Velká Chuchle: Další sobota se ruší, Derby bude v Mostě

Další dostihy v chuchelském CONSEQ PARKU se ruší. Po zrušeném dostihovém dni 2. 6. je v důsledku zaplavení areálu zrušen dostihový den 9. června a jedná se o uskutečnění dostihového dne 23. června.

 

4. 6. 13:45 HOD: Jak informuje dostihovy-svet.cz,  České derby bude v Mostě.

3. 6. 19:50 HOD: Jak informuje dostihovy-svet.cz, zítřejší jednání prezídia Jockey Clubu České  republiky by mělo rozhodnout o tom, kde se odehraje letošní ročník Českého derby. Jisté je v tuto chvíli to, že podruhé v historii derby neuvidí pražské závodiště,  ve hře jsou momentálně dráhy v Mostu a v Karlových Varech. Jako reálnější se jeví varianta  mostecké dráhy, Karlovy Vary totiž pro zatopení  dráhy ruší dostihy v příštím týdnu a navíc tamní dráha  by umožňovala start maximálně dvanácti koní.

3. 6. 11:50 HOD: Jak však informuje dostihovy-svet.cz, po včerejším a dnešním vývoji povodňové situace je jasné, že v Praze  nejméně do letní  přestávky nebude možno uspořádat žádné další dostihy včetně Českého derby, nebudou ani dostihy v Karlových Varech. V těchto chvílích se pracuje  na náhradním řešení dalšího vývoje sezony, které by mělo být známo v nejbližších hodinách.

Původní článek: Velká červnová cena

Osmi nedělních dostihů se zúčastní celkem 82 koní a 27 jezdců, program, jehož doprovodné části bude velet Městská policie hl. m. Prahy, začíná tradičně ve 14 hodin.
Kdo vyhraje „malé derby“?

Letošní Velká červnová cena, jakožto nejdůležitější derby-trial, přilákala prakticky všechny podstatné domácí adepty nejprestižnější klasické zkoušky, jež se uskuteční za tři týdny. Jedinou výjimkou je vítěz Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ Talar, směřující na start Derby bez absolvování předzkoušky. Roli favorita si tak pravděpodobně vyzkouší svěřenec Josefa Váni Mister Westminster (Spedition Zavřel, ž. Pavlíček), který se měl po zimní aklimatizaci na Karlovarsku v květnové klasice spíš víceméně rozcvičit, avšak předvedl natolik účinný finiš, že v cíli bral druhé místo.

Na jaře úspěšný pražský kouč Tomáš Šatra pošle do boje hned trojici koní, Maestro Quercus (Dr. Charvát, ž. Srnec) byl čtvrtý ve Velké jarní a Tycho Brahe (Joly, ž. Chaloupka) sedmý v Memoriálu dr. Frankenbergera, nicméně značnou pozornost bude přitahovat sezónní debutantka Reglisse (Dr. Charvát, ž. Havelková), importovaná z Irska s vysokým ratingem za loňská umístění v kategoriích Gr.3 a listed.

Také valašská velkokarlovická centrála trenérů Holčákových nasadí tři zástupce, syn Radek stojí za přípravou bronzového z rakouské Velké jarní ceny Tozana (Red Rebels, ž. Šafář) a pátého ze slovenské Ceny trojročných žrebcov Sarase (Stáj Hřebčín Albertovec, ž. Vokálková), vítěz šesti českých „modrých stuh“ František Holčák do Prahy poprvé posílá zimní posilu stáje Monte Negro, jež prostřednictvím Kadynyho opanovala loňské Derby, suverénního vítěze květnové bratislavské druhé kategorie Always on Sunday (ž. Zatloukal).

Členové dalších dvou tandemů ze stejných přípravných středisek jsou zároveň i nositeli stejných stájových barev. Na Pardubicku působící rodinu Vocáskových zastoupí reprezentanti stáje Stanislava Chudáčka, pátý z Velké jarní Barateus (ž. Andrés) a Little Rakti (ž. Rája), jenž nečekaně vyhrál mostecký Frankenbergerův memoriál před duem Bathyrhon (ž. Lukášek) a Absolyut (Murzabayev), které u Roudnice nad Labem pro majitele Avaze Ismoilova chystá mezinárodně nejúspěšnější trenér z ČR poslední dekády Arslangirej Šavujev.

Kvalitní podmínky tradičních tréninkových center a závodišť se budou snažit zúročit čtvrtý a pátý ze zmíněného severočeského dostihu, Feraclos (Stáj Charvátová, Velek) je Helenou Blažkovou připravován v Lysé nad Labem, Al Bustana (Lokotrans, žk. Laube) vede Eduard Kotáb ve Velké Chuchli.

Domácímu trenérskému šampionátu již tři roky kraluje Václav Luka, a ten z Bošovic na Písecku přiveze loňskou juniorskou šampiónku a letos druhou z Jarní ceny klisen Alavis Beryasku (Hřebčín Křenek, ž. Foret). Lídra aktuálního žebříčku Allana Petrlíka a jím v Pičíně u Benešova vedenou stáj Rabbit Trhový Štěpánov bude reprezentovat Rabbit Thomas (ž. Verner), jemuž se po triumfu ve zdejším menším testíku nevyvedla slovenská Velká jarní cena, v níž skončil desátý. Naopak o tři týdny dříve si u Dunaje nad očekávání vedl jiný pražský dubnový vítěz a tady jediný zástupce českého chovu Taggerton (MPL Racing CZ, žk. Mach), svěřenec na moravsko-slovenském pomezí působícího Jozefa Pirucha finišoval v Ceně trojročných žrebcov třetí.

Startovní listiny
Sázkové kurzy

Další dostihový program:

14:00 – Cena Vývojového a chovatelského centra Fitmin (III. k., 1200 m): do úvodní kapitoly XII. edice seriálu pro dvouleté české odchovance míří šestice dorostenců, favoritkou je polosestra vítězky loňského ročníku Noneta.

14:30 – Cena projektu Klokánek (hdcp III. k., 1000 m): na nejkratší trati mají i díky výhodným vstupním pozicím u bariéry dobré šance nevelmi zatížené sprinterky Princezna a Platba.

15:00 – Cena Městské policie hl. m. Prahy (hdcp IV. k., 1400 m): s minimální hmotností podnikne další atak premiérového životního triumfu letos už dvakrát druhý Lafranco, ale musí zdolat třináct soupeřů.

15:30 – Cena dostihových sázek ve Fortuně (III. k., 1800 m): po výsledkovém nezdaru v klasické Velké jarní ceně Holdingu Rabbit CZ se na dubnovou výhru pokusí navázat Everest Hill, poprvé však změří síly i se staršími soupeři.

16:00 – Cena sázky „Vítěz“ (IV. k., 1800 m): v poli osmi nezvítězivších tříletých by přední místa měl atakovat dostihově nejzkušenější aktér Reini’s Boy, atraktivním debutantem je syn znamenitého světového plemeníka Singspiela Izidor.

17:00 – Cena www.betino.cz (IV. k., 2400 m): mezi sedmi tříletými čekateli na premiérový plný zásah je jasným favoritem šestý z Memoriálu dr. Frankenbergera King’s Look.

17:30 – Cena Symbola (hdcp III. k., 2600 m): na supervytrvalecké distanci bude šestiletá Pedrica při jubilejním dvacátém startu útočit na pátý kariérní triumf.

Doprovodný program:

Den s Městskou policií hlavního města Prahy (slavnostní průvod, ukázky výcviku jízdní skupiny, fotbal v sedle, ukázky výcviku psovodů, prezentace techniky MP, hry a soutěže pro děti).

Tradiční divácká anketa a slosování lístků o fotoaparát NIKON COOLPIX S3300. U vchodu do areálu nebo v infostánku uvnitř tribuny si každý návštěvník může vyzvednout anketní lístek a vyplněný jej pak vhodí do sběrné nádoby, které budou umístěny u hlavního vchodu a u Infostánku v přízemí tribuny. Losování proběhne po dekorování vítězů hlavního dostihu, tedy cca v 16.45 hodin.

Módní přehlídka značkových kolekcí Magic Helena bude připravena od 15.15 hodin v přízemí tribuny.

Nikon Ladies Cup 2013

Celorepublikový šampionát rovinových jezdkyň vstoupil do svého třetího ročníku a firma NIKON, generální partner soutěže, věnuje třem nejlépe umístěným jezdkyním v konečném pořadí fotoaparáty Nikon 1 V1. Pořadí jezdkyň v Nikon Ladies Cupu určuje počet vítězství, případně druhých a dalších míst (pokud by ani tato kritéria nerozhodla, rozhoduje vyšší zisk, a dále vyšší úspěšnost (poměr vítězství k celkovému počtu startů). Vítězka obdrží finanční bonus 15 tisíc Kč, druhá v pořadí 10 tisíc Kč a třetí 5 tisíc Kč. Všechny tři dále získají od generálního partnera soutěže fotoaparát Nikon 1 V1. Partnerem Nikon Ladies Cupu je CONSEQ PARK Velká Chuchle.

Mladá fronta partnerem dostihů

Mladá fronta je jedním z největších vydavatelských domů v České republice. Své dobré jméno staví na mnohaleté zkušenosti, profesionalitě a dynamickém růstu. Tomu odpovídá i široké a pestré portfolio titulů, které vydává.

E15.cz je jeden z nejkvalitnějších českých zpravodajských portálů, který vyrostl na základech profesionálního týmu ekonomického deníku Mladá fronta E15. Kromě zpravodajství z oblasti ekonomiky, politiky a byznysu je doplněn lifestylovými rubrikami o cestování, kultuře, bydlení, sportu a dalších tématech.  

ForMen je časopis pro muže, který nejen logicky doplňuje portfolio Mladé fronty, ale hlavně zaplňuje velkou mezeru na trhu časopisů. Jak už název napovídá, jedná se o opravdu exkluzivní časopis pro muže.

Právo & Byznys je prvním časopisem na českém trhu, který přináší informace o dění v právnické obci, o ekonomické situaci v tomto odvětví a o lidech z tohoto oboru. Jeho obsah reaguje na aktuální dění v oboru obchodu a práva.

Týdeník Euro je dnes nejprodávanějším a inzertně nejvýkonnějším titulem soustředěným na byznys a byznysmeny v České republice. Investigativně zkoumá procesy uvnitř firem a záměry jejich vlastníků a manažerů. Je mediálním partnerem řady prestižních projektů z oblasti kultury, sportu, byznysu, samozřejmostí jsou i charitativní aktivity.

Bohatý program pro rodiny s dětmi

Nejmenším návštěvníkům je v Praze-Velké Chuchli věnována zvláštní pozornost. Děti do 15 let mají na všechny dostihové dny vstup zdarma, mládež do 18 let zaplatí pouze poloviční vstupné. Na dostizích se Vaše děti určitě nudit nebudou! Více informací ZDE.

CONSEQ PARK Vám nabízí i prostor pro firemní akce

Dostihové odpoledne ve Velké Chuchli nabízí ideální prostředí a podmínky k prezentaci Vaši firmy, setkání s obchodními partnery, klienty a zákazníky nebo třeba neformální párty pro zaměstnance. V saloncích Doncaster, Ascot, Epsom nebo ve VIP restauraci PANORAMA s kapacitou od 20 do 400 osob pro Vás připravíme program přímo na míru a ve spolupráci se společností MAXISERVICE i skvělé pohoštění. Všechny salonky mají přímý výstup na zastřešenou terasu s výhledem na cílovou rovinku!

Pro bližší informace využijte tyto kontakty:

Petr Drahoš, ředitel společnosti, 604 298 150, petr.drahos@velka-chuchle.cz
Tereza Trníková, obchodní oddělení, 604 298 155, tereza.trnikova@velka-chuchle.cz
Držitelům Sphere card je poskytována 10% sleva na pořádání firemních akcí.


Prožijte dostihy jinak, navštivte Derby klub

Derby klub nabízí: příjemné prostředí, ideální výhled na dostihovou dráhu, pohodlný přístup k paddocku, možnost uzavírání sázek přímo v prostorách klubu. Denní klubové vstupné 600 Kč zahrnuje: vstup do areálu závodiště a Derby klubu, Dostihový program, servírované menu

Menu na 2. června:

Carpaccio z červené řepy s kozím sýrem a domácím pečivem

Vyzrálé hovězí žebro s křenovou omáčkou a domácím knedlíkem na páře

Smetanovo zázvorový dezert s malinovou omáčkou

Malbec 2011, Uva del Sol, Argentina Mendoza

Pivní speciál 15% Lindemas – malinové belgické pivo

Cena degustačního nápojového menu 0,5 l 100 Kč


Vstupenky jsou k dostání v den konání dostihů na pokladně CONSEQ PARKU, nebo při objednávce míst pro pět a více osob kontaktujte předem (v pracovním týdnu před dostihovým dnem) obchodní oddělení: tereza.trnikova@velka-chuchle.cz, tel.: 242 447 031.

VSTUPNÉ NA DOSTIHY V SEZÓNĚ 2013:

Děti do 15 let, držitelé průkazů TP, ZTP, ZTP-P (u vozíčkáře i jednočlenný doprovod): zdarma
Držitelé dlouhodobých časových jízdenek DP Praha s platným ročním kupónem: zdarma
Jednotlivá vstupenka pro dospělou osobu: 120 Kč
Mládež do 18 let, studenti do 26 let, držitelé zákaznické karty Pražská plynárenská, držitelé karty www.rodinnepasy.cz, držitelé In-karty ČD, držitelé Sphere card: 60 Kč

CELOROČNÍ VSTUPENKY:

Celoroční vstupenka 2013: 900 Kč
Celoroční vstupenka extra (vstup do areálu a parkování): 1300 Kč
Celoroční vstupenka „all in one“ (vstup do areálu, parkování, Dostihový program): 1800 Kč
Klub Patriot / Student (pro seniory - 60 let a více a studenty do 26 let): 260 Kč
Derby klub (celoroční vstup do Derby klubu, občerstvení, Dostihový program, parkování): 9000 Kč

Zakoupit lze v neděli na pokladně hlavního vchodu do areálu CONSEQ PARKU, nebo ve všední dny mezi 8. a 15. hodinou v 4. patře tribuny závodiště Velká Chuchle (paní Šárka Pišnová, tel. +420 242 447 034), případně si je můžete objednat na adrese: sarka.pisnova@velka-chuchle.cz.

www.velka-chuchle.cz

Publikováno: 4.6.2013 13:45:00
Kategorie: dostihy
Rubrika: rovinové dostihy
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019