Velká Chuchle ruší druhý dostihový den, Jiří Charvát nabízí kompromis

Včera oznámil TMM, s. r. o., že kvůli dosud nepodepsané Smlouvě o zajištění dostihového provozu Conseq Park Velká Chuchle ruší nejenom původně plánované dostihové dny 3. dubna, ale i 10. dubna 2016. Prezident JC ČR JUDr. Ing. Jiří Charvát nabízí kompromis ve výši přihlášek a startek. Celé jeho vyjádření najdete v článku. Aktualizace 25. 3. 13:00 HOD: Vložena reakce ředitele TMM, s.r.o. Petra Drahoše.

Vážený pane prezidente,

právě jsem si otevřel vaše webové stránky, které pochopitelně pravidelně z pracovních důvodů sleduji, a objevil jsem zprávu, která mě skutečně potěšila. Vždyť je to po mnoha měsících první písemná reakce, zatím tedy pouze vaše, nikoliv JC ČR, na naše sdělení a připomínky. Naše – tím myslím všech pořadatelů dostihů v České republice.

Pokud se mám ve zkratce vrátit k našim rozhovorům za uplynulé dvě noci a dny, vaše poslední nabídka zněla přesně tak, jak ji uvádíte ve své zprávě, maximální výše startovného 4,25 %, zbytek bude formou reklamního plnění refundovat JC ČR a to až do výše 73% rozdílu. Vaše sdělení mělo jeden jediný háček, že jste mě zároveň informoval, že k tomuto kroku nemáte mandát svých kolegů z prezidia ČSCHPMDK a bude obtížné uvedené projednat. Na moji námitku, že prezident JCČR by neměl být omezován jakýmikoliv podmínkami a že navíc bych byl velmi rád, kdyby prezident JC ČR vystupoval i jako zástupce pořadatelů, kteří jsou doposud členy JC ČR, jste mě informoval, že tak to prostě být nemůže, neboť jste vázán svým členstvím v uvedeném svazu. Popravdě řečeno jsem očekával, že na naše písemné připomínky ke smlouvě i na výzvu k jednání se nám dostane nějaké písemné odpovědi s konkrétní nabídkou a v požadovaném termínu.

Uznejte prosím sám, že s tak chabou mírou jistoty, kterou jste mi poskytl, se dá jen velmi obtížně pracovat na tak tenkém ledě, jakým bezesporu plnění smluvních vztahů s reklamními partnery je. Konstatování „tak do toho jdeme – ale ono to ještě není úplně jistý“ není moc smysluplné.

Vaši zveřejněnou nabídku urychleně projednáme jak s představenstvem naší společnosti, tak i s ostatními pořadateli a pochopitelně i našimi reklamními partnery, kterým postupně ubývá trpělivost.

Vážený pane prezidente, prosím o výjimečné uveřejnění mého příspěvku na stránkách www.dostihy.cz.

Petr Drahoš

 

 


 

 

 

Vážení čtenáři,

není mým zvykem seznamovat veřejnost s obsahem osobních jednání.

Jelikož však spor mezi Jockey Clubem a některými závodišti eskaloval do iracionální roviny a ze strany Jockey Clubu je málo vysvětlován, musím tak učinit.

Včera večer, 22. 3., jsem se telefonicky spojil s Petrem Drahošem a předložil jsem mu tuto další nabídku: „Najděme kompromis ve výši přihlášek a startek ve výši 4 – 4,2 % a Jockey Club z Fondu majitelů Vám uhradí ¾ vzniklé ztráty.“

Podle loňských čísel to znamená pro závodiště kumulovaný výpadek 2,2 Mio Kč a z Fondu majitelů by závodiště získala 1,65 Mio Kč. Závodiště by nesla tudíž ze svého 0,55 Mio.

Lze předpokládat, že tato částka by byla z velké části kompenzována vyšším počtem přihlášených, potažmo startujících koní.

Petr Drahoš mě dnes ráno informoval, že časově bude obtížné tento návrh se všemi závodišti projednat. To jsem vzal na vědomí a požádal ho, vrátit se k tématu ve čtvrtek ráno 24. 3., protože celou středu jsem byl mimo kancelář. Současně jsem ho požádal nezveřejňovat do té doby negativní prohlášení.

Zpráva TMM z dnešního odpoledne o zrušení dalšího dostihového dne mne zaskočila.

Nerozumím totiž jedné věci. Komu stojí za celkovou částku 500 tisíc korun hazardovat s osudem celé sezóny a sponzory. Porovnejme tuto částku s 8 Mio Kč dotací, které z Fondu majitelů a generálního partnera sponzoruje Jockey Club. Komu vyvolávání této atmosféry prospívá? Jestliže 500 tisíc korun je neřešitelný problém, můžeme jiných 8 milionů ztratit?

Dostihy jsem sponzoroval daleko dřív, než jsem byl v Radě Jockey Clubu. Ale proč dnes, když Rada Jockey Clubu zajišťuje dostihy za 8 Mio Kč a je největším sponzorem, to někdo sabotuje?

Pochopitelně sezóna se musí rozběhnout a omlouvám se těm, kterým současnou situací způsobujeme komplikace. Ale pokud existuje možnost běhat a běhat za peníze, pak lepší je vždycky ta druhá. Bez ohledu na to, komu to prospívá.

JUDr. Ing. Jiří Charvát

prezident JC ČR

Publikováno: 25.3.2016 13:00:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
Zdroj: dostihy.cz
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019