Václav Janáček potřetí španělským šampionem

Jak informuje dostihovy-svet.cz, Václav Janáček je potřetí v řadě španělským šampionem. Český žokej se titulu dočkal poté, co je dnes už jasné, že  plánované prosincové dostihy na závodišti Dos Hermanas u Sevilly  se pro cvalové koně neuskuteční a jeho náskok před druhým v pořadí, Jose Luisem Martínezem, už tak je rozhodující. Janáček tak může slavit třetí španělský titul v situaci, kdy jej čeká operace ramene, která jeho kariéru o několik týdnů zřejmě pozdrží. Už jste hlasovali pro nejlepší dostihové jezdce v anketě (zde)?

„V úterý absolvuju předoperační vyšetření, pak už snad bude ohledně operace jasněji,“ konstatuje ze Španělska Václav Janáček. Termín operace pochroumaného ramene odkládal především proto, aby si pohlídal letošní španělský titul, ten ale nakonec příliš hlídat nemusel, na dráze Dos Hermanas se totiž plánované dostihy neodehrály, běhají tam pouze klusáci. „Jde o nějaké dohady s televizními právy a dalšími organizačními věcmi, ve španělsku není momentálně úplně jasno,“ konstatuje Janáček. „Pro naši stáj to není příjemné, zůstává několik koní v tréninku, a ti teď startují v okolních zemích.“

Janáček se tak v závěru roku podíval i do Francie, a zřejmě v cizině absolvuje ještě další dostihy. „Rameno ale po obstřiku přišlo k sobě a ježdění už nyní dost bolí,  byl bych rád, aby to rozhodnutí s operací přišlo co nejdřív,“  říká Václav Janáček, který v posledních týdnech dostihy jezdil především díky  lékařské pomoci. Nyní je ale jisté, že v prosinci zásluhou zrušení dostihů v Seville ztratil kus času, který mu může chybět v sezóně příštího roku – návrat po operaci mu totiž podle prognóz zabere až tři měsíce.  

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Publikováno: 22.12.2014 10:35:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019