V Derby korunován Ruler of the World

Vítězem anglického The Investec Derby (Gr. 1, 3 l. hř. a kl., 2 400 metrů, 1 379 500 Ł) se v Epsomu stal svěřenec irského trenéra Aidana O'Briena Ruler of the World, který v sedle s Ryanem Moorem proběhl cílem s náskokem jedné a půl délky.

Tento náskok byl před bojující trojicí koní, z níž byl nakonec nejšťastnější britský Libertarian (W. Buick), který získal druhou příčku o krátkou hlavu před Galileo Rockem (W. Lordan), který stejným rozdílem odkázal druhého favorita dostihu Battle of Marengo (J. O'Brien) na čtvrtou pozici, patý finišoval s půldélkovým odstupem francouzský Ocovango (J. - Ch. Boudot).

Ruler of the World (Galileo (IRE) - Love me True (USA) (Kingmambo(USA))) se stal prvním koněm od Commander in Chefa v roce 1993, který Derby v Epsomu vyhrál, aniž by startoval jako dvouletý - svůj vítězný dostihový křest totiž absolvoval až letos začátkem dubna v Curragh a posléze 9. května vyhrál v Chesteru jeden z tamních derby trialů Gr. 3 Chester Vase, Derby tedy bylo jeho teprve třetím startem a i po něm zůstává neporažený.

Jezdec Ryan Moore, který  po třech letech vyhrál svoje druhé Epsom Derby (to první bylo v roce 2010 s Workforcem) začátek dostihu viděl takto: „Plánoval jsem být blíž, ale prostě jsme neodskočili moc dobře – byl to velmi chaotický závod“.  K momentu, kdy přešli do vedení, řekl: „Musel jsem toho chlapíka nechat jít, což jsem udělal, protože jsem věděl, že to může zvládnout velmi dobře. Ocitl se na čele ale trochu brzy a stále byl tak trochu zelený. Od Chesteru se ale hodně zlepšil a myslím si, že ještě neukázal všechno. Má opravdu sympatický přístup.“

Video můžete shlédnout zde.

Autor: redakce Jezdectví, Petr Guth
Publikováno: 3.6.2013 8:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019