Odešel majitel a chovatel pan Ivan Falta

Jak na svém webu informuje Jockey Club, v sobotu 30. prosince ve věku 73 let zemřel majitel a chovatel pan Ivan Falta. V československém a posléze českém turfu působil dlouhá desetiletý, když se v roce 1973 z pozice vedoucího zootechnika zasloužil, aby se Státní statek Kladno začal v Dolním Bezděkově věnovat chovu a tréninku anglického plnokrevníka. 

Koně Státního statku Kladno připravovala jeho manželka Oliva a největší úspěchy zaznamenali ve druhé polovině 80. let. Zmínku si bezpochyby zaslouží druhý z Velké jarní ceny a po smolném průběhu třetí z Československého derby Falun, vítězka klasického Oaks Lebka a čtyřnásobný jedničkový vítěz Mirrage.

Po Sametové revoluci pan Ivan Falta působil jako soukromý majitel a chovatel. Z reprezentantů dosud aktivní stáje Falun, které trénovala jeho manželka Oliva a posléze dcera Oliva (dnes Horová), připomeňme aspoň dvojkovou vítězku Werenu, pátého z Ceny prezidenta republiky Lorda Beccariho a vítěze Fitmin Cupu 2014 Luska. Pan Ivan Falta je také chovatelem jedničkové vítězky Lady Jagmin, která proběhla jako první cílem slovenské Jarní ceny klisen, ale pro křižování byla přesunuta na druhé místo. Řadu let rovněž patřil k našim nejlepším zavaděčům. Pan Ivan Falta odešel po dlouhé a těžké nemoci.

 

Čest jeho památce.

Publikováno: 2.1.2018 19:30:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Zdroj: dostihyjc.cz
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020