Tisková zpráva ke stavu dráhy v Pardubicích

K situaci ohledně stavu dostihové dráhy v Pardubicích vydal Jockey Club tiskovou zprávu: Česká televize ve čtvrtek 21. března ve svých zpravodajských relacích odvysílala reportáž o situaci v cílové rovině pardubického závodiště po odstranění kluziště, které tam bylo umístěno v zimních měsících. Odvysílané záběry vzbudily, nejen ve veřejnosti, obavy o připravenost dráhy na začátek letošní sezóny, která by na tomto závodišti měla být zahájena 8. května.

Podle příslušných ustanovení Dostihového řádu se pořadatel musí starat o řádný stav svého závodiště včetně dostihové dráhy, přičemž je povinen udržovat závodiště v nejlepším stavu tak, aby dostihy byly regulérní a v maximální možné míře bylo zabráněno případným zraněním dostihových koní, jezdců a dalších účastníků dostihového provozu. Řádný stav závodiště je pořadatel povinen kdykoliv prokázat Jockey Clubu ČR, tím, že umožní provedení kontroly pověřeným inspektorům a včas odstraní případné nedostatky, které mu byly vytčeny.

Vzhledem k závažnosti situace budou inspektoři Jockey Clubu ČR průběžně provádět kontroly dráhy, monitorovat situaci, zda je zajištěno, že dostihová sezóna v Pardubicích bude zahájena na regulérní dostihové dráze.

Jockey Club ČR má důvěru ve správce dráhy pardubického závodiště a věříme, že dráha bude připravena ke spokojenosti všech zúčastněných.

V Praze dne 22.3.2019

Jockey Club ČR

 

Publikováno: 23.3.2019 11:40:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Zdroj: dostihyjc.cz
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020