Několik zraněných žokejů a mrtvý kůň při dostihu na Floridě

Několik dostihových odborníků se shodlo, že incident při sobotním dostihu v Gulfstream Parku na Floridě byl jeden z nejhorších, který kdy viděli. Jak informuje CBS Miami, 11. dostih v Gulfstream začal jako každý jiný. Podrobnosti uvnitř.

Jak ale koně točili do cílové rovinky, zakopl kůň Rafaela Hernandeze o koně před ním a oba prudce upadli na zem. Za ním běžící Joel Rosario a Kandoo neměli šanci jakkoliv zareagovat a převalili se přes padající dvojici. Na zemi se vzápětí ocitl i žokej Edgardo Zayas, jehož kůň se snažil incidentu před ním vyhnout skokem.

Nejhůře dopadl kůň Kandoo, kterého museli veterináři po dostihu uspat. Jak sdělil CBS Miami trenér koně, je to jak ztratit člena rodiny.

Joel Rosario utrpěl zlomeninu zápěstí a jeho helma ho zachránila od větší tragédie. „Helma se rozpadla na dva kusy,“ popisuje Ron Anderson, zástupce žokejů. „Celá kolize tak mohla skončit mnohem tragicky.“ Rafael Hernandez byl odvezen do nemocnice se zlomenou klíční kostí, zlomenými žebry a mnohočetnými vnitřními zraněními. Oba žokejové musí podstoupit několik operací a do sedla tak usednou znovu až za několik měsíců. Třetí žokej Edgardo Zayas bude však i přes vyvrtnutý kotník závodit v dalších dostizích, které jsou na programu ve středu.

Video si můžete prohlédnout zde.

Publikováno: 23.2.2016 19:20:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Zdroj: cbsnews.com
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019