První zářijovou neděli na dostihy do Velké Chuchle!

První neděli v září se v Auto Hase Parku ve Velké Chuchli v rámci XIV. dne metropolitní sezony poběží Gerschův memoriál (Velká cena Fondů Conseq Invest). V juniorském testu s nejdelší tradicí se střetne sedm dvouletých koní. A také na programu dne je sedmička - tedy sedmička rovinových dostihů, v nichž se představí 77 koní a 30 jezdců. Pro koho budou sedmičky šťatsné se dozvíte v neděli od 14 hodin. Jiří Zlámaný vás seznámí se startovními poli.

Chardonney Tcheque v tuzemské premiéře

V hlavním dostihu dne bude největší pozornost upřena na „malého Shamalgana“, neboli polobratra (stejná matka, jiný otec) nejvýkonnějšího českého koně současnosti, bronzového z francouzské Velké jarní ceny a účastníka francouzského derby (Shamalgan při vítězství v loňské Ceně zimního favorita – viz foto). Zmíněný CHARDONNEY TCHEQUE je svěřencem nejzkušenějšího chuchelského kouče Tomáš Šatry a stáj Dr. Charvát už úspěšně reprezentoval v italském Meranu, kde v polovině srpna vítězně debutoval. První tuzemský start syna výborného sprintera One Cool Cat (jako dvouletý vyhrál dva dostihy nejvyšší kategorie Gr.1 - National Stakes, Phoenix Stakes) je očekáván s velkým zájmem, v sedle bude mít žokeje Jiřího Chaloupku. Velice pozitivní dojem zanechal při své vítězné červencové premiéře v Karlových Varech také další účastník nedělního vrcholu Enrico. Exteriérově výrazně nadprůměrný syn vítěze Gran Criterium 2001 a druhého z irského derby 2002 Sholokhova je svěřencem Grzegorze Wroblewskiho a členem letos úspěšné juniorské kolekce DS Pegas, v dostihu jej povede žokej Dušan Andrés. Dalším mužem, jehož dvouletí v této sezóně sbírají první místa, je lídr trenérského šampionátu Václav Luka ml. a ten posílá na start syna populární rodičovské dvojice, klasických vítězů středoevropského formátu Ray of Lighta a Vapety. Ryzák Vermillion debutoval už v květnu lehkým zásahem v Ceně značky BRASA (dostihu seriálu Schaumann) a podruhé se v Praze představil při derby-odpoledni, kdy obsadil druhou příčku v cíli Ceny polských vítězů derby.

Potřetí na centrální dráhu nastoupí reprezentant Stáje Mikon, patřící jeho chovatelům manželům Michalcovým, desetitýdenní odmlce, poprvé bude mít v sedle žokeje Milana Zatloukala. Ze sedmičky startujících čtvrtým koněm, jenž již dokázal vyhrát, a první z tandemu klisen v poli, je rovněž nejen českou rodačkou ale i zástupkyní stáje svého chovatele. Hnědka Petruška v polovině léta proměnila ve vítězství debut na karlovarské dráze a pod aktuálně velmi úspěšným žokejem Tomášem Lukáškem nastoupí ke druhému startu v kariéře do dostihu, jejž před devíti lety její matka Pomada dokázala vyhrát.
V testíku, který před sedmi týdny na západě Čech vyhrál Enrico, debutoval čtvrtým místem syn osminásobného německého grupového vítěze (z toho třikrát Gr.1) Monsuna v majetku Ardaka Amirkulova Sary Shayan, Kouč Arslangirej Šavujev do sedla tmavého hnědáka, jehož polosestra byla v Německu mílařkou listed-úrovně, ale praví bratři jsou vytrvalci, tentokrát angažoval jezdce Petra Foreta.

Zbylá dvojice startujících, českých odchovanců, jež povedou dva nejúspěšnější z letos vyučených žákovských jezdců, bude podle dosavadních indicií usilovat o zisk nejnižší majitelské prémie. Valach Flame Vario (Orling, Verner) při debutu uzavřel pětičlenný doběh mosteckého dostihu nezvítězivších, klisna Creditka (Žďárský Z+Z, Vraj) zahájila kariéru před čtrnácti dny osmým místem ve Slušovicích.
(Startovní listiny)
(Kompletní kurzová nabídka)

Další program
14:00 – Cena SWING (IV. k., 1800 m)
V dostihu amatérů má šanci na druhý životní triumf spolehlivá Sordia v sedle s šampiónkou příslušné jezdecké kategorie.
14:30 – Cena Fondů ING (III. k., 1400 m)
Čtrnáct dvouletých koní bude usilovat o první životní triumf, premiéru absolvuje syn vítěze anglického Derby 2005 Rabbit Motivator.
15:00 – Cena EBF (III. k., 1400 m)
V dostihu nezvítězivších tříletých se po zdravotní pauze na dráhu vrací osmý z Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ Jazz Baron.
16:00 – Cena OVB Allfinanz (IV. k., 1400 m)
Na scénu čtvrté kategorie nastoupí s ambicí na druhý životní triumf pětiletý Black, vloni pátý v Českomoravské ceně.
16:30 – Cena Fondů Franklin Templeton (hdcp III. k., 1200 m)
Ve sprinterském handicapu by na premiérové vítězství mohla zaútočit tříletá Bright Crystal.
17:00 – Cena Fondů Parvest (hdcp III. k., 2400 m)
Čtyřletá dcera vítězky Oaks z roku 1995 Playlet Pocta se z překážek vrátila na roviny a po minulém snadném zásahu ve Slušovicích může přidat další výhru v Praze.

AUTO HASE PARK dětem
Zvláštní pozornost je věnována nejmenším dostihovým divákům: také při derby-odpoledni se děti budou moci zdarma svézt na populárních ponících Jupíkovi, Vilíkovi a Bajajovi a dále se bavit v dětském koutku "Hříbátka", situovaném do přízemí sázkové haly. Právě "Hříbátka" vstoupila do letošní sezóny zcela v novém a od prvního dostihového dne roku zde probíhají komponované programy s Českým animačním týmem a soutěže o ceny z nakladatelství a vydavatelství DINO TOYS.

Dostihové suvenýry z AUTO HASE PARKU
Pro všechny své návštěvníky AUTO HASE PARK Velká Chuchle také v nově otevřeném infocentru (přízemí sázkové haly) nabízí nejen celou řadu suvenýrů, ale také si zde lze obohatit domácí “dostihovou knihovničku”. V současné nabídce jsou trička s obrázky trojice poníků, pohlednice s portréty špičkových českých dostihových koní nedávné minulosti a současnosti, velkoformátový plakát držitele titulu Kůň roku 2009, hřebce Age of Jape, knihy, hračky, jiné dárkové předměty, ale i ročenky, přehledy plemeníků a další tiskoviny Jockey Clubu, či Dostihové programy včetně sázkové přílohy LOT.
 
ZAČÁTKY DOSTIHOVÝCH ODPOLEDNÍ V SEZÓNĚ 2010
duben - září    14:00
říjen    13:00
listopad    12:00


VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2010
Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod)    zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu    120 Kč
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu na DERBY-DEN (27.6.2010)
Součástí této vstupenky je Dostihový program.    200 Kč
Celoroční vstupenka (permanentka)
Tato vstupenka platí na všechny dostihové dny sezóny 2010 pořádané v Praze-Velké Chuchli společností TMM.    600 Kč
Klub Patriot
Celoroční zlevněná vstupenka pro seniory (věk v roce 2010 - 60 let a více).    250 Kč
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem    zdarma
Mládež do 18 let, studenti, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz  60 Kč

Publikováno: 1.9.2010 20:52:46
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019