Tradiční Prvomájová steeplechase v Lysé nad Labem

První květnový den je v českém dostihovém kalendáři už řadu desetiletí vyhrazen Prvomájové steeplechase na malebném závodišti v Lysé nad Labem. Jinak tomu není ani v letošním roce, kdy tento den vychází na nedělní termín. Program odpoledne nabídne osm oficiálních dostihů rovinových, přes proutěné překážky a steeplechase, dále dostih neregistrovaných koní a dostih poníků.

Začíná se ve 13.30 hodin, nicméně vzhledem ke každoročnímu velkému zájmu o tento dostihový den pořadatelé doporučují naplánovat si příjezd alespoň na 13. hodinu. Než samotné dostihy odstartují, určitě se na závodišti nudit nebudete - prvomájový den v Lysé nad Labem nabízí spoustu stánků s nejrůznějšími pochutinami či atrakce pro děti.

 

Favoritem syn legendární Registany

Na start Prvomájové steeplechase společnosti Conseq (4200 m, I. kat., 150 tis. Kč) se postaví devět koní a sázkovým favoritem 3:1 je osmiletý valach stáje Wrbna Racing Reaper s žokejem Jaroslavem Myškou. Syn legendární dvojnásobné vítězky Velké pardubické Registany zatím v kariéře vyhrál šest dostihů, vloni v Pardubicích triumfoval v Ceně Peruána a třetí skončil v Úvodní cross-country Koroka. Jeho hlavními soupeři by měli být první tři z říjnové Velké slušovické steeplechase Sztorm (žk. Složil, stáj Nýznerov, 4:1 – trojnásobný vítěz z polské Vratislavi), svěřenec Josefa Váni v sedle s loňským překážkovým šampiónem Janem Kratochvílem Ange Guardian (stáj Anděl strážný, 4:1 – čtyřnásobný vítěz z Mostu) a dvanáctiletý matador Sherardo (Kubík, stáj Bea-www.fotokisza.com, 6:1 – dvojnásobný účastník Velké pardubické, předloni v ní devátý). Ke kandidátům na nejvyšší příčky dále jistě patří vítěz předloňské Úvodní cross-country Koroka Borderland (ž. Andrés, stáj Lokotrans, 4:1) a účastník Prvomájové z roku 2012 Love the Win (Liška, stáj FINCH, 5:1). Startovní pole doplňují Rabbit Librettist (Velek, stáj Rabbit Trhový Štěpánov, 12:1), Americký Sen (ž. Novák, Hospůdka U Nováků, 15:1), jenž jako jediný z aktérů nedělního vrcholu už dokázal vyhrát v Lysé nad Labem steeplechase – před dvěma lety se prosadil v Ceně Hotelu Olympionik na 3500 metrů, a Mauglí (ž. Sovka, stáj Kipling co., 20:1).

startovní listiny, sázkové kurzy, vstupné, doprava

Publikováno: 29.4.2016 9:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: překážkové dostihy
Foto: Ivana Keřtofová
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020