Startuje cheltenhamský Festival

Na závodišti v Prestbury Parku v úterý odstartoval nejprestižnější světový překážkový mítink - slavný cheltenhamský Festival, který má aktuálně podobu čtyřdenního mítinku sestávajícího z 28 dostihů během nichž se na dotacích rozdělí 3 900 000 Ł, což z nějž zároveň činí i nejlépe dotovaný překážkový mítink na světě.

Prvním dnem programu Festivalu je tzv. Champion Day, jehož vrcholem jsou Stan James Champion Hurdle (pp Gd-1, 4+, 3 319 metrů, 400 000 Ł) pro "krátké" proutěnkáře na jejichž startovní listině figuruje osm koní, mezi nimiž nechybí rekordman v počtu Grade 1 dostihů a dvojnásobný vítěz tohoto dostihu Hurricane Fly, který by se v případě dalšího triumfu mohl stát jedním z nejúspěšnějších koní v historii Champion Hurdle a zařadit se po bok pětice legendárních trojnásobných vítězů (Hatton's Grace, Sir Ken, Persian War, See You Then a Istabraq), přičemž by byl prvním, jenž by to dokázal s přerušením vítězném série.

 

 

Jedenáctiletý veterán a irský národní hrdina Hurricane Fly (P. Townend) to však s cestou za rekordním zápisem nebude mít jednoduché - navzdory dvěma triumfům mu členitá cheltenhamská dráha příliš nevyhovuje a navíc jeho sedlo po takřka čtyřech letech (poprvé od 15. března 2011, kdy v tomto dostihu poprvé zvítězil) opouští Ruby Walsh, který dal přednost jinému ze svěřenců Willieho Mullinse sedmiletému Faugheenovi, jenž je zatím v kariéře neporažený. Mezi startujícími navíc nechybí ani Hurricane Flyův věčný soupeř a loňský vítěz tohoto dostihu Jezki, kterého ve svém posledním startu v Champion Hurdle povede legendární A. P. McCoy a opomenout nelze ani vítěze dvou sponzorských trialů na tento dostih The New Onea (S. Twiston-Davies).

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Publikováno: 11.3.2015 18:30:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019