Pražský zimní favorit zakončil dostihovou sezónu 2019

V sobotu 9. listopadu skončila letošní dostihová sezóna v České republice, vrcholem čtrnácté metropolitní kapitoly byl 4. Pražský zimní favorit (1800 m, 100 tis. Kč), v němž se utkalo deset perspektivních zástupců dvouletého ročníku.

Jistě o tři čtvrtiny délky získal nečekaný triumf hnědák Suprtupl (10:1), reprezentant stáje Englicovi a Kulhánkovi, trénovaný Štěpánkou Myškovou. V jeho sedle byl žokej Petr Foret, který tak vyhrál tři z dosavadních čtyř ročníků Pražského zimního favorita. Druhý finišoval další překvapivý člen nejlepší trojice Rusel (17:1), o půl délky za ním skončil sázkový druhý favorit Swinging Thomas (2,5:1). Po všechny tři šlo o teprve druhá životní vystoupení, Suprtupl a Rusel debutovali říjnovými šestými místy, Swinging Thomas zahájil kariéru druhým místem.

V rámcovém programu dvakrát zvítězil pětinásobný český a pětinásobný španělský žokej-šampión Václav Janáček, jenž dosáhl už 194. double kariéry, dvakrát triumfovali i trenér Miroslav Nieslanik a stáj MUDr. Evy Nieslanikové.

Z premiérového zisku šampionátu českých rovinových žokejů se radoval Adam Florian (30 vítězství), trenérský titul obhájila Helena Vocásková (26 vítězství) a mezi majiteli primát putuje do zahraničí stáji Torsten Raber (zisk 1,3 mil. Kč).

 

Výsledky

Publikováno: 10.11.2019 8:45:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020