M.Havelková)

 

 


Původní zpráva

 

Nejvýznamnější test klasického ročníku určený klisnám se na lázeňské závodiště vrátí po devatenácti letech. V roce 1997 se z triumfu Fantasy Friend radoval jako jezdec i trenér Allan Petrlík. Tentokrát přiváží jako trenér trojnásobnou vítězku v řadě Diredawu (ž.J.Verner) a Tialine, do jejíhož sedla se vyhoupne ve Švýcarsku působící žokej Clément Lheureux. Z početné převahy tuzemských odchovankyň zasluhuje díky skvělému 2. místu v Českém derby pozornost Krasava (ž.J.Rája). Vysoko bude mířit Sedmikraska (ž.P.Foret). Může se opřít o výtečné výkony. V minulém roce jí patřilo druhé místo v karlovarské Ceně zimní královny, letos vyhrála Mem. R. Deyla, druhá doběhla v Jarní ceně klisen a čtvrtá v Českém derby. Florentině (ž.B.Murzabayev) se dařilo především na Slovensku, kde zaznamenala dva důležité úspěchy. Vyhrála Cenu Arvy a druhá skončila v tamní Jarní ceně klisen. Mezinárodní srovnání nabídnou hosté z Německa a Slovenska. Elbflorenz (ž.W.Panow) trenéra Grösschela ve všech letošních startech ve své domovině dosáhla na velmi dobrá umístění. Příslušnice slovenské užší špičky Saintnixa (ž.M.Zatloukal) před měsícem doběhla v Ceně Arvy druhá. Zlepšující formu vítězky čtyřkového dostihu Latigery (ž.M.Laube) naznačuje 3. místo v červnovém jedničkovém testu. Šance na první životní zásah má spolehlivá Vaneta (ž.J.Palík). Dcera vítězky Oaks z roku 2001 Vapety má z velkých dostihů dostatek zkušeností. Výkonnostní nárůst je zřetelný také u talentované Venillie (K.Hlubučková), mj. třetí z Jarní ceny klisen. Stejným místem, ovšem ve slovenském vydání Jarní ceny klisen, na sebe láká pozornost Rabbit Percy (ž.M.Mach). Do vyšší společnosti zkouší proniknout dosud nezvítězivší Williann (ž.J.Chaloupka).

Velice dobře obsazený je druhý z vrcholů LÁZEŇSKÁ MÍLE MIKROPu ČEBÍN (II.kat, 1.600m). Na startu nechybí čerstvá vítězka karlovarské Letní ceny klisen Dally Hit (ž.J.Palík). Vítězka posledních tří dostihů narazí na předloňského vítěze Slovenského derby Love Me (ž.M.Laube), zlepšujícího se Thailanda (ž.J.Chaloupka), dvakrát plně bodujícího Master Of Golda (ž.J.Línek), dvojnásobného loňského premianta z francouzských drah Luck Aheada (ž.J.Verner) a letošního dvojnásobného hrdinu z německých drah Jarahiho (ž.R.Koplík). Dubnový vítěz dostihu na 1.200m v Irsku Approcaillis (ž.B.Murzabayev) se českému publiku představí poprvé.

Výjimečnost čtvrtého karlovarského dostihového dne potvrzuje další dostih II. kategorie dotovaný sto tisíci korunami. Na dvoukilometrové trati Ceny Renomia Agro se představí těsně druhý v Karlovarské dvojnásobné míli Solini (K.Hlubučková), prověřený poctivec Khalidor (ž.J.Rája) nebo účastník letošního Českého derby Golden Devil (ž.M.Laube).

 

Program

14.30   Cena DZS Struhařov a.s. (III.kat.,1.200m, dvouletí)

14.55   Cena DUX Josef Chejn s.r.o. (IV.kat.,2.000m)

15.20   Cena RENOMIA AGRO (II.kat.,2.000m)

15.50   Lázeňská míle MIKROPu ČEBÍN (II.kat.,1.600m)

16.25   71. OAKS HOLDINGU RABBIT CZ (Listed,2.400m, klisny)

17.00   Cena JATKY ČESKÝ BROD a.s. (steeplechase, III.kat.,3.700m)

17.30   Cena MYDLÁŘKY BENEŠOV a.s. (steeplechase, IV.kat.,3.700m)

18.00   Cena PRIMO Josef Chejn s.r.o. (IV.kat.,1.400m)

Autor: Tisková informace, Marcela Klingorová
Publikováno: 25.7.2016 14:40:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
Foto: Marcela Klingorová
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019