VI. den metropolitní sezóny: 64. Velká květnová cena VW WACHAL, a. s.

Jedinečný zážitek slibuje hlavní dostih šesté kapitoly metropolitní sezóny v CONSEQ PARKU Velká Chuchle, 64. Velká květnová cena VW WACHAL, a. s. (I. k., 1600 m, 120 tis. Kč), do níž míří deset vynikajících čtyřletých a starších koní. Celkem se během nedělního odpoledne devět dostihů, startovní listiny obsahují jména 90 koní a 25 jezdců, program startuje tradičně ve 14 hodin.

Elitní sestava, která nemá slabinu!

Je sice teprve druhý měsíc sezóny, ale vrchol nadcházející neděle už nyní vážně atakuje označení „dostih roku“. Na start 64. Velké květnové ceny VW WACHAL, a. s. se postaví deset koní, z nichž šest je v aktuálním oficiálním handicapu na nebo nad hranicí extratřídy 90 kilogramů a všichni mají na kontech triumf, či umístění v klasické zkoušce, nebo účast v dostihu nejvyšší evropské úrovně.

Trenér Arslangirej Šavujev, stojící za největšími mezinárodními úspěchy českého turfu poslední dekády, nominoval dvojici reprezentantů stáje Ramzan Kadyrov. Do Velké Chuchle prvně mířící šestiletý Green Destiny (Murzabayev) předloni dvakrát vyhrál anglické testy se statutem Gr.3 a finišoval šestý v International Stakes (Gr.1), o rok starší světoběžník Storm Chispazo (ž. Koplík) před čtyřmi lety vyhrál v rodné Argentině Derby, startoval v Dubaji i Singapuru a před měsícem při své pražské premiéře obsadil druhé místo ve Velké dubnové ceně Factoringu ČS.

Svěřenec Josefa Váni Roches Cross (Jasna, ž. Pavlíček) předloni opanoval České derby i Velkou cenu Prahy CK Martin Tour, Tomášem Šatrou chystaný jeho vrstevník Chardonney Tcheque (Dr. Charvát, ž. Srnec) dominoval ve Velké jarní ceně Holdingu Rabbit CZ a dosáhl také čtyř vítězství, až do úrovně listed, v Itálii.

Barvy stáje Dr. Charvát, která Velkou květnovou cenu vyhrávala v letech 2003 až 2008 nepřetržitě, bude hájit i vítězka loňské Jarní ceny klisen French Quebec (ž. Zatloukal), trénovaná Čestmírem Olehlou, a Grzegorz Wroblewski za DS Pegas pošle do boje Iceni Girl (ž. Chaloupka), jež ve zmíněné dámské klasice před rokem skončila druhá a stejné umístění získala ještě v rakouské analogii.

Loňský klasický ročník dále zastupují druhý a třetí z Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ, svěřenec úřadujícího šampióna Václava Luky Glorious Eagle (Westminster Race Horses, ž. Foret) a Almond Magic (YOKO, žk. Mach), nově chystaný Daliborem Törökem.

Čerstvá klasická vítězka ze Slovenska a nejúspěšnější tuzemská žokejka posledních dvou let Vendula Korečková pak povede druhé želízko šampiónské centrály, sedmiletou výbornou sprinterku Merbelu (Leram), vítězka předloňské Svatováclavské ceny jako jediná bude v nabitém poli zastupovat český chov.

Vůbec poprvé v ČR pak trenér Zdeno Koplík představí čtyřletého Hidden Flame (DAR, ž. Lukášek), který sice dosud nezvítězil, ale vloni dokázal vybojovat šesté místo v Prix du Jockey Club, tedy francouzském Derby.

Startovní listiny

Sázkové kurzy

Další dostihový program:

14:00 – Cena Derby Klubu (III. k., 1200 m): na úvod dne se do Prahy vrací sprinterský ex-šampión Ediggio s překážkovým žokejem Josefem Váňou mladším v sedle, nastoupí však hodně zatížen a favoritem zřejmě bude Rabbit King.

14:30 – Cena Goresbridge Breeze-Up Sales (hdcp IV. k., 1400 m): Lafranco vstoupil do druhé životní sezóny zlepšenými formami a s minimální hmotností může vyhlížet premiérový triumf kariéry.

15:00 – Cena Pražského kulinářského institutu (IV. k., 1600 m):
Equestr a Reini’s Boy před týdnem doplatili na neplatný start, nyní mají oba dobrou šanci smůlu si vynahradit.

15:30 – Cena Crystal Glamour (III. k., 1600 m): žokej Jiří Chaloupka by prvního vítězství v roli trenéra mohl dosáhnout s valachem Echo Rules, kterého i sám pojede.

16:00 – Cena Café Imperial (hdcp II. k., 1600 m): oba sezónní debutanti, Freddie Merc a Chuan Che, půjdou na start s vyššími ambicemi, z půltuctu soupeřů se zatím nejlépe předvedli spolehlivý Fencer a král běloušů Bailando.

17:00 – Cena www.dostihy.cz (IV. k., 1800 m): sedmiletá Apinoa se vrací na střední trať a v jubilejním čtyřicátém startu kariéry bude atakovat už jedenáctý plný zásah.

17:30 – Cena Radotín Fitness (IV. k., 2200 m):
hlavními uchazečkami na opuštění skupiny nezvítězivších jsou Passion a Vysmata Bara, které v solidně obsazených dubnových premiérách získaly dotovaná umístění.

18:00 – Cena Sharpoura (III. k., 2400 m): nositel populárního jména Pan Kuky bude usilovat o druhý vítězný zápis, proti však stojí trojice klisen se stejným záměrem, mj. před dvěma týdny vítězně debutující Sheikra.

Doprovodný program:

Tradiční divácká anketa a slosování lístků o fotoaparát NIKON COOLPIX S3300. U vchodu do areálu nebo v infostánku uvnitř tribuny si každý návštěvník může vyzvednout anketní lístek a vyplněný jej pak vhodí do losovacího osudí, které bude umístěno u ceremoniálního paddocku. Losování proběhne po dekorování vítězů hlavního dostihu, tedy cca v 16.40 hodin.

Nikon Ladies Cup 2013

Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň vstoupil do svého třetího ročníku a firma NIKON, generální partner soutěže, věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1. Partnerem Nikon Ladies Cupu je CONSEQ PARK Velká Chuchle.

GORESBRIDGE BREEZE UP SALES

Srdečně zveme majitele a trenéry dostihových koní na tradiční Goresbridge Breeze Up Sales, konanou ve dnech 23. a 24. května 2013. V Irsku narození dostihoví koně patří celosvětově k nejúspěšnějším - např. vloni v pěti zemích silné evropské pětky (Anglie, Francie, irsko, Německo, Itálie) z 85 dostihů s nejvyšším statutem Gr.1 vyhráli 33x, tedy ve více než jedné třetině! S počtem 7500 hříbat jsou irští chovatelé první v Evropě a čtvrtí (po USA, Austrálii a Argentině) na světě. Irské hřebčíny mají vysoké renomé a vévodí jim skutečné impérium Coolmore Stud.

Samozřejmě, irští odchovanci se výrazně prosazují také ve středoevropském regionu, za poslední dvě dekády jen v ČR zaznamenali 23 klasických triumfů a více než pět desítek v dalších nejvýznamnějších dostizích české termínové listiny.

Více informaci nejen o této, ale i dalších akcích najdete na www.goresbridge.com, nabízené koně, včetně katalogových listů, si prohlédněte ZDE.

Mladá fronta partnerem dostihů

Mladá fronta je jedním z největších vydavatelských domů v České republice. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém růstu. Tomu odpovídá i široké a pestré portfolio titulů, které vydává.

E15.cz je jeden z nejkvalitnějších českých zpravodajských portálů, který vyrostl na základech profesionálního týmu ekonomického deníku Mladá fronta E15. Kromě zpravodajství z oblasti ekonomiky, politiky a byznysu je doplněn lifestylovými rubrikami o cestování, kultuře, bydlení, sportu a dalších tématech.  

ForMen je časopis pro muže, který nejen logicky doplňuje portfolio Mladé fronty, ale hlavně zaplňuje velkou mezeru na trhu časopisů. Jak už název napovídá, jedná se o opravdu exkluzivní časopis pro muže.

Právo & Byznys je prvním časopisem na českém trhu, který přináší informace o dění v právnické obci, o ekonomické situaci v tomto odvětví a o lidech z tohoto oboru. Jeho obsah reaguje na aktuální dění v oboru obchodu a práva.

Týdeník Euro je dnes nejprodávanějším a inzertně nejvýkonnějším titulem soustředěným na byznys a byznysmeny v České republice. Investigativně zkoumá procesy uvnitř firem a záměry jejich vlastníků a manažerů. Je mediálním partnerem řady prestižních projektů z oblasti kultury, sportu, byznysu, samozřejmostí jsou i charitativní aktivity.

Bohatý program pro rodiny s dětmi

Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou! Více informací ZDE.

CONSEQ PARK Vám nabízí i prostor pro firemní akce

Dostihové odpoledne ve Velké Chuchli nabízí ideální prostředí a podmínky k prezentaci Vaši firmy, setkání s obchodními partnery, klienty a zákazníky nebo třeba neformální párty pro zaměstnance. V saloncích Doncaster, Ascot, Epsom nebo ve VIP restauraci PANORAMA s kapacitou od 20 do 400 osob pro Vás připravíme program přímo na míru a ve spolupráci se společností MAXISERVICE i skvělé pohoštění. Všechny salonky mají přímý výstup na zastřešenou terasu s výhledem na cílovou rovinku!

Pro bližší informace využijte tyto kontakty:

Petr Drahoš, ředitel společnosti, 604 298 150, petr.drahos@velka-chuchle.cz
Tereza Trníková, obchodní oddělení, 604 298 155, tereza.trnikova@velka-chuchle.cz
Držitelům Sphere card je poskytována 10% sleva na pořádání firemních akcí.
Prožijte dostihy jinak, navštivte Derby klub.

Derby klub nabízí: příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu, pohodlný přístup k paddocku, možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu.
Denní klubové vstupné 600 Kč zahrnuje: vstup do areálu závodiště a Derby klubu, Dostihový program, servírované menu

Menu na 19. května:

Italské caprese s tomaty, mozzarelou, bazalkou a balsamico redukcí, podávaná s olivovou ciabattou
Vepřová mexická kotleta s enchiladou a rozinkovou rýží
Palačinkový šáteček s marinovaným ovocem v amaretu a vanilkovou zmrzlinou
Savignon blanc 2011 reserva, Chille – Valle central vinařství Montevista
Cinsanet Pinotage 2011, JAR vinařství Western Cape
Ryzlink rýnský 2009 slámové, Morava – Blatnice rodinné vinařství Kozumplík
Cena degustačního nápojového menu 0,3l 150 Kč

Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně CONSEQ PARKU, nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem) obchodní oddělení: tereza.trnikova@velka-chuchle.cz, tel.: 242 447 031.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2013:


Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč

CELOROČNÍ VSTUPENKY:
Celoroční vstupenka 2013: 900 Kč
Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory - 60 let a více a studenty do 26 let): 260 Kč
Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 9000 Kč

Zakoupit lze v neděli na pokladně hlavního vchodu do areálu CONSEQ PARKU, nebo ve všední dny mezi 8. a 15. hodinou v 4. patře tribuny závodiště Velká Chuchle (paní Šárka Pišnová, tel. +420 242 447 034), případně si je můžete objednat na adrese: sarka.pisnova@velka-chuchle.cz.

Publikováno: 16.5.2013 11:39:32
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019