Velká Chuchle: Be Master korunoval sezónu

V neděli 28. října skončila letošní dostihová sezóna na centrálním českém závodišti v Praze-Velké Chuchli. Vrcholem závěrečného dne byla SHERLOG 98. Cena prezidenta republiky, tradiční nejdelší rovinový dostih nejvyšší kategorie. Na trať 3200 metrů se vydalo deset aktérů a první tři místa si rozdělili zástupci tříletého ročníku.

Ve finiši měl nejvíce sil hnědák Be Master s žokejem Janem Vernerem, který nakonec do dostihu odstartoval jako druhý spolufavorit 4:1 a svým třetím kariérním prvenstvím korunoval úspěšný závěr sezóny svého trenéra Pavla Tůmy a majitele Jiřího Charváta, který v posledních týdnech získal řadu cenných triumfů (Velká pardubická s Tziganem du Berlais, Cena zimního favorita s Kingem Archie či Českomoravská cena s Mr Rightem). Žokej Verner a trenér Tůma se do listiny vítězů Ceny prezidenta zapsali poprvé, stáj Dr. Charvát již počtvrté. Tři a půl délky za vítězem potvrdil vzestupnou výkonnost Sapienti, třetí finišoval favorizovaný Barabash.

V jednom z rámcových bodů programu vyhrál (v sedle Sheika Yerboutiho) i žokej Jiří Chaloupka, a stal se tak desátým jezdcem historie, jemuž se podařilo na chuchelské dráze dosáhnout 200 vítězství.

VÝSLEDKY

Publikováno: 29.10.2018 7:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020